Skocz do zawartości

Wyjazd do USA - pożądane zawody/umiejętności


AdamZ

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, AdamZ napisał:

 

Poprawiliscie mi humor :D 

Fakt, ze lepiej liczyc na siebie i myslec o czyms dodatkowym. Pieniedzy nigdy za wiele na przyszlosc. Ja juz od 10 lat odkladam na swoja emeryture tutaj w Polsce, ale przy wyjezdzie do US raczej przeznacze to na lepszy start. Jesli uda sie wyjechac w 2018 to bede 5 lat szybszy niz kzielu, wiec nie bedzie zle B)
Najwyzej bede ciezej pracowac. Teraz praca + studia i tak zajmuje mi 12-14h dziennie, takze jakos ten wolny czas trzeba bedzie zapelnic :D 

Pamiętaj, że pieniądz emerytalny powinien pracować. Mój pracodawca wpłaca na konto dwa razy więcej niż ja, plus są jakieś % z biegiem czasu. Do tego dochodzi pretax itd. 

Tak na marginesie, ja pracuję dużo a nic z tego dodatkowo nie ma mam niż koledzy pracujący 40h. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem takim exempt workerem. Nie wazne ile pracuje zawsze mam taka sama stawke roczna. Generalnie to moglby byc plus, ale to nigdy nie dziala na korzysc pracownika i nie moge sobie isc wczesniej jak wszystko zrobie. To juz tutaj w UK zaczyna byc czesciej i czesciej spotykane. Pewnie w US to samo?


W GE jedynym plusem pracy dluzej jest to, ze mozna dostac nagrodzonym, ale to sa niestety tylko vouchery na 100, 200, 500 itd. Jakies kwartalne wyroznienia za ktore jest wiecej kasy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...