Skocz do zawartości

Możliwości wyjazdu na stałe - zawody poszukiwane


honeymoonbabe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Od jakiegoś czasu myślimy z mężem o emigracji. I tutaj pojawia się moje pytanie - jaka jest możliwość/szansa wyjazdu nie mając na miejscu nikogo, kto mógłby nas sponsorować? Nie chodzi nam o wizę turystyczną, studencką itd. myślimy wyłącznie o wizie, która pozwoli nam na stały pobyt. Czytałam na temat sponsorowania przez pracodawcę, czy jest w ogóle szansa na znalezienie pracodawcy, który chciałby sponsorować kogoś z Polski czy ogólnie z innych krajów? Mąż jest inżynierem budownictwa (magister, skończony w Polsce), ma 7 letnie doświadczenie w zawodzie, ja natomiast nauczycielem (również magister skończony w Polsce), bez doświadczenia. Czy wiecie może coś na temat zapotrzebowania zawodu mojego męża w USA? Czytałam właśnie o wizie sponsorowanej przez pracodawce, ale nie znalazłam listy zawodów poszukiwanych (?) w Stanach (taka lista jest natomiast np. przy emigracji do Australii). W loterii wizowej oczywiście wzięliśmy udział, ale chyba nie ma co robić sobie nadziei :D

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) A wiesz może jak to jest z pracą bez doświadczenia jako programista? Mąż aktualnie robi studia dodatkowo jako programista, więc w tym fachu doświadczenia nie będzie miał w ogóle. Czy jest szansa na dostanie pracy bez doświadczenia, czy lepiej strzelać w budownictwo, w którym ma kilkuletnie doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KaeR napisał:

Po trzecie, jak z jego uprawnieniami? Beda dzialac w USA?

Z tym nie ma większego problemu, nie, nie beda działać ale to wyglada tak ze w firmie jest jeden albo kilku gości którzy maja licencje (profesional Engineer) i podpisują sie pod tym co robią inni. Często jest to ich jedyne zajęcie. Chyba ze oferta pracy wprost wymaga PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaeR napisał:

Po pierwsze nie mozna wysylac w obydwu kierunkach?

Po drugie, nie martwilbym sie dopoki nie dostane maila z odpowiedzia.

Po trzecie, jak z jego uprawnieniami? Beda dzialac w USA?

Pewnie można, pytałam z ciekawości :P

Ogólnie to założyłam ten wątek, aby dowiedzieć się czy w tych zawodach jest szansa to otrzymanie wizy, aby móc mieszkać na stałe. Póki co zaczęliśmy składać papiery do Australii, ale Stany jakoś bardziej mnie ciągną, niestety wydają się bardzo niedostępne dla imigrantów. 

A co do uprawnień to nie mam pojęcia, musielibyśmy na ten temat co nie co poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, honeymoonbabe napisał:

Pewnie można, pytałam z ciekawości :P

Ogólnie to założyłam ten wątek, aby dowiedzieć się czy w tych zawodach jest szansa to otrzymanie wizy, aby móc mieszkać na stałe. Póki co zaczęliśmy składać papiery do Australii, ale Stany jakoś bardziej mnie ciągną, niestety wydają się bardzo niedostępne dla imigrantów. 

A co do uprawnień to nie mam pojęcia, musielibyśmy na ten temat co nie co poczytać.

 

Kontunuujcie z procesem do Australii. Do USA kolejne okno dopiero w 2018. Potencjalny wyjazd w pazdzierniku 2018. Z aplikacjami jest loteria niezaleznie od woli pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KaeR napisał:

Kontunuujcie z procesem do Australii. Do USA kolejne okno dopiero w 2018. Potencjalny wyjazd w pazdzierniku 2018. Z aplikacjami jest loteria niezaleznie od woli pracodawcy.

Naprawdę? Nawet nie wiedziałam, że tyle czasu to zajmuje, a pewnie i tak szansa jest mała na znalezienie pracodawcy :/

Dziękuję za radę, chyba tak zrobimy, bo ponieśliśmy już dość spore koszty w tym kierunku. Też jest ciężko, ale oni mają system punktowy, a że my się łapiemy w wymaganą ilość punktów, to szansa pewnie duużo większa niż w USA.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/9/2017 o 09:39, honeymoonbabe napisał:

Dziękuję za odpowiedź :) A wiesz może jak to jest z pracą bez doświadczenia jako programista? Mąż aktualnie robi studia dodatkowo jako programista, więc w tym fachu doświadczenia nie będzie miał w ogóle. Czy jest szansa na dostanie pracy bez doświadczenia, czy lepiej strzelać w budownictwo, w którym ma kilkuletnie doświadczenie?

Skoro maz ma byc programista to po co wyjezdzac z Polski?

http://praca.interia.pl/news-polscy-programisci-przez-co-najmniej-10-lat-nie-musza-martwi,nId,2380801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...