Skocz do zawartości

Waszyngton i okolice


Aslan

Rekomendowane odpowiedzi

W sierpniu prawdopodobnie już na 98% lecę do Waszyngtonu na ok. 8-10 dni. Zaczęłam sobie coś czytać o samym Waszyngtonie i okolicach i dotarłam w końcu do Alexandrii a z Alexandrii do Mount Vernon :) (na razie w internecie palcem po mapie). I tak się zastanawiam czy da się zobaczyć na spokojnie w jeden dzień te dwa miejsca. Doczytałam, że można do MV dotrzeć jakimś stateczkiem np. albo ogólnie busem.

Ktoś był, podpowie co i jak?

W ogóle wszelkie inne info o Waszyngtonie mile widziane. Jakieś inne wypady za miasto w ciekawe miejsca? takie na jeden dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aslan napisał:

 

W ogóle wszelkie inne info o Waszyngtonie mile widziane. Jakieś inne wypady za miasto w ciekawe miejsca? takie na jeden dzień?

To zalezy co cie interesuje...przyroda? Parki rozrywki? Historia? Kultura? Bo miejsc jest tutaj wiele na wyskok na 1 dzien tylko zalezy jeszcze czy bedziesz miala samochod. Napisz co cie interesuje i sprobuje ci podpoqiedziec co tutaj jeszcze mozna zobaczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie przede wszystkim miejsca historyczne (Mount Vernon np.)  i ciekawe miasteczka właśnie typu Alexandria.

Jeśli pojadę to na pewno chcę być w samym Waszyngtonie i tam zobaczyć atrakcje na powietrzu i kilka muzeów - takie waszyngtońskie "must see" . Myślę, że to mi zajmie ok. 2-3 pełnych dni takich od rana do późnego wieczora. Jakieś 2 może 3 dni chciałabym poświęcić na wypady poza miasto. Alexandria bardzo mi się wstępnie podoba a stamtąd właśnie trafiłam na dalsze okolice czyli Mount Vernon i zastanwiaam się czy można to w jeden dzień zrobić czy jeden na Alexandrię i kolejny na MV.

Myślałam też o NY jeśli nic innego mi nie podpasuje, ale bilety na pociąg są bardzo drogie(ponad 100$ w dwie strony).

Słyszałam też o pobliskim Chesapeake Beach, ale nie doczytałam nic jeszcze.

Samochodu nie będę miała (jedziemy w 3 osoby) i raczej myślę o transporcie publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miejsca historyczne to może Gettysburg, PA?

Tutaj masz kilka najróżniejszych  pomysłów ale niestety transportem publicznym dostanie się do większości z tych miejsc będzie albo bardzo trudne albo wręcz praktycznie nie wykonalne. 

http://www.northernvirginiamag.com/travel/travel-features/2013/05/29/52-day-trips/

W miastach nie ma problemu, ale na takie wycieczki samochód by się jednak bardzo przydał - jest was 3 - pomyślcie może o wypożyczeniu.

Jeżeli chodzi o dostanie się do NYC sprawdź China Bus czy Mega Bus - bilety w cenie $20-40 RT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatenka dzięki za podpowiedź :)

Póki co wczoraj posiedziałam nad przewodnikami i w necie i mniej więcej mam już orientację co zobaczyć w samym Waszyngtonie a co poza. I tak: cały czas stawiam na Alexandrię i Mount Vernon ( da się w jeden dzień) oraz dzielnicę Georgetown. Wczoraj wpadałam też na fajne miejsce tj. Skansen Williamsburg. Co prawda jest daleko i jeszcze nie zdążyłam ogarnąć dojazdu i przyjazdu z powrotem, ale ta opcja mi się podoba.

Niestety wczoraj też spojrzałam na bilety i już mi podrożały i to sporo. Były po 2.500 a teraz ponad 3 tys.!!! :( Masakra, a ja jeszcze muszę czekać do środy żeby wiedzieć na 100% czy jadę. Hotele też poszły w górę a opcje airbnb topnieją również :(  Ech! Dlaczego to wszystko takie skomplikowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam ponownie :)

Udało mi się kupić bilety w dobrej cenie i wstępnie mam sporo ogarnięte. Hotel Marriot Courtyard niedaleko Ambasad na Rhode Island Av. Bardzo blisko do Białego Domu- ok. 15 min spacerem. Zamówione mamy już wejściówki do Pentagonu i czekamy cały czas na potwierdzenie z Białego Domu (może się uda), zarezerwowany rejs do Mount Vernon. Niestety nie ogarnięty mamy samochód (w końcu się zdecydowałyśmy - doszła też nasza 4 koleżanka więc jest nas 4 osoby :) ) . Potrzebny nam samochód na 2 dni tj. jeden dzień do Williamsburga na południe a drugi dzień albo na Annapolis i Baltimore albo zakupy w outletach i tu mam problem bo nie ma blisko wypożyczalni, w których można oddać późno auto. Wszystko szybko zamykają. Drugi problem to parking na tą noc. Hotelowy kosztuje 50 $! to chyba przegięcie nieco. Znacie może jakieś rozwiązanie na to? Jakieś wypożyczalnie dłużej czynne?

Powiedzcie mi jak z bezpieczeństwem w metrze późnym wieczorem z siatkami z outletów, jest się czego bać czy nie? Z tych obaw wynika właśnie ten drugi dzień specjalnie na outlety. Chcemy poświęcić na zakupy tylko jeden dzień i dlatego będą to outlety (Potomac Mills) w dzień przed Labor Day tj. 2 września. Gdyby jednak nie bylo się czego bać to wolałybyśmy pojechać autem do Baltimore i poźniej do Annapolis i powrót do DC. Z drugiej strony wiem, że łatwo jest się dostać do Baltimore (1 h busem za 8$) i do Annapolis - pociąg ok. 30 min. I już sama nie wiem co wybrać i co będzie lepsze.

Może ktoś poleci jakieś fajne knajpki z dobrym stekiem powiedzmy do 40-50$ maksymalnie? A może jakieś regionalne potrawy? Wiem, że w Annapolis są crab cakes i trzeba je spróbować. Mam poleconą śniadaniówkę w DC Paul's Bakery i menu wygląda świetnie.

Może podpowiecie jak zamówić taxi na lotnisko. Poprosić w recepcji czy może z ulicy łapać czy samej zadzwonić i umówić się na godzinę przyjazdu?Jakieś rady co do poruszania się po Waszyngtonie albo coś? Wszystko mile widziane. Będziemy pełne 8 dni - 9 i 10 to przyjazd (koło 13 ladujemy) i wyjazd koło 10 rano w niedzielę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, andyopole napisał:

W wypożyczalniach jest tak że jeśli oddajesz samochód po godzinach pracy to stawiasz auto na parkingu, zamykasz a klucze wrzucasz do skrzynki albo przez dziurę w ścianie do srodka.

To tego nie wiedziałam, myślałam, że po prostu naliczą opłatę za kolejny dzień. To jest zasada w każdej wypożyczalni?

17 godzin temu, kzielu napisał:

Uber ?

Nigdy z tego nie korzystałam, ale popytam jak to wygląda. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...