Skocz do zawartości

Kilka pytań przed rozmową w konsulacie


Rekomendowane odpowiedzi

W piątek jedziemy z mężem na rozmowę do konsulatu. Mam kilka pytań :)

 

1. Jak się ubrać? Schludnie ale zwyczajnie, bardziej elegancko?

2. Dokumenty, jakie zabieramy: potwierdzenie złożenia wniosku, wydruk z terminem spotkania, paszporty, potwierdzenie ostatnich trzech przelewów stypendium na uczelni, moją umowę zlecenie. Coś jeszcze może się przydać? 

3. Chcemy jechać na 4 tygodnie, będziemy zwiedzać i pisać o tym, mamy patronów medialnych. Ja chce napisać książkę  (jedną już wydalam, ale z poezją, nie podróżniczą). Gdy konsul zapyta o cel wyjazdu, powinnam wspomnieć o tym wszystkim, czy odpowiedzieć ze turystyczny? 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. schludnie

3. moim zdaniem powinnas wspomniec o wyjezdzike turystycznym i tylko turystycznym. Jedziesz ogladac wielki kanion, niagare itp. Jak zauwazylem im wiecej jest motaniny w rozmowie o promese B2 tym ciezej jest ja dostac.  Krotko, konkretnie i na temat - ubiegasz sie o promese turystyczna i jedziesz turystycznie zwiedzac ogladac itp

Z 4 tygodniowego wyjazdu da sie jakas konkretna ksiazke napisac ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ilya_ napisał:

1. schludnie

3. moim zdaniem powinnas wspomniec o wyjezdzike turystycznym i tylko turystycznym. Jedziesz ogladac wielki kanion, niagare itp. Jak zauwazylem im wiecej jest motaniny w rozmowie o promese B2 tym ciezej jest ja dostac.  Krotko, konkretnie i na temat - ubiegasz sie o promese turystyczna i jedziesz turystycznie zwiedzac ogladac itp

Z 4 tygodniowego wyjazdu da sie jakas konkretna ksiazke napisac ? 

 

 

 

3. Nie wspominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, axie92 napisał:

W piątek jedziemy z mężem na rozmowę do konsulatu. Mam kilka pytań :)

 

1. Jak się ubrać? Schludnie ale zwyczajnie, bardziej elegancko?

2. Dokumenty, jakie zabieramy: potwierdzenie złożenia wniosku, wydruk z terminem spotkania, paszporty, potwierdzenie ostatnich trzech przelewów stypendium na uczelni, moją umowę zlecenie. Coś jeszcze może się przydać? 

3. Chcemy jechać na 4 tygodnie, będziemy zwiedzać i pisać o tym, mamy patronów medialnych. Ja chce napisać książkę  (jedną już wydalam, ale z poezją, nie podróżniczą). Gdy konsul zapyta o cel wyjazdu, powinnam wspomnieć o tym wszystkim, czy odpowiedzieć ze turystyczny? 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

1. Normalnie, po co cudować.

2. Raczej nigdy nic nie chcą oprócz tych obowiązkowych. Możesz ew. zaświadczenie z uczelni, że studiujesz - który rok, kierunek, do kiedy itp., ja brałam.

3. Też bym nie wspominała, wg mnie to nie ma znaczenia, bo co - jesteś lepszym turystą niż osoba, która jedzie tylko zwiedzać? Ich raczej interesuje możliwość nielegalnej emigracji lub też wybranie nieodpowiedniej kategorii wizowej. A jeszcze skoro na tym zarobisz (w rożny sposób, ale sponsor to sponsor), to nie jest to typowy wyjazd turystyczny i może budzić większe zastrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądziłam że nie ma potrzeby wspominania o książce, a mimo wszystko jest to wyjazd turystyczny, więc nie skłamię. Nie mamy sponsorów, tylko patronów medialnych - nie wiąże się to ze sponsorowaniem. Zaświadczenia z uczelni nie ma sensu brać, bo oboje kończymy studia w tym roku. Ale biorę umowę  z drugiej szkoły,  do której chodzić będę jeszcze ponad rok :) Mam nadzieję, że się uda, że nie bedzie potrzeby pokazywania innych dokumentów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...