Skocz do zawartości

Azyl dla Polaków w USA?


hadrianna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem obeznany z przepisami dotyczacymi azylu jakie obowiazuja w USA, a i tez juz nie pamietam do przestrzagania ktorych konwencji z szerokiej grupy "praw czlowieka" Waszyngton sie zobowiazal, ale z tego co wiem liczba ich jest mniejsza niz to do czego zobowiazala sie Polska. A juz na pewno na to co miedzynarodowe organizacje uwazaja USA ma "wyjechane" nieporownywalnie bardziej niz nawet polski rzad pisowski.

Do czego zmierzam... Teoretycznie, Polska jest pod wzgledem prawnym tak samo demokratyczna i bezpieczna jak kazdy inny kraj Zachodu, w tym USA, i nie widze podstawy aby obywatel polski mogl ubiegac sie gdziekolwiek o azyl...

Bo pomimo, ze rozwiazania prawne w kwestiach obyczajowych sa rozne w roznych krajach, udowodnienie tego, ze jest sie przesladowanym bez nadzieji na pomoc panstwa (lub wrecz przez panstwo) nie byloby latwe.

Zwlaszcza, ze jak zauwazasz, jest UE, i wolnosc przemieszczania sie umozliwiajaca dowolny sposob zycia, w dowolnym miejscu, do wyboru do koloru, od Podkarpacia po Ibize....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depending on which judge or officer you see, proving sexual orientation can be tricky. Submit copies of any documents with your application for asylum and bring the originals to the hearing or interview. These documents can include a new birth certificate after sexual reassignment, a marriage certificate that demonstrates you are married to someone of the same gender, or even membership cards for certain organizations or known gay clubs or bars. You can also submit affidavits from people who know you.

The judge or officer will likely question you about your sexual orientation. These questions should be meaningful without being inappropriate. All questions should be specific for your case and not generalized. For example, if you testify that you are living openly in your country and that you are active in the gay community, it would be reasonable for you to name gay rights organizations, publications, or certain clubs in your area. If you testify that you have been living a closeted life in your country, you would not necessarily be able to name organizations or clubs.

Showing That the Harm Is Tied to Your Sexual Orientation

Once you prove that your sexual orientation makes you a member of a particular social group you will have to show that the persecution you suffered or fear is on account of your sexual orientation. As discussed in Nolo’s article “Claiming Asylum Based on Persecution on Account of Political Opinion,” you should provide details about what happened to you on your application for asylum and during your testimony. Completely describe incidents you experienced, including names, dates, and why you believe the harm is tied to your sexual orientation.

Don’t forget to submit country-conditions information that supports your claim that homosexuals are persecuted in your country. You can submit copies of any laws, reports of incidents in newspapers, or statistics compiled by organizations.

 

Szczerze? Latwiej bedzie zrobic jak powiedzial andy. Poza tym, sa w Europie panstwa bardziej tolerancyjne od Polski - np.  Holandia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roelka napisał:

 

 

Godzinę temu, Roelka napisał:

Szczerze? Latwiej bedzie zrobic jak powiedzial andy. Poza tym, sa w Europie panstwa bardziej tolerancyjne od Polski - np.  Holandia.

 

Jakby się kto pytał to jestem wolnego stanu i za jakąś olbrzymią kwotę jestem w stanie przełknąć obrzydzenie, oczywiście nie ma mowy o "matrimonium consumatum"....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje ze takie bzdurne podania o azyl beda odrzucane i traktowane jako frivolous (dozywotni ban bez waivera). Polska moze nie jest liderem praw mniejszosci seksualnych ale bez jaj. Nikt ich nie wyszukuje, nie zabija i nie wsadza do wiezienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...