Skocz do zawartości

W oczekiwaniu na green card


anusia-91

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, bardzo prosze o pomoc dotycząca green card. Z góry dziekuje za odpowiedzi! 

A wiec, wyszłam za mąż za obywatela US i składam podanie o green card do USCIS, przyjechałam do USA na wizie turystycznej ktora zmieniłam na wizę studencka. Będąc studentka poznałam mojego męża, wzięliśmy ślub i składam dokumenty. Moje pytanie brzmi czy musze nadal uczestrzac do szkoły czy moge z niej zrezygnować i czekać na interview w USCIS. Chodzi mi bardziej o to czy musze trzymać status studenta czy nie jest to potrzebne i moge spokojnie zrezygnować ze szkoły i nie tracić na to czasu i pieniędzy. Słyszałam ze musiałabym utrzymywać status gdyby moj mąż był na zielonej karcie ale jesli jest obywatelem nie jest to konieczne. Prosze o rzetelne informacje na ten temat bo jestem bardzo rozdarta co zrobic i nie chce ponosić za to konsekwencji. Dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, anusia-91 napisał:

Czesc, bardzo prosze o pomoc dotycząca green card. Z góry dziekuje za odpowiedzi! 

A wiec, wyszłam za mąż za obywatela US i składam podanie o green card do USCIS, przyjechałam do USA na wizie turystycznej ktora zmieniłam na wizę studencka. Będąc studentka poznałam mojego męża, wzięliśmy ślub i składam dokumenty. Moje pytanie brzmi czy musze nadal uczestrzac do szkoły czy moge z niej zrezygnować i czekać na interview w USCIS. Chodzi mi bardziej o to czy musze trzymać status studenta czy nie jest to potrzebne i moge spokojnie zrezygnować ze szkoły i nie tracić na to czasu i pieniędzy. Słyszałam ze musiałabym utrzymywać status gdyby moj mąż był na zielonej karcie ale jesli jest obywatelem nie jest to konieczne. Prosze o rzetelne informacje na ten temat bo jestem bardzo rozdarta co zrobic i nie chce ponosić za to konsekwencji. Dziekuje za pomoc!

Odpowiadajac na pytanie: Nie, nie musisz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, anusia-91 napisał:

Czesc, bardzo prosze o pomoc dotycząca green card. Z góry dziekuje za odpowiedzi! 

A wiec, wyszłam za mąż za obywatela US i składam podanie o green card do USCIS, przyjechałam do USA na wizie turystycznej ktora zmieniłam na wizę studencka. Będąc studentka poznałam mojego męża, wzięliśmy ślub i składam dokumenty. Moje pytanie brzmi czy musze nadal uczestrzac do szkoły czy moge z niej zrezygnować i czekać na interview w USCIS. Chodzi mi bardziej o to czy musze trzymać status studenta czy nie jest to potrzebne i moge spokojnie zrezygnować ze szkoły i nie tracić na to czasu i pieniędzy. Słyszałam ze musiałabym utrzymywać status gdyby moj mąż był na zielonej karcie ale jesli jest obywatelem nie jest to konieczne. Prosze o rzetelne informacje na ten temat bo jestem bardzo rozdarta co zrobic i nie chce ponosić za to konsekwencji. Dziekuje za pomoc!

Jesli poszlas do szkoly zeby zlapac meza-obywatela, to nie musisz jej konczyc ale moze warto ja skonczyc dla samej siebie? Jesli jednak  zamierzasz byc  housewife to rezygnuj ze szkoly i staraj sie zalapac do TV show.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie prosiłam o to żeby mnie ktoś oceniał i oceniał mojego postępowania czy życia, tylko prosiłam o odpowiedz na pytanie które zadałam powyżej. I dla informacji ja skończyłam angielskie studia i umiem mowić po angielsku a mojego ówczesnego męża znam od lat. Szkoda mi pieniędzy na szkole  bo moge je przeznaczyć na budżet domowy, lub przeznaczyć na nostryfikacje mojego dyplomu. Ja mam mózg i umiem go wykorzystywać do myślenia, dlatego szukam odpowiedniego rozwiązania. Zycie housewife mnie nie interesuje i dla informacji osoby KrysiaK na pozwolenie o prace w procesie przyznawania zielonej karty czeka sie 2 miesiące zgodnie z informacjami z USCIS, wiec długo nie zabawie w domu. Pozdrawiam, a reszcie osób dziekuje z całego serca za odpowiedzi których szukałam, jestem bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...