Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, Marek Kowalczyk napisał:

Jakie są możliwości uiszczenia opłaty imigracyjnej $330 w ambasadzie bezpośrednio przed rozmową? Można płacić gotówką w USD?

Pytam bo dolar aktualnie jest stosunkowo tani więc pewnie sporo osób bedzie chciało sie teraz zaopatrzyć w walutę. :)

Można płacić gotówką w USD. Pracownik ambasady po sprawdzeniu zgodności dokumentów wysyła Cię z kwitkiem na górę do kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BartekWSH napisał:

Można płacić gotówką w USD. Pracownik ambasady po sprawdzeniu zgodności dokumentów wysyła Cię z kwitkiem na górę do kasy.

Czyli generalnie pieniądze wpłacam dopiero, kiedy się wszystko zgadza, więc nie ma możliwości utraty pieniędzy bez otrzymania wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkelo napisał:

Czyli generalnie pieniądze wpłacam dopiero, kiedy się wszystko zgadza, więc nie ma możliwości utraty pieniędzy bez otrzymania wizy?

nie, z tego co się orientuje to decyzje o wizie otrzymujesz dopiero podczas rozmowy z konsulem, a nie podczas sprawdzania dokumentów przez pracownika ambasady, zatem jest możliwość ze sie zapłaci za rozpatrzenie wniosku i bedzie decyzja negatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkelo napisał:

Czyli generalnie pieniądze wpłacam dopiero, kiedy się wszystko zgadza, więc nie ma możliwości utraty pieniędzy bez otrzymania wizy?

nie zupełnie.. Przyjęcie dokumentów,czekasz na rozmowę po wpłacie i Konsul wydaje zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2017 o 14:04, kasia-125 napisał:

Ja mysle ze szansa zawsze jakas jest. ja co prawda juz jakis czas temu ale mialam nr 2014UE369xx i tez myslalam ze juz nas nie zaprosza a tak to juz zaraz mnie 2 lata jak tu mieszkamy.

Podniosłas mnie trochę na duchu :) ale boje się ze bez znajomosci perfekcyjnego angielskiego może być ciężko. Plus chyba zgubiłam moja książeczkę ze szczepieniami z dzieciństwa :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sly6 napisał:

Ciężko na rozmowie o wizę czy o zyciu w USA? Co do książeczki pisaliśmy co i jak.

 

Ciężko na rozmowie :( książeczka wiem ze trzeba iśc do odpowiedniego lekarza ale to już jak się dostanie zgodę się robi tyle zrozumiałam i ze najlepiej mieć książeczkę żeby potwierdzić jakie szczepienia się miało. Tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...