Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, maciopa napisał:

Eh no co Ty - jak możesz tak pisać? :)  Przecież nie po to rzesza zawistnych osób, którym się nie udało wylosować, trzyma kciuki, aby przedmiotowa ustawa weszła w życie przed końcem września 2017 r, żeby współobywatelom się jednak udało ...  :P

EEE tam zawistnych i zazdrosnych my Polacy?? :D Nie jesteśmy tacy! :) gdy sie innemu cos uda zawsze sie z nim wspolnie radujemy  nigdy nie zazdroscimy :):):D Zawiść i zazdrosc to taka nie Polska cecha :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 godzin temu, stars & stripes napisał:

Witajcie! W tym roku zrobiliśmy pierwsze podejście do loterii i ku naszemu zaskoczeniu... udało się :)

Mamy Nr. 21xx i czekamy bez napinki na zaproszenie do konsulatu.

Mam nadzieję, że ustawa o której pisaliście powyżej, zostanie skutecznie zablokowana przez senat. USA to nie Polska w której załatwia się takie tematy w 48h ;)

Ps. bardzo dziękuję, że chce się Wam pisać w tych wszystkich, niezliczonych wątkach. To nieprzebrane źródło informacji dla takich żółtodziobów jak my :)

Gratulacje i mysle ze nie ma sie co obawiac USA to nie PL :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było jak by juz ustawa zostala podpisana loteria zlikwidowania to ci co tu tak wiedza wszystko naj byli by szczesliwi i uradowani ze ci co byli wylosowani zostaja w Polsce tak samo jak Ja(bo po co on ma jechac jak ja nie jade) 

Polacy byli sa i beda wedlug mnie najbardziej zwistnymi ludzmi na swiecie znam wielu obcokrajowcow ale takie myslenie maja tylko i wylacznie polacy. 

Ja zycze wszystkim wylosowanym w dv2018 aby w koncu wyczekali tego mejla z terminem rozmowy i za rok opisywaly juz wrazenia z zycia w usa.

A tym co sie nie udalo i tym co tam sa i tak sie boja kolejnych rodakow i wiedza wszystko NAJ NAjlepiej aby sie wylogowali z tej strony i zalogowali dopiero wtedy kiedy beda kolejne zgloszenia przyjmowane do kolejnych loterii a nie siedzialy tu i tak saczyly ten jad straszyly i pisaly ustawy palcem po wodzie i znaly odpowiedzi na wszystkie pytania i wiedzialy wszystko lepiej niz moj przedmowca powyzej.

Pozdrawiam wylosowanych w dv2018 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rafcio28 napisał:

Polacy byli sa i beda wedlug mnie najbardziej zwistnymi ludzmi na swiecie.

Jest to jeden z powodów naszej decyzji o starcie w loterii. Mamy tej zawiści, małostkowości, szczucia i zaglądania innym pod pierzynę po kokardy. 10 lat temu z nadzieją patrzyłem na zmianę rządów (PO przejmowała je od PiS) były chwytliwe hasła i obietnica naprawy kraju w sprawach które są absolutną podstawą dobrobytu, równości... normalności. Zawiedliśmy się okrutnie, a dziś po dekadzie zmieniło się tylko to, że nie widzę żadnej nadziei.

Najwyższy czas zgasić światło i lokować swoją energię i potencjał gdzie indziej. I nie jest to tylko kwestia rządzących bo to byłoby zbyt duże uproszczenie, w końcu ktoś ich wybrał. Podstawowy problem to mentalność tego narodu. Kargule i Pawlacy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granica znajdziesz ich wielu, czasami ukrywajacych swoje prawdziwe ja... beda uwazac ze skoro jestes tu nowy to musisz przejsc ich sciezke i moga ci tak pomagac ze bedziesz zobowiazany w zamian za nic... ;)

Mnie osobiscie motywuje do wyjazdu chec poznania nowego miejsca, zmiany stylu zycia i innych mozliwosci rozwoju ktore daje kraj anglojezyczny... to co sie dzieje w kraju jest tez przyczyna posrednia mojej decyzji ale jesli udalo by sie ogrnac temat i zyc godnie to wyjazd moze sie nie oplacic w tej perspektywie...

Z innej beczki rozmawialem w weekend z rodzina mieszkajaca w niemczech i ojciec rodziny stwierdzil ze dzis to na emigracje wybralby chyba australie lub nowa zelandie z powodow syfu jaki europa sobie zgotowala dzieki polityce merkel. Przedstawil co sadza niemcy na temat tej fali nielegalnych emigrantow, jak na to niemiecki rzad reaguje jak kara swoich obywateli gdyby chceli problem eskalowac i zrobic porzadek z syfem na ulicy o szacunku do innych o glupocie elit i innych aspektach tej chorej sytuacji. Krew ich zalewa tzn normalnie uczciwie pracujaych gdy taki klamca przybyly ze wschodu ma wstawiane nowe zeby na ich koszt leczenie mieszkanie zasilki i jeszcze dra mordy o wiecej i wiecej nie wspominajac o tym jak szanuja kulture i otoczenie w kraju do ktorego przybyli...

Reasumujac dzis by do niemiec juz nie wyemigrowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dublin, głównym powodem naszej decyzji jest przyszłość naszych dzieciaków. Nie robimy tego dla siebie, bo pomimo niełatwych okoliczności przyrody osiągnęliśmy tutaj wiele. Chcemy dać im szansę na wychowanie w innym klimacie i mentalności, aby nie przesiąkły tą przaśnością obserwowaną na co dzień. Jedno z założeń które przyjęliśmy, to po przylocie (o ile cała procedura zakończy się happy endem) jak najdalej od jakichkolwiek organizacji polonijnych.

Ponieważ naszą destynacją docelową jest Floryda (okolice Sarasota/Clearwater) pewnie zrobimy jakieś małe wyjątki np. chętnie poznamy małżeństwo prowadzące bloga "Kierunek Floryda", który na bieżąco śledzimy. Niemniej wyjazd po to aby otoczyć się lub w ogóle zamknąć w kręgu Polonii mija się z celem i utrudnia lub uniemożliwia wg. mnie "wejście" w normalne życie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na forum nie było osób które wiedzą wszystko "naj" to marne by było to forum. Same pytania na które nikt nie umiałby udzielić odpowiedzi. ;)

Nie rozumiem co wy macie z tą zawiścia i zazdrością. Znaczy, my czyli osoby mieszkające w USA zazdroscimy wam że też wyjedziecie? Nie rozumiem tej logiki.  Że niby mamy jakąś zawiść bo ..co? Przyjedziecie nam domy i pracę zabierać? :P pytam z ciekawości o co chodzi. 

Co do ustawy to nie jest ona żadnym naszym wymysłem. Po prostu były komentarze na ten temat - miejcie pretensje do rządu USA że planuje zlikwidować loterie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stars & stripes 

mamy podobne zdanie w tej kwestii... Tez wybralbym region w ktorym nie ma zimy bo na narty snowboard zawsze mozna pojechac a w cieplym miejscu to jest jak wakacje caly sezon. Coz zycze powodzenia w dalszym toku zalatwiania formalnosci bede czekac na pozytywne wiesci... 
sam tez mam nadzieje ze lotria pozostanie nie ruszona gdyz planuje kolejne zgloszenie w pazdzierniku i tym razem bede mocniej kciuki trzymac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stars & stripes napisał:

Najwyższy czas zgasić światło i lokować swoją energię i potencjał gdzie indziej. I nie jest to tylko kwestia rządzących bo to byłoby zbyt duże uproszczenie, w końcu ktoś ich wybrał. Podstawowy problem to mentalność tego narodu. Kargule i Pawlacy... 

Bardzo dobrze powiedziane!!! Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...