Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Tłumaczenia.  Moi drodzy, dokumenty na spotkanie w ambasądzie w większej części skompletowanie.  Pozostała kwestia tłumaczeń. Wyprowadźcie mnie z błędu ale z tego co wyczytałem, tłumaczymy akty urodzin i małżeństwa (zupełne), zaświadczenia o niekaralności z KRS, dyplomy szkół głównego aplikanta i małżonka..? Podzielcie się doświadczeniem w tym zakresie pls

Cześć, mógłbyś szczegółowo wymienić wszystkie dokumenty które musisz dostarczyć do ambasady na pierwsze spotkanie (tuż po wylosowaniu wizy?). Chodzi mi o listę wszystkich wskazanych papierów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@sly6 to natłok informacji które trzeba sobie jakoś w głowie skatalogować i poukładać, choć informacje na stronach są również nieprecyzyjne np. w pdf-ie do którego odsyłają po info o kolejnych krokach masz informację odnośnie wymaganych na spotkanie z konsulem dokumentach cyt. "Oryginał i kopia odpisu zupełnego aktu urodzenia wraz z tłumaczeniem na język angielski"... ;) A w info zawartym na stronie ambasady, które cytowała @Joanna30 napisano, że dokumentów w j. polskim nie trzeba tłumaczyć (wyjątkiem są wyroki sądu) :blink:

11 godzin temu, xstream1 napisał:


Cześć, mógłbyś szczegółowo wymienić wszystkie dokumenty które musisz dostarczyć do ambasady na pierwsze spotkanie

Jasne, poniżej:

  1. Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na teren USA oraz kopia strony paszportu z danymi personalnymi (ze zdjęciem i nazwiskiem) 
  2. Dwie (2) kolorowe fotografie każdej z osób ubiegających się o wizę (5 cm x 5 cm lub 2 cale x 2 cale).   
  3. Potwierdzenie Elektronicznego Podania o Wizę Imigracyjną (Formularz DS-260) wypełnionego online.  
  4. Potwierdzenie rejestracji w systemie Serwisu Informacji Wizowej ze wskazaniem wyboru opcji odbioru wizy (link poniżej w dokumencie WRW - Warsaw)   
  5. Oryginał i kopia odpisu zupełnego aktu urodzenia
  6. Oryginał i kopia odpisu zupełnego aktu małżeństwa
  7. Zaświadczenie o niekaralności (do uzyskania od ręki w Krajowym Rejestrze Karnym) 
  8. Wyniki badań lekarskich w zaklejonej kopercie. Wizyta u lekarza musi się odbyć przed rozmową z konsulem.
  9. Zaproszenie na spotkanie w ambasadzie wydrukowane ze strony E-DV za pośrednictwem systemu “Sprawdzenie Statusu Uczestnika” (Entrant Status Check)    
  10. Dokumenty potwierdzające co najmniej pełne wykształcenie średnie lub co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat poprzedzających datę rozmowy z konsulem w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia lub doświadczenia zawodowego (dotyczy wyłącznie głównej osoby, która została wylosowana).   
  11. Opłata 330 USD (od osoby) za rozpatrzenie wniosku o wizę imigracyjną dla osób wylosowanych w Programie Loterii Wizowej DV (nigdzie nie znalazłem danych do zrobienia płatności przelewem więc zakładam, że opłacimy gotówką w kasie ambasady).

Nie zwlekajcie z wyznaczeniem terminu wizyty u lekarza, ponieważ oprócz RTG klatki piersiowej trzeba wykonać badanie krwi i moczu (na wyniki tego ostatniego czeka się tydzień). Do tego najważniejsza kwestia - szczepień. Dzięki uprzejmości Pani ze wskazanej placówki medycznej w Warszawie udało nam się mailowo określić jakich szczepień brakuje. Mamy czas aby je w jakiś rozsądny sposób podać.  

Szczegóły i odnośniki w pliku który możesz pobrać tutaj wybierając uprzednio nazwę WRW - Warsaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=836]sly6[/mention] to natłok informacji które trzeba sobie jakoś w głowie skatalogować i poukładać, choć informacje na stronach są również nieprecyzyjne np. w pdf-ie do którego odsyłają po info o kolejnych krokach masz informację odnośnie wymaganych na spotkanie z konsulem dokumentach cyt. "Oryginał i kopia odpisu zupełnego aktu urodzenia wraz z tłumaczeniem na język angielski"...  A w info zawartym na stronie ambasady, które cytowała [mention=17066]Joanna30[/mention] napisano, że dokumentów w j. polskim nie trzeba tłumaczyć (wyjątkiem są wyroki sądu) :blink:
Jasne, poniżej:
  1. Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na teren USA oraz kopia strony paszportu z danymi personalnymi (ze zdjęciem i nazwiskiem) 
  2. Dwie (2) kolorowe fotografie każdej z osób ubiegających się o wizę (5 cm x 5 cm lub 2 cale x 2 cale).   
  3. Potwierdzenie Elektronicznego Podania o Wizę Imigracyjną (Formularz DS-260) wypełnionego online.  
  4. Potwierdzenie rejestracji w systemie Serwisu Informacji Wizowej ze wskazaniem wyboru opcji odbioru wizy (link poniżej w dokumencie WRW - Warsaw)   
  5. Oryginał i kopia odpisu zupełnego aktu urodzenia
  6. Oryginał i kopia odpisu zupełnego aktu małżeństwa
  7. Zaświadczenie o niekaralności (do uzyskania od ręki w Krajowym Rejestrze Karnym) 
  8. Wyniki badań lekarskich w zaklejonej kopercie. Wizyta u lekarza musi się odbyć przed rozmową z konsulem.
  9. Zaproszenie na spotkanie w ambasadzie wydrukowane ze strony E-DV za pośrednictwem systemu “Sprawdzenie Statusu Uczestnika” (Entrant Status Check)    
  10. Dokumenty potwierdzające co najmniej pełne wykształcenie średnie lub co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat poprzedzających datę rozmowy z konsulem w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia lub doświadczenia zawodowego (dotyczy wyłącznie głównej osoby, która została wylosowana).   
  11. Opłata 330 USD (od osoby) za rozpatrzenie wniosku o wizę imigracyjną dla osób wylosowanych w Programie Loterii Wizowej DV (nigdzie nie znalazłem danych do zrobienia płatności przelewem więc zakładam, że opłacimy gotówką w kasie ambasady).
Nie zwlekajcie z wyznaczeniem terminu wizyty u lekarza, ponieważ oprócz RTG klatki piersiowej trzeba wykonać badanie krwi i moczu (na wyniki tego ostatniego czeka się tydzień). Do tego najważniejsza kwestia - szczepień. Dzięki uprzejmości Pani ze wskazanej placówki medycznej w Warszawie udało nam się mailowo określić jakich szczepień brakuje. Mamy czas aby je w jakiś rozsądny sposób podać.  
Szczegóły i odnośniki w pliku który możesz pobrać tutaj wybierając uprzednio nazwę WRW - Warsaw
 

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź pozdrawiam i trzymam kciuki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrację w serwisie wizowym: https://cgifederal.secure.force.com/ zrobiłem ponad tydzień temu, wprowadziłem wszystkie dane aplikanta i rodziny łącznie z numerem sprawy, ustawiłem sposób odbioru paszportów z wizami i... cisza. Spodziewałem się, że system podczyta informację o dacie spotkania, wysokości opłat oraz sposobów płatności a tu nic. U Was podobnie?  

cgi.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stars & stripes napisał:

Rejestrację w serwisie wizowym: https://cgifederal.secure.force.com/ zrobiłem ponad tydzień temu, wprowadziłem wszystkie dane aplikanta i rodziny łącznie z numerem sprawy, ustawiłem sposób odbioru paszportów z wizami i... cisza. Spodziewałem się, że system podczyta informację o dacie spotkania, wysokości opłat oraz sposobów płatności a tu nic. U Was podobnie?  

cgi.PNG

Czy po wysłaniu DS-260 trzeba się zarejestrować w  tym serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RobertEL napisał:

Czy po wysłaniu DS-260 trzeba się zarejestrować w  tym serwisie?

Jeśli otrzymałeś zaproszenie na spotkanie w ambasadzie to jest obowiązkowe. Tylko tutaj określisz w jaki sposób mają do Ciebie wrócić paszporty z wklejonymi wizami. Po wypełnieniu danych (wszystkich osób objętych aplikacją DS-260) drukujesz ze strony specjalne potwierdzenie z kodami kreskowymi (do okazania na rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stars & stripes napisał:

Jeśli otrzymałeś zaproszenie na spotkanie w ambasadzie to jest obowiązkowe. Tylko tutaj określisz w jaki sposób mają do Ciebie wrócić paszporty z wklejonymi wizami. Po wypełnieniu danych (wszystkich osób objętych aplikacją DS-260) drukujesz ze strony specjalne potwierdzenie z kodami kreskowymi (do okazania na rozmowie.

Aha no dobrze, czyli jak wysłałem DS 260, to już tylko czekam na zaproszenie i dopiero wtedy się rejestruje? kompletuje dokumenty, zdjęcia itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...