Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, MeganMarkle napisał:

Jest! Przyszło końcu zaproszenie do ambasady - na 4 grudnia :) 

juz sie nie mogę doczekać... 

na kiedy celować z wizyta u lekarza? Po 20 listopada będzie ok?

dowiedz się wcześniej z teminami by nie bylo ze 20 i musisz czekać . Powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytanie mam o rejestracje spotkania w ambasadzie na tej stronie:  cgifederal.secure.force.com

czy tam każdego z nas mam osobno zajerestrowac? W sensie siebie męża i dziecko? Bo ja rejestruje siebie to pojawia sie na końcu okienko "add dependent" dodaj osobę towarzysząca i jak próbuje dodać np męża to mi mówi ze nie mogę bo dane tej osoby zostały juz wykorzystane w rejestracji innej osoby... tzn ze osobno każde z nas juz jest zarejestrowane? To po co ta opcja dodania osoby towarzyszącej? Rozumiem ze chodzi o opcje gdyby kogos przybyło w rodzinie pomiędzy złożeniem DS260 a rozmowa w ambasadzie?

@stars & stripes jak było u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, juz wiem o co chodzi....mąż ma juz swoje konto na tym portalu, z czasów gdy dawno temu aplikowal o wizę turystyczna. Dlatego jak go chce dodać to mi wyskakuje ze juz jest taki aplikant w systemie. Sam sie musi zarejestrować jako mój spouse. Córkę udało mi sie dodać do siebie :) może ktoś kiedyś będzie miał podobna sytuacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2017 o 12:23, newborn napisał:

Zaczołem brać udział w lotteri jeszcze na studiach :) w ostatnim roku to tak w sumie a wysłałem bo sobie przypomniałem ,że jest i się udało numer jeden z pierwszych 2X

a zona nie chce jechać bo syn nam się urodził nie dawno i ona z angielskim kiepsko :/

 

zona bedzie pilnowacv dziecko w domu to sie przed TV jezyka nauczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum, więc na początku się przywitam ;)

Złożyłem wniosek w loterii wizowej 2018, i dopiero niedawno sprawdziłem wyniki i okazało się że zostałem wylosowany :)

Z racji tego mam kilka pytań (wiem, że większość pewnie już była zadana, ale z racji rozbudowanego tematu liczę na wyrozumiałość):

1. Do kiedy najpóźniej można wypełniać formularz ds i umawiać się na rozmowę z konsulem i czy ten termin ma wpływ na otrzymanie zielonej karty ?

2. Jakie są szanse dostania/niedostania GC ?

3. Jak wygląda rozmowa z konsulem w ambasadzie w Warszawie (tak samo jak w przypadku wizy turystycznej) ? 

4. W loterii startowałem sam, moja narzeczona nie brała w niej udziału . Czy dla niej są jakieś szanse otrzymania GC (np. jeśli wzięlibyśmy ślub ) i jak to wtedy wygląda?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz numer? Wyśij ds260 a w miedzy czasie ślub,później czekasz na rozmowę i poinformujesz Konsulat ze lecisz z zona. Rozmowa to pracujesz,czy byleś w USA,do kogo lecisz jesli.. Co zamierzasz robić.

odmowa to zakaz wjazdu na teren USA.pewne przestępstwa oraz sprawy medyczne. No i ze będziesz obciążeniem dla systemu pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sly6 napisał:

a jaki masz numer? Wyśij ds260 a w miedzy czasie ślub,później czekasz na rozmowę i poinformujesz Konsulat ze lecisz z zona. Rozmowa to pracujesz,czy byleś w USA,do kogo lecisz jesli.. Co zamierzasz robić.

odmowa to zakaz wjazdu na teren USA.pewne przestępstwa oraz sprawy medyczne. No i ze będziesz obciążeniem dla systemu pomocy.

Mój nr : 2018EU00012xxx

A więc jeśli w momencie rozmowy będę żonaty to moja żona też dostaje GC?

Do kiedy najpóźniej można umówić się na rozmowę z konsulem i czy to ma jakiś wpływ na przyznanie karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma nr do szans ? Nie bardzo się orientuję w temacie. Dlatego też pytałem o termin spotkania, czy ma to jakiś wpływ na decyzję.

Złożyłem wniosek w zeszłym roku z ciekawości. Nawet nie brałem pod uwagę, że mogą mnie wylosować , ot czysta ciekawość;)

Nawiasem mówiąc, w usa byłem już kilka razy i mi się tam zawsze podobało. W tym roku we wrześniu byłem tam z narzeczoną (w sumie pojechaliśmy jako para i tam się oświadczyłem :D ). Ona była pierwszy raz, spodobało się jej tam i powiedziała, że moglibyśmy tam mieszkać.  Sprawdziłem wyniki loterii i okazało się jest taka szansa :) . 

Czy po wysłaniu DS260 konsulat proponuje termin czy ja go wybieram ? 

No i największy problem , ze nie jesteśmy jeszcze małżeństwem więc jedna GC to za mało ;/ 

Teraz to dopiero mam dylematy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...