Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 hours ago, newborn said:

Cześć,

Pod powiedzcie proszę jakie badania do GC dla malucha 7 miesiecy robiliscie rozumiem ze rtg odpada a co z testem kilowym?  reszta ?

All applicants 15 years of age or older must be tested for evidence of syphilis. Applicants younger than age 15 must be tested if there is reason to suspect infection with syphilis or if there is a history of syphilis.

Poza tym, pamietaj ze na badania lekarskie idzie sie do lekarza, a nie jakiegos urzednika. Lekarz, z definicji, troszczy sie o dobro pacjenta. Nie zrobi nic co mogloby zagrozic zdrowiu dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek Topór napisał:

Witam. Właśnie jestem po wizycie w ambasadzie i wiza przyznana B)

A wiec. Pokrótce opisze co sie dzisiaj działo. Miałem być na 8 ale byłem juz o 7:30 na miejscu, a gdy miałem wejść to pan z ochrony poinformował mnie ze nie mogę wejść z plecakiem tylko jedna torba lub torebka formatu A4. Powiedział ze mogę zostawić plecak w pobliskim kiosku Ruchu i go potem sobie odebrać. Gościu z kiosku bierze za tą „usługę” 20 zł. Wszedłem drugi raz, trzeba zostawić wyłączony telefon, zegarek, pasek ze spodni, pendrive itp. Potem skierowałem sie do następnego budynku tunelem i zszedzlem na dół i dałem paszport i potwierdzenie z TNT. Potem skierowałem sie do okienka nr 13, Pani zabrała ode mnie potwierdzenie TNT, wydruk z ESC, badania, świadectwo szkolne, akty o nie karalności i podpisane dwa zdjęcia. Nie pytała nawet o świadectwa pracy czy maturę. Dała mi wydruk do zapłaty w kasie na parterze - 330$. Potem spowrotem do okienka z kwitkiem i kazała czekać na rozmowę z konsulem. Czekałem moze z 15 minut, przyszedła Pani konsulem do okienka nr 12, bardzo miła, powiedziała żebym sie nie denerwował i rozmowe miałem po angielsku. Pytała czy mam kogoś w USA, czy byłem tam kiedyś, mieszkałem przez dwa lata w Londynie - to i o mój pobyt tam tez zapytała. Wklepała cos do kompa, pogratulowała i życzyła udanego wyjazdu i powiedziała ze paszport będzie do odbioru w ciągu kilku dni w oddziale TNT. To wszytko. Byłem tam moze 2 godziny. Jak wyszedłem to całe powietrze ze mnie zeszło. 

Ale druga rzecz - pani jak brala ode mnie badania powiedziała ze mam czas na wyjazd do 25 kwietnia. A ja badania Rtg robiłem 18 lipca, a u dr Nastałka byłem 26 października. Wiec policzyła mi 6 miesięcy od czasu wizyty dr Nastałka a nie badań w lipcu. Dziwne. Moze cos sie zmieniło. Fakt, ze ja chce wyjechać na początku stycznia, wiec mi to nie przeszkadza, bo ogólnie termin wypada na max 17 stycznia. 

hej, pamiętasz może czy na wynikach badan jest wpisana data wykonania rtg ? czy tylko data wystawiania zaświadczenia wydana prze lekarza?? gdyby faktycznie można było wykonać rtg jakieś 2 miesiące prze wizyta lekarska i te 6 miesięcy liczy się od wydania kwitów przez lekarza to w mojej  konkretnej sytuacji bardzo by mi to ułatwiło sprawy zawodowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dionzisoek napisał:

hej, pamiętasz może czy na wynikach badan jest wpisana data wykonania rtg ? czy tylko data wystawiania zaświadczenia wydana prze lekarza?? gdyby faktycznie można było wykonać rtg jakieś 2 miesiące prze wizyta lekarska i te 6 miesięcy liczy się od wydania kwitów przez lekarza to w mojej  konkretnej sytuacji bardzo by mi to ułatwiło sprawy zawodowe:)

Właśnie nie wiem, a nie pytałem pani w okienku, czy się może pomyliła. Ale myśle ze to było tak: Dr Nastałek wpisał datę rtg taką samą jak badanie, czyli w moim przypadku 26 październik, a nie 18 lipca. Przez to pani w okienku powiedziała 25 kwietnia a nie 17 stycznia jaką ostateczną datę wyjazdu. Ale to moje gdybanie. Ciężko powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek Topór napisał:

Właśnie nie wiem, a nie pytałem pani w okienku, czy się może pomyliła. Ale myśle ze to było tak: Dr Nastałek wpisał datę rtg taką samą jak badanie, czyli w moim przypadku 26 październik, a nie 18 lipca. Przez to pani w okienku powiedziała 25 kwietnia a nie 17 stycznia jaką ostateczną datę wyjazdu. Ale to moje gdybanie. Ciężko powiedzieć. 

dziękuje za odpowiedz i gratuluje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, newborn napisał:

Cześć, tak ciekawości czy zdarzyło się ze komuś na spotkaniu odmowiono GC i z jakiego powódu? 
z

Zatajenie informacji o byłym małżonku, brak udowodnionego 2letniego doswiadczenia w pracy (to akurat jest trudne, najlepiej przynieść swiadectwo maturalne albo dyplom ze studiow). Jak chcesz szczegóły to poszukaj na tym forum, bo to są z niego przypadki. O ile dobrze pamiętam to Ambasada w Warszawie ma tylko 5% odmów GC, 15% idzie w AP a 80% przyznana za od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...