Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

Dnia 28.11.2017 o 08:52, Janusz666 napisał:

23XXX

Wysoko ale nie powinno być źle ;) ja miałem 14XXX a rozmowę miałem w marcu. Po sprawdzeniu dokumentów pan konsul zapytał gdzie mamy zamiar się udać i pożyczył nam miłego pobytu w Stanach Zjednoczonych ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, podpowie ktoś jakie te zdjęcia należy wziąść na badania i ile w sumie szt potrzeba ?

Rozumiem ze na badania 4 zdjęcia ? Takie jak do wizy ? A później w ambasadzie jeszcze 2 ? Czy jak to ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, newborn napisał:

Hej, podpowie ktoś jakie te zdjęcia należy wziąść na badania i ile w sumie szt potrzeba ?

Rozumiem ze na badania 4 zdjęcia ? Takie jak do wizy ? A później w ambasadzie jeszcze 2 ? Czy jak to ?

Zgadza się - potrzebujesz 6 zdjęć jak do wizy czy do wniosku jak składałeś. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, Janusz666 napisał:

może ktoś mądrzejszy wytłumaczy mi łopatologicznie..........

skoro w dv2017 buł status "current" (czyli rozumiem, że liczba wiz była wystarczająca dla wszystkich)..........wylosowano z Polski ponad 500 osób....... a według opublikowanych statystyk przyznano wizy ponad 280 naszym rodakom.....dlaczego tylko tyle? reszta dostała odmowy? bo jakoś ciężko jest mi uwierzyć poza sporadycznymi przypadkami, że reszta olała sprawę i się nie zgłosiła. dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Az tylu odrzucen w to w sumie chyba nie ma.

Mam nadzieje ze jednak ludzie daja sobie spokoj albo w ogole nie aplikuja.

Generalnie jakas logika patrzac na poprzednie lata jest:

2016 - wylosowano 629 , przyznano 305.

2015 - wylosowano 961 , przyznano 368.

2014 - wylosowano 1552, przyznano 455

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że wśród tych pozostałych byli właśnie Ci, którzy olali sprawę po wylosowaniu lub po poznaniu kosztów związanych z otrzymaniem wizy i kosztów startu nowego życia. Losowanych jest zwykle dwa razy więcej ludzi niż dostępnych wiz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 hours ago, dionzisoek said:

skoro w dv2017 buł status "current" (czyli rozumiem, że liczba wiz była wystarczająca dla wszystkich)

Niestety okazalo sie ze nie ma wiz dla wszystkich. Ktos w KCC najwyrazniej slabo umie liczyc.

2 hours ago, dionzisoek said:

wylosowano z Polski ponad 500 osób....... a według opublikowanych statystyk przyznano wizy ponad 280 naszym rodakom.....dlaczego tylko tyle? reszta dostała odmowy? bo jakoś ciężko jest mi uwierzyć poza sporadycznymi przypadkami, że reszta olała sprawę i się nie zgłosiła. dziękuję

Odmow jest bardzo malo. Co trzecia, (bardziej nawet co druga) osoba po prostu sie nie zglasza. Graficznie mozesz sobie to obejrzec tu:

https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY17.html

Nie ma niestety danych dla konkretnych narodowosci. Mozesz zobaczyc tylko jak wyglada region EU. Mozesz tez zobaczyc ile konkretnie odrzucen bylo w ambasadzie w Warszawie. Miej tylko na uwadze, ze 1) nie wszyscy Polacy procesuja sie w Polsce, 2) ambasada w Polsce procesuje nie tylko Polakow.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Podpowie ktoś bo zaczynam się trochę gubić w tych dokumentach :) i dodatkowo stresować termin spotkania się zbliża ;)

Na tej stronie TNT wystarczy za założe jeden profil i dodam żonę i dziecko ?

Na potwierdzeniu to wygląda

"Dependents"

i tutaj mam dane syna i zony 

PS: jak by nie to forum to pewnie dawno bym odpuścił starania o wizę - wielki dzięki , że jesteście :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz