Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Xarthisius napisał:

Yup, do szacowania liczby "polskich" GC trzeba uzywac danych po FSC, bo dane po ambasadach uwzgleniaja wszystkie nacje.

Czy malo, to nie wiem. Nie wiadomo jak sie rozkladaja polscy zwyciezcy w calej probce i trzeba pamietac ze jest nas tylko ~850. Zglosi sie moze 1/3, w najlepszym razie polowa. Jak dobija do 20-30 case'ow rozpatrywanych na miesiac to sadze ze to bedzie wystarczajaco zeby wszystkich przerobic w ciagu calego roku. Dodatkowo, pamietajmy ze cutoff na listopad to bylo raptem 4500. 

racja z początku może być mało numerów z Polski a później wystrzeli jak korek od szampana ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, Xarthisius napisał:

Yup, do szacowania liczby "polskich" GC trzeba uzywac danych po FSC, bo dane po ambasadach uwzgleniaja wszystkie nacje.

Czy malo, to nie wiem. Nie wiadomo jak sie rozkladaja polscy zwyciezcy w calej probce i trzeba pamietac ze jest nas tylko ~850. Zglosi sie moze 1/3, w najlepszym razie polowa. Jak dobija do 20-30 case'ow rozpatrywanych na miesiac to sadze ze to bedzie wystarczajaco zeby wszystkich przerobic w ciagu calego roku. Dodatkowo, pamietajmy ze cutoff na listopad to bylo raptem 4500. 

a sumowałeś ile łącznie wydali już wiz we wszystkich krajach w te dwa miesiące????  zawsze to jakieś porównanie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, dionzisoek said:

a sumowałeś ile łącznie wydali już wiz we wszystkich krajach w te dwa miesiące????  zawsze to jakieś porównanie będzie

Monthly visa issuances for 11/2017 have been released. 3208 visas were issued this month, and 5981 in total.

AF 1338
AS 465
EU 1290
NA 0
OC 46
SA 69
Tu: https://dvcharts.xarthisius.xyz/annual.html sobie nawet sumuje na biezaco, z podzialem na regiony i poszczegolne kraje :)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xarthisius napisał:
Monthly visa issuances for 11/2017 have been released. 3208 visas were issued this month, and 5981 in total.

AF 1338
AS 465
EU 1290
NA 0
OC 46
SA 69
Tu: https://dvcharts.xarthisius.xyz/annual.html sobie nawet sumuje na biezaco, z podzialem na regiony i poszczegolne kraje :)
 

dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2017 o 23:14, Dread napisał:

Z tego co pamietam to congress ma sie zająć pomysłami trumpa w lutym. Tak naprawdę to sprawa zakończenia DV stoi w miejscu i nie bardzo cokolwiek sie dzieje bo nawet nie wszyscy republikanie popierają reformę imigracyjna. Prawdopodobnie z DV2019 tez nic nie zrobią. W mojej wypowiedzi chodziło o to ze noe mogą wywalić dv2018 bo ona już trwa, zgodnie z prawem mogą cokolwiek zmienić od następnego roku podatkowego czyli 1.10.2018. Generalnie radzę nie przejmować sie newsami jak to trump zamieni USA w oblężona twierdze, bo to mało realne. 

Jeśli kogoś interesuje temat to proponuję przejrzeć nowe propozycje ustaw - sa chyba dwie dot. likwidacji DV i dwie ogólne nt. imigracji. Natomiast z tego co pamiętam nie było nawet głosowania dot. żadnej z tych ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2017 o 20:18, Xarthisius napisał:
Monthly visa issuances for 11/2017 have been released. 3208 visas were issued this month, and 5981 in total.

AF 1338
AS 465
EU 1290
NA 0
OC 46
SA 69
Tu: https://dvcharts.xarthisius.xyz/annual.html sobie nawet sumuje na biezaco, z podzialem na regiony i poszczegolne kraje :)
 

Kurcze, w takim tempier wizy skonczą się po 8 miesiącach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2017 o 20:18, Xarthisius napisał:
Monthly visa issuances for 11/2017 have been released. 3208 visas were issued this month, and 5981 in total.

AF 1338
AS 465
EU 1290
NA 0
OC 46
SA 69
Tu: https://dvcharts.xarthisius.xyz/annual.html sobie nawet sumuje na biezaco, z podzialem na regiony i poszczegolne kraje :)
 

Kurcze, w takim tempie wizy skonczą się po 8 miesiącach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam cały czas dylemat co do ślubu, mam numer 29xxx mój chłopak ma wizę turystyczna jeszcze ważna przez 3 lata i zastanawiamy się czy to faktycznie będzie problem jeżeli weźmiemy ślub po GC a nie przed. Przecież nie rozdzielają rodzin.... a jeśli po dostaniu maila z data rozmowy w ambasadzie weźmiemy ślub to czy to nam jednak nie przeszkodzi w zdobyciu GC jeśli zadzwonimy tak jak radziliście do ambasady i poinformuje ze będziemy w dwójkę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Efffffka napisał:

Słuchajcie mam cały czas dylemat co do ślubu, mam numer 29xxx mój chłopak ma wizę turystyczna jeszcze ważna przez 3 lata i zastanawiamy się czy to faktycznie będzie problem jeżeli weźmiemy ślub po GC a nie przed. Przecież nie rozdzielają rodzin.... a jeśli po dostaniu maila z data rozmowy w ambasadzie weźmiemy ślub to czy to nam jednak nie przeszkodzi w zdobyciu GC jeśli zadzwonimy tak jak radziliście do ambasady i poinformuje ze będziemy w dwójkę... 

Oczywiście że rozdzielają. Poczytaj choćby forum na którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wezmiecie ślub po otrzymaniu jednego z was zielonej karty, to bedzie trzeba rozpocząć proces sponsorowania. Małżonek będzie czekał 2 lata na zielona kartę, od rozpoczęcia procesu. 

Nie rozdzielaja rodzin... hahhah. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...