Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

48 minut temu, aktoto napisał:

ci, którzy śledzą blog Simona już wiedzą, że z jego nowych wyliczeń (ale z zastrzeżeniem, że to się może zmienić) numery w Europie dojdą do 33000

http://britsimonsays.com/dv2018-some-further-analysis/

średnia informacja jak dla mnie z numerem 34xxx .....ku....;/ cóż.....taka sytuacja:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

14 minutes ago, dionzisoek said:

średnia informacja jak dla mnie z numerem 34xxx .....ku....;/ cóż.....taka sytuacja:)

Za nim zaczniecie panikowac, przeczytajcie ten artykul jeszcze raz i spokojnie. 33k to nie jest finalne wyliczenie dla EU...

Poza tym jeszcze jest komentarz [1]:

I’m really quite surprised that you and another person are taking the 33k number seriously. I don’t, and I thought I made that clear in the article. I obviously didn’t make that clear enough. A stop at 33XXX would be a HUGE shock to me. I REALLY don’t think that will happen.

[1] http://britsimonsays.com/dv2018-some-further-analysis/comment-page-1/#comment-97797

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla uspokojenia nerwow mozecie "podziubac" troche CAPTCHA'y ;-)

Sprawy ktore sa na AP albo Ready sa sprawdzane co 4 dni. Sprawy At NVC ponizej cutoffu co 8. Wlasnie sie troche pojawilo do ponownego sprawdzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich, nowy na forum wylosowany w DV 2018. Na początek Xarthisius świetna robota z Captcha - dzięki wielkie za narzędzie do tak cennych informacji. Ogromna pomoc razem z blogiem Simona. Zacytowałeś odpowiedź akurat na mojego posta, gdzie nie do końca Simon zrozumiał moje intencje - dopiero później po kilku wyjaśnieniach. Sam mam numer 33xxx i te dane to było trochę wiadro zimnej wody na głowę. Mam świadomość tego, że jest zbyt wcześnie na dokładne prognozy i zakończenie może być kompletnie różne. Od statusu current w wersji optymistycznej po pesymistyczną, że nie przejdzie nawet 30k - każda jest możliwa. Wszyscy zaraz po opublikowaniu podjarali się dziurami i spadkiem gęstości numerów - natomiast prawie wszyscy zapomnieli o udziale tych co nie odpowiadają i nie wypełniają DS 260, tych co się nie pojawiają mimo wypełnienia DS-260 oraz tym, że za każdym zakończonym CN stoi grupa ludzi - jak duża - może być osoba samotna, a może być 10-cio osobowa rodzina :) (fakt, że trudno będzie takiej wykazać się nie podpadaniem pod ewentualny public charge). W tej chwili istotne jest bieżące klikanie Twoich Captch i uaktualnianie danych. Mam jedno pytanie - czy Twoje grafiki uaktualniane są na bieżąco w miarę spływu informacji z captcha , czy zbierane są gdzie indziej i je co jakiś czas uzupełniasz? Naprawdę świetna robota i bardzo pomocne narzędzie przy własnych analizach i przemyśleniach - nie należę do osób, których działanie sprowadza się do pytania Simona - kiedy jest moje interview i czy mój numer jest bezpieczny :)  Dzięki za świetne narzędzie i dumny jestem, że to Rodak je wymyślił i uruchomił :) Dionzisoek - nie przejmuj się - nie wszystko stracone i czytając przytoczony odnośnik do blogu Simona, w którym trochę mnie ruga :) (niesłusznie, patrząc na całość) sam stwierdzisz podobnie - ważne jest to, co napisałem tam i piszę tutaj - korzystajmy z narzędzia, jakie dał Xarthisius - im więcej i częściej, tym dokładniejsze dane i prognozy będziemy mieli. Xarth - mam nadzieję, że program będzie aktywny i nie porzucisz go szykując się do wyjazdu :)

Xarthisius - jeszcze jedno pytanie - odnośnie licznika - rozumiem, ze jeżeli są tam rzeczy do klikania, to klikamy - każde jest pożyteczne? Wczoraj było jakieś 6700 to trochę poklikałem - zauważyłem natomiast, że wogóle nie bije mi licznik - zacząłem kilkać na komputerze, później na telefonie i wracając na komputer cały czas tym samym loginem (jest jednak wygodniej) wszystkie captcha zrobione na nim nie dodają się do moich statystyk - wiesz może jaki powód? 

Pozdrawiam forumowiczów i do następnego "przeczytania"

Karol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
34 minutes ago, kyyyx said:

@XarthisiusNr 13xxx :)

Możesz coś powiedzieć na ten temat, bo chyba masz podobny nr case?

Pytalem tylko w kontekscie tego co robic: wysylac do KCC czy czekac na ambasady. Dla 13xxx, jezeli bedziesz current w najblizszym biuletynie to tak jak powiedzial Sly, skontaktuj sie z ambasada jak juz bedziesz miala zaproszenie. Jezeli, nie to ja bym otworzyl DS-260 i dodal Meza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 hour ago, Carlos78 said:

Mam jedno pytanie - czy Twoje grafiki uaktualniane są na bieżąco w miarę spływu informacji z captcha , czy zbierane są gdzie indziej i je co jakiś czas uzupełniasz?

Xarthisius - jeszcze jedno pytanie - odnośnie licznika - rozumiem, ze jeżeli są tam rzeczy do klikania, to klikamy - każde jest pożyteczne? Wczoraj było jakieś 6700 to trochę poklikałem - zauważyłem natomiast, że wogóle nie bije mi licznik - zacząłem kilkać na komputerze, później na telefonie i wracając na komputer cały czas tym samym loginem (jest jednak wygodniej) wszystkie captcha zrobione na nim nie dodają się do moich statystyk - wiesz może jaki powód? 

Xarth - mam nadzieję, że program będzie aktywny i nie porzucisz go szykując się do wyjazdu :)

Strona z wykresami nie ma bezposredniego dostepu do bazy danych, ale bede wypuszczal nowy zrzut bazy, mniej wiecej co 5 dni (czesciej chyba nie ma sensu). Wykresy beda sie wtedy tez uaktualniac. Dodalem pod wykresem slider ktory bedzie pozwalal zmieniac date wyswietlanych danych. Na razie jest tylko jeden snapshot (5 stycznia).

Do statystyk dodaja sie tylko captche rozwiazane poprawnie. Jezeli cos bylo nie tak: blad w captchy, blad na stronie CEAC, nie wazna sesja to sie niestety nie doda.

Ja juz wyjechalem, takze nie mam sie do czego przygotowywac, co najwyzej do interview w USCIS :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 28.12.2017 o 10:43, curly000 napisał:

Mieliśmy wczoraj z mężem rozmowę z Konsulem i się udało :)

W nawiązaniu do tego co pisze @Efffffka: Wylosowana byłam sama jako osoba wolna, wniosek ds (też tylko na mnie) wysłany okolo 1,5 miesiąca po wynikach loterii. Ślub cywilny wzięliśmy jeszcze przed dostaniem wiadomości o dacie wizyty w ambasadzie, a  poinformowałam ich o wszystkim dopiero jak dostałam maila właśnie z wyznaczonym spotkaniem. Nie było żadnych problemów, powiedziano mi bym przesłała skan aktu małżeństwa (powiedzialam, że obecnie nie mam zupełnego tylko skrócony i pani mówi,że może być), po kilku dniach mąż został dołączony do sprawy i mógł wypełnić swój ds.

Rozmowa może trwała 4 minuty, przysięga po polsku, potem spytał się czy mówimy po angielsku i rozmawialiśmy po angielsku. Pytanie o to jak długo jesteśmy razem (mieliśmy w razie czegoś zdjęcie sprzed kilku lat ale nie było konieczności żeby pokazać), czy mieszkamy razem, czy mamy dzieci i czy byliśmy w Rosji. No i na końcu pan Konsul nam pogratulował :)

Chciałam bardzo wszystkim podziękować! Forum bardzo mi pomogło z różnymi sprawami, dziękuję!:)

@curly000 Gratulacje! 

Powiedz mi proszę jedną rzecz, bo jestem w takiej samej sytuacji. Czy jak dostałaś wiadomość o rozmowie w Konsulacie to informowałaś Konsulat w Krakowie, że zmienił Ci się status cywilny czy pisałaś do KCC?

Edytowane przez kyyyx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@kyyyx zadzwoniłam do konsulatu w Warszawie , "+48 22 625 1042 – informacja telefoniczna – tylko na temat wiz imigracyjnych – Warszawa. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 16.00." 

Powodzenia! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 godzinę temu, curly000 napisał:

@kyyyx zadzwoniłam do konsulatu w Warszawie , "+48 22 625 1042 – informacja telefoniczna – tylko na temat wiz imigracyjnych – Warszawa. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 16.00." 

Powodzenia! :)

@curly000 proszę powiedz mi jeszcze:

1) do kiedy musicie wyjechac do USA po otrzymaniu pozwolenia na wyjazd?

2) w jakim języku przeprowadzana była rozmowa?

3) w jaki sposób był uzupełniany wniosek o dane męża? Tzn. jakie kroki musiałaś poczynić po poinformowaniu Konsulat, że zmieniłaś stan cywilny?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.