Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Kamil Seternus napisał:

Powiem wam, już pomału mam dość tych wszystkich formalności i płacenie za wszystko jak za zboże. 

Zostałem wylosowany w loterii wizowej. Dostałem 29 grudnia list o stawieniu się w Ambasadzie w Warszawie. na 30 stycznia. Dzwoniłem 3 stycznia do Krakowa pierw do lekarza odnoscnie wizyty, kobieta Mi kazała pierw dzwonić o badania. Pytam się Pani jak zrobię na dniach badania czy wyrobię się na termin 30 stycznia. Dostałem odpowiedź, że oczywiście się pan wyrobi. Byłem wczoraj na badaniach, krew, mocz, prześwietlenie. Dzwonię dziś do lekarza z informację, że zrobiłem wczoraj badania i chciałbym ustalić datę wizyty i dostałem informację, że dopiero 2 lutego mogę mieć wizytę, bo lekarz przyjmuje dopiero 23 stycznia ale wtedy na pewno nie bd wyników. I kwestia sczepień, że muszę wszystkie szczepienia zrobić, bo się liczą tylko te, które robiłem pół roku wcześniej. 

 

I zgłupiałem bo nie mam pojęcia co robić ...

umawiaj się w warszawie lepiej, bedzie moze szybciej. w przypadku, gdyby i to nie zadzialalo, przedzwon do ambasady i przesun termin wizyty z konsulem. I trzecia opcja, idziesz na wizyte do konsula bez kompletnych badan, ktore potem musisz doniesc i twoja sprawa zostania wpisana na status AP (administrative procedure). Ale najlepiej zadzwonic do ambasady i zapytac co oni o tym sadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@Kamil Seternus mnie telefonicznie też poinformowano w Krakowie, że liczą się tylko szczepienia robione do pół roku ale lekarz widząc moją kartę szczepień stwierdził, że szczepienie na tężec które robione było ok 5 lat temu jest nadal aktualne i nie trzeba doszczepiać. Jedynie wcześniej przed wizytą zaszczepiłam się na grypę. A wszystkie szczepionki mogą Ci podać od razu przy wizycie lekarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że z numerem 19XXX nie mam się co martwić, bo do takich numerów dopiero będą wysyłane zaproszenia na rozmowę?

Mam jeszcze pytanie - byłem w USA na Work&Travel i miałem wyrobiony SSN. Oznacza to, że będę mógł szukać pracy od razu po przyjeździe do USA, tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Joanna30 said:

Tak. Zielona karta jest Twoim pozwoleniem na pracę, a ponieważ masz już SSN, więc nie musisz na niego czekać :)

A to nie jest tak, że trzeba wyrobić nowy SSN? Pytam bo mam podobną sytuacje, dostałam SSN będąc na wizie J-1 ale to było ponad 10lat temu i nigdy nie był używany... w DS260 wpisałam ze potrzebuje nowy, wiec juz w sumie nie wiem - mam aplikować o nowy po przyjeździe czy nie? Ten numer jest wydawany tylko raz na całe życie, coś jak NIP u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, MeganMarkle said:

A to nie jest tak, że trzeba wyrobić nowy SSN? Pytam bo mam podobną sytuacje, dostałam SSN będąc na wizie J-1 ale to było ponad 10lat temu i nigdy nie był używany... w DS260 wpisałam ze potrzebuje nowy, wiec juz w sumie nie wiem - mam aplikować o nowy po przyjeździe czy nie? Ten numer jest wydawany tylko raz na całe życie, coś jak NIP u nas?

Bardziej jak PESEL. Wyrobic sobie trzeba nowa karte z SSN, a nie sam numer. Na starej masz pewnie adnotacje "valid for work only with DHS authorization" albo "not valid for employment".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

Bardziej jak PESEL. Wyrobic sobie trzeba nowa karte z SSN, a nie sam numer. Na starej masz pewnie adnotacje "valid for work only with DHS authorization" albo "not valid for employment".

Ok, to dobrze że nie wyrzuciłam tego do kosza bo powrocie z W&T.. a pamietam że myślałam wtedy że i tak się nigdy juz nie przyda i po co mi to. :D notabene wydają teraz plastikowa kartę z tym? Bo wtedy wydali mi tylko papierową i jest juz w bardzo kiepskim stanie :/ 

i czy mając sam nr mogę juz pracować pd razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MeganMarkle napisał:

Ok, to dobrze że nie wyrzuciłam tego do kosza bo powrocie z W&T.. a pamietam że myślałam wtedy że i tak się nigdy juz nie przyda i po co mi to. :D notabene wydają teraz plastikowa kartę z tym? Bo wtedy wydali mi tylko papierową i jest juz w bardzo kiepskim stanie :/ 

Naadal taka brzydka, papierowa. Trzeba o nia dbac, nie zniszczyc, nie zgubic bo mozna ja odnowic tylko 10 razy w zyciu. Mloda jestes to sobie policz jak czesto statystycznie gubisz rozne rzeczy i czy Ci wystarczy ten limit na beztroske?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, MeganMarkle said:

Ok, to dobrze że nie wyrzuciłam tego do kosza bo powrocie z W&T.. a pamietam że myślałam wtedy że i tak się nigdy juz nie przyda i po co mi to. :D notabene wydają teraz plastikowa kartę z tym? Bo wtedy wydali mi tylko papierową i jest juz w bardzo kiepskim stanie :/ 

i czy mając sam nr mogę juz pracować pd razu?

Papierowa. 

Zalezy co masz tam napisane, jak "valid for work only with DHS authorization" to z GC tak, jak "not valid for work" to nie wiem, ale na chlopski rozum raczej nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...