Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.01.2018 o 23:14, Xarthisius napisał:

Zmienilem znak oddzielajacy kolumny z ';' na ',' bo ludzie mieli problem z importem. Przy imporcie do Excela, Libreoffice'a czy google sheets powinno sie dac wybrac co oddziela kolumny.

a w tych grafikach, gdy sie najedzie myszką na kropki, tam się pokazują dane ile wiz jest gotowych, ile nie było odpowidzi, ile jest dziur. I zastanawia mnie, czy dziury i brak odpowiedzi sie sumują? Tzn, jeśli mamy np 40% dziur, i 38 proc brak odpowiedzi, to znaczy że 78 proc w danym przedziale jest de facto martwych numerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 hour ago, aktoto said:

a w tych grafikach, gdy sie najedzie myszką na kropki, tam się pokazują dane ile wiz jest gotowych, ile nie było odpowidzi, ile jest dziur. I zastanawia mnie, czy dziury i brak odpowiedzi sie sumują? Tzn, jeśli mamy np 40% dziur, i 38 proc brak odpowiedzi, to znaczy że 78 proc w danym przedziale jest de facto martwych numerów?

Tak, powinno sie sumowac do 100% Jest to troche "oszukane", bo nie uwzglednia egzotycznych statusow t.j. "Transfer In Progress", "Returned to NVC", "In Transit". Ale jest ich na tyle malo, ze nie ma sie co nimi przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2018 o 18:53, Xarthisius napisał:

EU 13800 na marzec (zabraklo mi mniej niz 200...)

tak z ciekwawośco gdzie tą informację można znaleźć ? Na https://travel.state.gov widzę tylko biuletyn na luty ?
Mam nr 12xxx więc też spodziewam się zaproszenia w najbliższym czasie.

Czy ma ktoś jakąś gotową ściągę w jakiej kolejności najlepiej załatwiać wszystkie procedury od momentu  otrzymania zaproszenia :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekwawośco gdzie tą informację można znaleźć ? Na https://travel.state.gov widzę tylko biuletyn na luty ?
Mam nr 12xxx więc też spodziewam się zaproszenia w najbliższym czasie.

Czy ma ktoś jakąś gotową ściągę w jakiej kolejności najlepiej załatwiać wszystkie procedury od momentu  otrzymania zaproszenia :) ?

 

Można znaleźć właśnie w tym biuletynie w punkcie C:

EUROPE 13,800

 

Dołączam się do drugiego pytania :)

BTW: daj znać jak dostaniesz zaproszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, wujekWONT said:

Moj case number jest 137xx , czyli gdzies w koncowce stycznia moge spodziewac sie zaproszenia ? chyba koncowka marca bedzie :)

Co do zaproszenia to tak, co do terminu rozmowy: na tym etapie numer juz nie ma znaczenia. Ktos z numerem EU13799 moze miec rozmowe pierwszego marca, a ktos EU10701 31 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Jak sądzicie czy zaświadczenie o niekaralności będzie honorowane z września 2017? Od tego czasu nic nie przeskrobałam ;) Czy jednak udać się do sądu po nowe przed samą rozmową w konsulacie? Jak dobrze pójdzie to rozmowa w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, kyyyx said:

Dobry wieczór,

Jak sądzicie czy zaświadczenie o niekaralności będzie honorowane z września 2017? Od tego czasu nic nie przeskrobałam ;) Czy jednak udać się do sądu po nowe przed samą rozmową w konsulacie? Jak dobrze pójdzie to rozmowa w marcu.

Z jednej strony chca: Zaświadczenie o niekaralności/karalności  z kraju obecnego zamieszkania powinno zostać wydane na krótko przed rozmową w konsulacie. Z drugiej strony: Dokument zachowuje ważność w ciągu 12 miesięcy od chwili wydania. [1] 

Your call...

[1] https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/zaswiadczenia-o-niekaralnosci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Z jednej strony chca: Zaświadczenie o niekaralności/karalności  z kraju obecnego zamieszkania powinno zostać wydane na krótko przed rozmową w konsulacie. Z drugiej strony: Dokument zachowuje ważność w ciągu 12 miesięcy od chwili wydania. [1] 

Your call...

[1] https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/zaswiadczenia-o-niekaralnosci/

Dzięki @Xarthisius, jak zawsze szybka i precyzyjna odpowiedź :)

No nic, najwyżej odwiedzę sąd jeszcze raz :D 30 zł w porównaniu z tymi wszystkimi badaniami to nie majątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...