Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Kasia Żmiejewska napisał:

Badania moczu, krwi i rtg moze, ale do ogolnego lekarza z tymi wynikami, może iść dopero gdy zostanie dopisana do Twojej sprawy, bo wtedy musi mieć case number

Dzięki za info.
Udało się nam i jutro po 16 ślub cywilny ;) akt ślubu dostaniemy od razu. (Jak na nasze warunki to szybko, w poniedziałek byłem w USC :)
Aby odblokować wniosek trzeba pisać maila do KCC czy można to załatwić telefonicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 hour ago, MeganMarkle said:

To niby jaki ma adres podać nie znając nikogo w US? 

Nie jest prawdą jakoby musiał potem siedzieć w tym hotelu 120 dni, spokojnie może zmienić adres juz po przylocie tylko musi sie upewnić ze zrobił to poprawnie. Nie jest tez prawdą, że musi sie wstrzymywać z opłatą do przekroczenia granicy, bo i tak kartę wyślą dopiero po jej przekroczeniu. Wg mnie na spokojnie może podać adres hotelu, zapłacić, przyjechać do US i od razu znaleźć lokum i zmienić adres. 

Moze krotko w zolnierskich slowach, bo widze ze sie nie zrozumielismy. Sugeruje zeby: przyleciec do US, na granicy podac adres jakikolwiek moze byc i hotel (albo zostawic to co bylo w DS-260), znalezc mieszkanie, zmienic adres w USCIS, zaplacic za GC.

BTW, jak piszesz, ze "nie prawda jest ze" w kontekscie na zywca wklejonych cytatow ze strony DOS, albo USCIS to zarzucasz mijanie sie z faktami mi, czy rzadowi federalnemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Xarthisius said:

Moze krotko w zolnierskich slowach, bo widze ze sie nie zrozumielismy. Sugeruje zeby: przyleciec do US, na granicy podac adres jakikolwiek moze byc i hotel (albo zostawic to co bylo w DS-260), znalezc mieszkanie, zmienic adres w USCIS, zaplacic za GC.

BTW, jak piszesz, ze "nie prawda jest ze" w kontekscie na zywca wklejonych cytatow ze strony DOS, albo USCIS to zarzucasz mijanie sie z faktami mi, czy rzadowi federalnemu?

Krótko mówiąc oboje to samo mieliśmy na myśli tylko sie nie zrozumieliśmy, no harm no foul :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bartek_p2 napisał:

Dzięki za info.
Udało się nam i jutro po 16 ślub cywilny ;) akt ślubu dostaniemy od razu. (Jak na nasze warunki to szybko, w poniedziałek byłem w USC :)
Aby odblokować wniosek trzeba pisać maila do KCC czy można to załatwić telefonicznie ?

Jeśli masz już ustalona wizytę w ambasadzie to musisz pisać do ambasady maila z prośbą o dołączenie żony do wniosku razem z załączonym skanem zupełnym aktu małżeństwa i wtedy czekasz 5 dni roboczych na odpowiedź. Tylko e-mail. I pamietaj że musisz wziąć dwa takie akty, jeden dla siebie, drugi dla żony. Ja płaciłam za jeden 33 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam 24 lata, zostałem wylosowany. Pytanie odnośnie wyciągu z konta na spotkaniu. Moi rodzice są w stanie zapewnić mi 24 000 zł, żebym mógł wykazać na spotkaniu, że stać mnie na wyjazd do USA. Jeżeli przeleją mi te pieniądze np 2 dni przed spotkaniem to czy to nie będzie podejrzane? Czy może lepiej, żeby do czerwca (wtedy zapewne będę miał spotkanie) przelewali mi po trochę? Być może w ogóle to nie będzie problem, jednak wolę zapytać.

Istnieje też opcja sponsoringu - znajomi w USA. Może ta droga jest lepsza?

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Adam1 said:

Dzień dobry,

Mam 24 lata, zostałem wylosowany. Pytanie odnośnie wyciągu z konta na spotkaniu. Moi rodzice są w stanie zapewnić mi 24 000 zł, żebym mógł wykazać na spotkaniu, że stać mnie na wyjazd do USA. Jeżeli przeleją mi te pieniądze np 2 dni przed spotkaniem to czy to nie będzie podejrzane? Czy może lepiej, żeby do czerwca (wtedy zapewne będę miał spotkanie) przelewali mi po trochę? Być może w ogóle to nie będzie problem, jednak wolę zapytać.

Istnieje też opcja sponsoringu - znajomi w USA. Może ta droga jest lepsza?

Dziękuję za odpowiedzi.

Wg mnie wyciąg z konta nie będzie Ci potrzebny (zreszta nic on nie wnosi, bo kasa tak samo łatwo może zniknąc jak pojawić sie na koncie i konsul o tym wie). Przygotuj dokumenty wymagane (akt urodzenia, świadectwo maturalne/dyplom itp) bo to sprawdza na pewno. A na resztę po prostu odpowiadaj szczerze. Jaki masz plan? Gdzie chcesz jechać i z czego sie utrzymywać żyjąc w US? Jakiej pracy będziesz szukał? 

Jeszcze nie widziałam tutaj nikogo z wylosowanych którym konsul kazałby przedstawić wyciąg z konta. 

kiedy masz rozmowę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Adam1 said:

Istnieje też opcja sponsoringu - znajomi w USA. Może ta droga jest lepsza?

Jezeli boisz sie ze mozesz nie dostac wizy z powodu niespelniania wymogow finansowych, a masz mozliwosc zalatwienia sobie i134 od LPR albo obywatela US, to po prostu to zrob. Jak konsul bedzie mial watpliwosci to mu wreczysz dokument z usmiechem na ustach, a jezeli nie, to mu go nie dasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ramach lekkiego ot,

Xarthisius powiem tak niesmialo ze jestes prawdziwa ostoja tego forum (jak kizielu, sly, roelka, pelasia, andyopole i kilka innych o ktorych nie pamietam z nicku). Merytorycznie wykonujesz niesamowitą robotę, a twoj skrypt odnosnie GC jest pierwsza tego typu inicjatywa jaka kiedykolwiek w tym zakresie widzialem(i godna pochwaly).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, srk said:

tak w ramach lekkiego ot,

Xarthisius powiem tak niesmialo ze jestes prawdziwa ostoja tego forum (jak kizielu, sly, roelka, pelasia, andyopole i kilka innych o ktorych nie pamietam z nicku). Merytorycznie wykonujesz niesamowitą robotę, a twoj skrypt odnosnie GC jest pierwsza tego typu inicjatywa jaka kiedykolwiek w tym zakresie widzialem(i godna pochwaly).

O wow, dzieki za mile slowa! 

Co rozwiazywania captcha to nie przesadzajmy ;) Koledzy z za Bugu crowdsourced serwisy robiace dokladnie to samo wymyslili i spienienzyli chyba na drugi dzien po tym jak sie pierwsze CAPTCHA pojawily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, srk napisał:

tak w ramach lekkiego ot,

Xarthisius powiem tak niesmialo ze jestes prawdziwa ostoja tego forum (jak kizielu, sly, roelka, pelasia, andyopole i kilka innych o ktorych nie pamietam z nicku). Merytorycznie wykonujesz niesamowitą robotę, a twoj skrypt odnosnie GC jest pierwsza tego typu inicjatywa jaka kiedykolwiek w tym zakresie widzialem(i godna pochwaly).

O kurczę, załapałam sie :rolleyes: Dziękuje bardzo ! Taka pochwała to teraz juz nic nie musze robić przez cały tydzien! ;) Oczywiscie żartuje, bo za 10 minut trzeba do roboty isc :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...