Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, ndmker napisał:

A czy oprócz badań laboratoryjnych i wizyty u lekarza, to dużo jest szczepień i bardzo restrykcyjnie do tego podchodzą? Konsul prosi o pełną listę szczepionek? Problem w tym, że zmienialiśmy miejsce zamieszkania i gdzieś zaginęły książeczki szczepień. W przypadku dzieci jeszcze da radę znaleźć, ale np ja szczepionki obowiązkowe miałem hohoho lata temu i nawet nie pamiętam gdzie. Da się to jakoś sprawdzić czy obejść (np przekonaniami religijnymi) czy będę musiał jakoś wydobyć spod ziemi historię swoich szczepień. Powoli się przygotowuję do tego, bo jak dostenę termin w konsulacie to te parę tygodni zapasu może mi nie starczyć na zdobycie dokumentów, a nie chcę się szczepić podwójnie na jakieś pierdoły i faszerować się rtęcią i aluminium...

Dzwoniłem z podobnym zapytaniem do lekarza, wspominając, że nie mogę znaleść książeczki szczepień i Pani powiedziała żeby się nie martwić, bo lekarz "doszczepi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tobie sie moze nie chciec, ale taki jest wymog jesli chcesz emigrowac. ;) To tobie ma zależeć na odtworzeniu historii szczepien.  Ale skoro nie chcialo ci sie zerknac na strone ambasady, to zacytuje ci informacje:

 

szcz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 10:22, aktoto napisał:

no wszystko sie moze wydarzyc. nie rozumiemy tego procesu do konca i go nie zrozumiemy. Wiec albo teraz nastapi duzy skok, albo moze od lata europa bedzie current, albo we wrzesniu dojdzie do 26000 i tyle. Logocznie jednak myslac, wiz jest stosunkowo mało, ludzie się mnożą i pobierają dokładając do puli kolejne "gęby", w tym roku wylosowali w cholerę za dużo ludzi, Afryka jest przeludniona i biorą stamtąd najwięcej, do Europy dołączone są kraje jak Turcja, które w Europie nie są, do tego Rosja, Ukraina i ktoś tam jeszcze ma ogromne rzesze wylosowanych i oni z jakiegoś powodu idą najpierw do ambasad zabierając ze sobą siedmioro dzieci itd. Wielu z nas tej wizy nie dostanie niestety. 

Idą pierwsi, bo mają CN niskie. Tak jak piszesz dwa kraje nawet nie leżące w EU (Turcja częściowo Uzbekistan wcale) i każdy z nich 4,5 wylosowanych. Ostatni cutoff to masakra, odszedł Uzbekistan z 6-8 osobowymi rodzinami, a skok w VB praktycznie żaden. Może przez backlog i późno składane ds260? Nie trzyma się to kupy. Od 11000 dziura jest większa a przełożenie na progress żadne. Od 18-19 tys odchodzi Ukraina - pewnie też niewiele to zmieni. O ile 33xxx wydawało się ok, tak teraz mam wątpliwości czy dojdzie do 30 wogóle. Wszystkie szacunki biorą w łeb. Nie rozumiem tylko, skoro w innych regionach dają ograniczenie dla poszczególnych krajów, to dlaczego nie można w eu, tylko wszyscy mają czekać aż Rosja, Ukraina, Uzbekistan, Turcją i Albania zgarną większość. W tym roku to jest loteria tych pięciu krajów, dwa z nich nawet w eu być nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Carlos78 napisał:

 tylko wszyscy mają czekać aż Rosja, Ukraina, Uzbekistan, Turcją i Albania zgarną większość. W tym roku to jest loteria tych pięciu krajów, dwa z nich nawet w eu być nie powinny.

Polityka polityka polityka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Carlos78 napisał:

Idą pierwsi, bo mają CN niskie. Tak jak piszesz dwa kraje nawet nie leżące w EU (Turcja częściowo Uzbekistan wcale) i każdy z nich 4,5 wylosowanych. Ostatni cutoff to masakra, odszedł Uzbekistan z 6-8 osobowymi rodzinami, a skok w VB praktycznie żaden. Może przez backlog i późno składane ds260? Nie trzyma się to kupy. Od 11000 dziura jest większa a przełożenie na progress żadne. Od 18-19 tys odchodzi Ukraina - pewnie też niewiele to zmieni. O ile 33xxx wydawało się ok, tak teraz mam wątpliwości czy dojdzie do 30 wogóle. Wszystkie szacunki biorą w łeb. Nie rozumiem tylko, skoro w innych regionach dają ograniczenie dla poszczególnych krajów, to dlaczego nie można w eu, tylko wszyscy mają czekać aż Rosja, Ukraina, Uzbekistan, Turcją i Albania zgarną większość. W tym roku to jest loteria tych pięciu krajów, dwa z nich nawet w eu być nie powinny.

no zle to wyglada niestety. Ja jeszcze sobie wlosow z glowy nie rwę, żyję tak jakbym miał nie dostać tej wizy. bo inaczej rozczara będzie ogromna i Wam też takie podejście doradzam. bycie wylosowanym to jedno, a dostanie wizy to już inna rzecz i przeciez od samego poczatku Amerykanie nas o tym uprzedzali. oczywiscie wpienia mnie na maksa to polozenie europejskie politycznie z krajami azjatyckimi, ktore z europa nie maja nic wspolnego, a zabieraja nam wizy z naszego koszyka. i ta wielodzietnosc tez wola o pomste do nieba. no ale co zrobic. trzeba czekac i sie nie frustrowac. zostalo jeszcze 5 VB. wszystko sie moze zdarzyc. Choc ja obstawiam, ze europejskie numery za daleko nie zajdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 19:12, Xarthisius napisał:

Yay! Moge wysylac paczke do USCIS :)

czy cos nowego z Twoich analiz wynika? ile wiz juz rozdano na swiecie np jestes w stanie powiedziec? Czy to gdzies widac po tym łapaniu captcha? Bo ciekawy jestem ile jeszcze zostalo dla Europy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, aktoto said:

czy cos nowego z Twoich analiz wynika? ile wiz juz rozdano na swiecie np jestes w stanie powiedziec? Czy to gdzies widac po tym łapaniu captcha? Bo ciekawy jestem ile jeszcze zostalo dla Europy 

https://dvcharts.xarthisius.xyz/FY2018-ceac-current.csv

~14k na calym Swiecie, z czego ~6.5k dla EU po 4.5 miesiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta wielodzietnoscia to ulegacie niestety stereotypom. 6.5k wiz, 2840 case'ow. Raptem 2.3 wychodzi.

Jak bardzo z d*** to argument pokazuje tez histogram dla EU: (liczba case'ow / osoby ktore dostaly wize per case):

1033 - 1
679 - 2
495 - 3
471 - 4
145 - 5
16 - 6
1 - 7

Zeby bylo smieszniej ta Wasza "wielodzietnosc" dla Polski jest wyzsza niz np. dla Turcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, aktoto napisał:

czy cos nowego z Twoich analiz wynika? ile wiz juz rozdano na swiecie np jestes w stanie powiedziec? Czy to gdzies widac po tym łapaniu captcha? Bo ciekawy jestem ile jeszcze zostalo dla Europy 

Tu masz info i porównanie z 2015.

http://britsimonsays.com/explanation-issued-progress-dv2018/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Xarthisius napisał:

https://dvcharts.xarthisius.xyz/FY2018-ceac-current.csv

~14k na calym Swiecie, z czego ~6.5k dla EU po 4.5 miesiacach.

zatem o ile nic się nie zmieni sprawa jest rozstrzygnięta..........ilość spraw na 1000 spada według danych od xarthisius ale pomimo to vb nie wzrasta tak jak przewidywano ....a więc skoro  po 4,5 miesiącach wydano ok 6500 wiz (dodatkowo pamiętając o tych w ap) gdzie na połowę lutego przyjmijmy cn był okolicy 9000 rachunek wydaje sie prosty....3*9=27 , sprawa skończy się na w porywach 27000. fuc................:(( jeśli źle rozumie to mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...