Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, katia25 napisał:

Pytanie brzmi czy oprócz tego pierwszego zdjęcia z aplikacji do puli losowania gdzieś jeszcze muszę wgrywać zdjęcia (w ds260) czy dopiero pzynoszę na rozmowę?

@katia25 nic nie przeoczyłaś. Zdjęcia przynosisz na spotkanie z konsulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
15 godzin temu, Xarthisius napisał:

Z tym ze 3*9=27 oczywiscie sie zgodze. Tylko jaki ma to zwiazek z DV18 nie bardzo rozumiem. Co to jest to 9000? Ani to cutoff na luty, ani to liczba procesowanych wnioskow. Co by to jednak nie bylo, jezeli okreslenie przyblizonego ostatcznego cutoffu jest takie trywialne to o czym my tu gadamy?

9000 to mniej więcej cn w połowie lutego dla EU (tak sobie przyjąłem) , gęstość spraw wg danych, które publikujesz spada znacząco po ok 12000 i 21000 zatem wg tego vb powinien w teorii znacznie przyspieszyć - tak się nie stało a wręcz odwrotnie - przyjmując zatem ze tempo nie będzie wzrastać  znacząco (a nic na to już nie wskazuje) średnio na 4 miesiące mamy 9tys cn wiec 3*9=27 tys cn., ponadto jeśli przyznawalnosc wiz utrzyma sie na poziome 9000 cn= ok 6500 wiz to wszystko by się zgadzało, ponieważ akurat po 12 miesiącach EU wypełni przewidywane wg np Britsimona quota dla Europy, które są oszacowane na ok 18000.To są tylko moje obliczenia, może blednę a może poprawne- poczekamy zobaczymy, tak czy inaczej z moim 34xxx  wg mnie  mogę sobie tylko śnić o otrzymaniu zaproszenia, jeśli masz inne wyliczenia to podziel się- chętnie wysłucham twojego zdania,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, dionzisoek said:

9000 to mniej więcej cn w połowie lutego dla EU (tak sobie przyjąłem) , gęstość spraw wg danych, które publikujesz spada znacząco po ok 12000 i 21000 zatem wg tego vb powinien w teorii znacznie przyspieszyć - tak się nie stało a wręcz odwrotnie - przyjmując zatem ze tempo nie będzie wzrastać  znacząco (a nic na to już nie wskazuje) średnio na 4 miesiące mamy 9tys cn wiec 3*9=27 tys cn., ponadto jeśli przyznawalnosc wiz utrzyma sie na poziome 9000 cn= ok 6500 wiz to wszystko by się zgadzało, ponieważ akurat po 12 miesiącach EU wypełni przewidywane wg np Britsimona quota dla Europy, które są oszacowane na ok 18000.To są tylko moje obliczenia, może blednę a może poprawne- poczekamy zobaczymy, tak czy inaczej z moim 34xxx  wg mnie  mogę sobie tylko śnić o otrzymaniu zaproszenia, jeśli masz inne wyliczenia to podziel się- chętnie wysłucham twojego zdania,pozdrawiam

Mieszasz wielkosci, ktore gestosc spraw zawieraja (case number z cutoffu), z rzeczami ktore jej nie maja (liczba przyznanych wiz). Dodatkowo, nie mozna powiedziec ze 9000 wypada na srodek lutego. Po pierwsze kolejnosc numerow przy interview w danym miesiacu nie ma juz znaczenia. Po drugie przy zalozeniu ze ambasady zalatwiaja "n" spraw kazdego dnia, znowu wracamy do tego ze liczba spraw nijak sie ma do gestosci w przedziale.

Nie mam zadnych "bardziejszych" wyliczen niz to co Simon przedstawia. Jest to moja pierwsza (i wszystko wskazuje ostatnia) DV. Pisalem juz wczesniej, ze cutoff w kwietniu jest tez dla mnie zaskoczeniem i ze wiecej cos na ten temat bedzie mozna powiedziec jak bedziemy mieli chociaz liczbe zaproszen, ktore wysla, albo wogole liczbe osob zaproszonych na kwiecien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xarthisius napisał:

Mieszasz wielkosci, ktore gestosc spraw zawieraja (case number z cutoffu), z rzeczami ktore jej nie maja (liczba przyznanych wiz). Dodatkowo, nie mozna powiedziec ze 9000 wypada na srodek lutego. Po pierwsze kolejnosc numerow przy interview w danym miesiacu nie ma juz znaczenia. Po drugie przy zalozeniu ze ambasady zalatwiaja "n" spraw kazdego dnia, znowu wracamy do tego ze liczba spraw nijak sie ma do gestosci w przedziale.

Nie mam zadnych "bardziejszych" wyliczen niz to co Simon przedstawia. Jest to moja pierwsza (i wszystko wskazuje ostatnia) DV. Pisalem juz wczesniej, ze cutoff w kwietniu jest tez dla mnie zaskoczeniem i ze wiecej cos na ten temat bedzie mozna powiedziec jak bedziemy mieli chociaz liczbe zaproszen, ktore wysla, albo wogole liczbe osob zaproszonych na kwiecien.

faktycznie może moje rozumowanie i wyliczenia są trywialne ale ja tak to widzę na ten moment. A te wyliczenia, które prezentuje britsimon wg mnie są niewiarygodne skoro sam autor powoli  się z nich wycofuje zmieniając przy tym zdanie co chwila. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wraz z żoną wybieramy się do Warszawy na badania.

Mieszkamy blisko Krakowa, ale tam na wyniki czeka się 10 dni, więc trzeba dwa razy jechać, w stolicy załatwimy to w jeden dzień i dodatkowo jest taniej.

Ile zdjęć musimy mieć ze sobą ? 

Czy coś jeszcze oprócz naszych kart szczepień i paszportów ?

Czy jest w okolicy jakiś parking i jak najlepiej rozwiązać to logistycznie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartek_p2 napisał:

W poniedziałek wraz z żoną wybieramy się do Warszawy na badania.

Mieszkamy blisko Krakowa, ale tam na wyniki czeka się 10 dni, więc trzeba dwa razy jechać, w stolicy załatwimy to w jeden dzień i dodatkowo jest taniej.

Ile zdjęć musimy mieć ze sobą ? 

Czy coś jeszcze oprócz naszych kart szczepień i paszportów ?

Czy jest w okolicy jakiś parking i jak najlepiej rozwiązać to logistycznie ?

 

4 zdjecia, paszport, ksiazeczka szczepien, gotowka dla lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...