Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 21.02.2018 o 10:07, bartek_p2 napisał:

W poniedziałek wraz z żoną wybieramy się do Warszawy na badania.

Mieszkamy blisko Krakowa, ale tam na wyniki czeka się 10 dni, więc trzeba dwa razy jechać, w stolicy załatwimy to w jeden dzień i dodatkowo jest taniej.

Ile zdjęć musimy mieć ze sobą ? 

Czy coś jeszcze oprócz naszych kart szczepień i paszportów ?

Czy jest w okolicy jakiś parking i jak najlepiej rozwiązać to logistycznie ?

 

@bartek_p2 Hej, powiedz proszę jak ukształtowały się wszystkie koszty za badania wraz z wszystkimi  dodatkowymi szczepionkami? Czy badania rtg, na mocz, kiłę i rzeżączkę robiliscie na Waryńskiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kyyyx napisał:

@bartek_p2 Hej, powiedz proszę jak ukształtowały się wszystkie koszty za badania wraz z wszystkimi  dodatkowymi szczepionkami? Czy badania rtg, na mocz, kiłę i rzeżączkę robiliscie na Waryńskiego?

 

Hej.

Badania na Warynskiego to 198zl od osoby w ciagu 3 h masz wyniki krwi i rtg - na mocz trzeba poczekac okolo 7 dni i sa do wgladu dla lekarza. Sam lekarz to wizyta 300zl plus szczepionki(u mnie wyszlo 225zl) wiec w sumie 525zl. Wszystkie ceny podane za osobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, badania w na Waryskiego, najlepiej być na miejscu kolo 7, wyniki po ok 3 godzinach. Przy rejestracji mówisz, że badania do pakietu wizowego i oni wszystko wiedzą. Wszystko idzie bardzo sprawnie. Do badań nie trzeba być na czczo, przed nami kilka osób o to pytało więc nie warto się głodzić :)
Moja żona dostała tylko jedną szczepionkę za 42zł a ja dwie za ok 120zl za obie. Ważne, aby mieć ze sobą książeczkę szczepień, gdyż na jej podstawie lekarz ustala szczepionki oraz wiedzieć czy się chorowało na ospę. Wszędzie można płacić kartą.
Jako ciekawostkę dodam, że tylko odnośnie ospy wierzą na słowo i jeśli ktoś chorował nie jest szczepiony na nią. 
Niestety fakt przebywania innych chorób wieku dzięciego takich jak świnka czy różyczka nie jest akceptowan przez ambasadę i na to szczepionkę na pewno dadzą.
Poza tym badanie w miłej atmosferze i nic stresującego nie ma, chociaż i tak ciśnienie wyszło mi wyższe niż zazwyczaj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziomek44 @bartek_p2 dziękuję Wam chłopaki za szybką i rzetelną odpowiedź.

Bartek to rozmowa jeszcze przed Tobą, ale czy Ty @ziomek44 byłeś już w Ambasadzie? Powiedz proszę jak wyglądała kwestia płatności za postępowanie? Płaciłeś kartą czy gotówką? Nie mam konta w dolarach i właśnie zastanawiam się jak to rozwiązać czy specjalnie na tę okoliczność założyć konto w dolarach aby uniknąć dużej różnicy w kursie za przewalutowanie...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Carlos78 napisał:

Effka, nic nie rób, informacja jest standardowa i nieistotna. Masz cn 29xxx więc czekaj cierpliwe. Każdemu wyświetla się to samo dopóki ma status at NVC. Nie doszukuj się wspomnianych 6 kroków, gdzie są również opłaty. Bez paniki, czekaj.

Ok dzięki ;) spanikowałam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...