Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć, 

wczoraj byłem na rozmowie i otrzymałem GC. Miałem w takie same pytania jak każdy. Nic szczególnego.

Potrzebuję się Was poradzić. W Instrukcji napisane jest:

Otrzymanie Zielonej Karty – Karta Stałego Rezydenta (I-551), zwana także Zieloną Kartą, będzie automatycznie wysłana pocztą na adres w Stanach Zjednoczonych podany we wniosku wizowym. Jest to bardzo ważny dokument, który potwierdza Państwa prawo do stałego pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie należy opuszczać Stanów Zjednoczonych przed otrzymaniem Karty Stałego Rezydenta. Po otrzymaniu karty stały rezydent nie powinien przebywać poza granicami Stanów Zjednoczonych dłużej niż jeden rok. Pobyt powyżej roku skutkuje utratą statusu Stałego Rezydenta.

 

Czy to jest przestrzegane? Na kartce, którą dostałem od Pani Konsul napisane jest, że: 

Z chwilą zatwierdzenia wizy przez urzędnika poprzez wstawienie pieczątki wjazdowej w państwa paszporcie , służy jako dowód stałego pobytu przez okres jednego roku od chwili pierwszego wjazdu.

 

I teraz moje pytanie:

Czy jeżeli pojadę w maju na tydzień do Usa i wrócę przed otrzymaniem GC na podany adres będzie wiązało się z tym, że nie będę mógł wjechać już do Usa? Czy nie jest to przestrzegane. Osobiście planuję pojechać pierwszy raz w maju, a później kolejny raz już chyba na stałe koło listopada. Proszę o informację, jeżeli ktoś już się z tym spotkał. Wcześniej czytałem, że ktoś pojechał na dwa tygodnie i wrócił, ale nie pamiętam czy otrzymał już wtedy na podany adres GC czy nie. 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy a nie możesz jest różnica..  Nie powinno się wyjeżdżać lecz życie pokazuje że ludzie wyjeżdżają i wracają tylko że mogą lecz nie muszą Ciebie dłużej na granicy trzymać by sprawdzić czy pieczątka jest prawdziwa a kartę pokazujesz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michal91 napisał:

Nie należy opuszczać Stanów Zjednoczonych przed otrzymaniem Karty Stałego Rezydenta.

Kiedyś obiło mi się o uszy, że w USA na GC trzeba być przynajmniej o 1 dzień dłużej niż pół roku kalendarzowego... A tu widzę, że można opuszczać stany "bez konsekwencji" nawet i na 11 miesięcy, wrócić na "jakiś czas" i znowu poza usa... Wiem, że wyglądać to będzie nie za ładnie, ale czy tak faktycznie jest, że nie trzeba przebywać na terenie usa minimum 6-mcy w roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Radosny napisał:

Kiedyś obiło mi się o uszy, że w USA na GC trzeba być przynajmniej o 1 dzień dłużej niż pół roku kalendarzowego... A tu widzę, że można opuszczać stany "bez konsekwencji" nawet i na 11 miesięcy, wrócić na "jakiś czas" i znowu poza usa... Wiem, że wyglądać to będzie nie za ładnie, ale czy tak faktycznie jest, że nie trzeba przebywać na terenie usa minimum 6-mcy w roku?

Nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...