Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, srk napisał:

20300/8 = 2537,5 srednia m-c,

pozostaly 3 biuletyny wiec 3 x 2537,5 + 20300 =  27912,5 tyle teorii.

I teraz tak: na blogu britsimonsays zostalbym za te obliczenie wysmiany przez Autora, ale jak pokazuje tegoroczna loteria ta najprostsza (wrecz prostacka) metoda przynosi najlepsze rezultaty. Prognozy oparte na tym sprawdzaja sie oczywiscie nie idealnie, ale sa najblizsze rzeczywistosci. Z pewnoscia lepiej niz: 

1. Teoria dziur - od stycznia/lutego mialo wyskoczyc w gore i BritSimon zakladal EU limit na ok 38-40k 

2. Czas lecial, Simon zmienil zdanie, ze bezpieczne jest 36 tys. Teraz liczono na to ze uzbekistan, ukraina pomoze wystrzelic numerkom. Nieprawda. 

3. Od lutego marca bezpieczne zaczely byc numery ok 32 tys. 

4. W marcu autor wycofal sie, twierdzac, ze nie wie dlaczego jest tak maly progres numerkow i przestal publicznie twierdzic na czym sie zakonczy. 

Blog BS jest niesamowita skarbnica wiedzy, ale sam autor strasznie apodyktycznie podchodzil do uzytkownikow i smial sie mowiac wait and see jak ludzie mieli numery po 38k, gdzie bylo wiadomo ze bez szans na rozmowe. Byloby mi wstyd przed soba publicznie wypisywac dyrdymaly i isc w zaparte.

Mamy tu Xarthisiusa - jego praca to jest statystyka i robi robote o wiele lepsza niz autor popularnego bloga, za co dzi jestem Xart wdzieczny. Wiem, ze juz wyjechales - oby Ci sie tam powiodlo:) 

I dzis twierdze, ze zatrzymamy sie na 28 - 29 tys w EU i owszem, moje prognozy moga byc funta klakow warte, ale skoro forum jest do wymiany spostrzezen to skorzystam z tej mozliwosci:)

 

 

akurat w najnowszym poście Simon twierdzi właśnie, że dojdzie do 28k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 minut temu, srk napisał:

20300/8 = 2537,5 srednia m-c,

pozostaly 3 biuletyny wiec 3 x 2537,5 + 20300 =  27912,5 tyle teorii.

I teraz tak: na blogu britsimonsays zostalbym za te obliczenie wysmiany przez Autora, ale jak pokazuje tegoroczna loteria ta najprostsza (wrecz prostacka) metoda przynosi najlepsze rezultaty. Prognozy oparte na tym sprawdzaja sie oczywiscie nie idealnie, ale sa najblizsze rzeczywistosci. Z pewnoscia lepiej niz: 

1. Teoria dziur - od stycznia/lutego mialo wyskoczyc w gore i BritSimon zakladal EU limit na ok 38-40k 

2. Czas lecial, Simon zmienil zdanie, ze bezpieczne jest 36 tys. Teraz liczono na to ze uzbekistan, ukraina pomoze wystrzelic numerkom. Nieprawda. 

3. Od lutego marca bezpieczne zaczely byc numery ok 32 tys. 

4. W marcu autor wycofal sie, twierdzac, ze nie wie dlaczego jest tak maly progres numerkow i przestal publicznie twierdzic na czym sie zakonczy. 

Blog BS jest niesamowita skarbnica wiedzy, ale sam autor strasznie apodyktycznie podchodzil do uzytkownikow i smial sie mowiac wait and see jak ludzie mieli numery po 38k, gdzie bylo wiadomo ze bez szans na rozmowe. Byloby mi wstyd przed soba publicznie wypisywac dyrdymaly i isc w zaparte.

Mamy tu Xarthisiusa - jego praca to jest statystyka i robi robote o wiele lepsza niz autor popularnego bloga, za co dzi jestem Xart wdzieczny. Wiem, ze juz wyjechales - oby Ci sie tam powiodlo:) 

I dzis twierdze, ze zatrzymamy sie na 28 - 29 tys w EU i owszem, moje prognozy moga byc funta klakow warte, ale skoro forum jest do wymiany spostrzezen to skorzystam z tej mozliwosci:)

 

 

20300 powinieneś był podzielić na 9, bo to jest cut off na czerwiec. więc zostają potem już tylko 3 miesiące. jeśli idąc Twoim wyliczeniem

to 20300/9 = 2255,5/miesiąc

3 x 2255 =6765

20300 + 6765 = 27065:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz moj blad, ale metoda ta sie jednak najlepiej chyba sprawdza, a nie te teorie simona, ktorego teraz krytykuje. Dlatego, bo nie lubie takich madralinskich , ktorzy wrozac z fusow potrafia jezdzic po pytajacych z gory na dol i z niemalze pewnoscia twierdzic, ze dojdzie spokojnie do 35 tys (jeszcze w styczniu)

Ciezko zeby Simon mial teraz isc w zaparte na >30k. Dla mnie rzeczywistosc zweryfikowala blog pod katem merytorycznym, teoria dziur okazala sie najwieksza bzdura jaka tam przeczytalem i to dyskredytuje calkowicie autora. Wchodze tam bo jest wiele pomocnych rzeczy, ale absolutnie nie traktuje bloga jako jakikolwiek wyznacznik. Czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, srk napisał:

no widzisz moj blad, ale metoda ta sie jednak najlepiej chyba sprawdza, a nie te teorie simona, ktorego teraz krytykuje. Dlatego, bo nie lubie takich madralinskich , ktorzy wrozac z fusow potrafia jezdzic po pytajacych z gory na dol i z niemalze pewnoscia twierdzic, ze dojdzie spokojnie do 35 tys (jeszcze w styczniu)

Ciezko zeby Simon mial teraz isc w zaparte na >30k. Dla mnie rzeczywistosc zweryfikowala blog pod katem merytorycznym, teoria dziur okazala sie najwieksza bzdura jaka tam przeczytalem i to dyskredytuje calkowicie autora. Wchodze tam bo jest wiele pomocnych rzeczy, ale absolutnie nie traktuje bloga jako jakikolwiek wyznacznik. Czegokolwiek.

wydaje mi sie, ze nic go nie zdyskredytowalo. w tym roku po prostu mamy dostep do danych bezposrednich i widzimy co sie dzieje: ile jest dziur, ile jest zakolejkowanych spraw. Mamhy te dane dopiero od STYCZNIA wlasnie. On nie ma przeciez wplywu na to ile osob odpowie na wylosowanie, ile czlonkow rodziny przyprowadzi na rozmowe itd. widzimy w tm roku, ze a) jest wielu wiecej wylosowanych niz kcc jest w stanie obrobic 2) ludzie chetniej proceduja dale 3) jest nowy niezrozumialy dla nas sposob prowadzenia spraw. Simon do tej pory, wg mnie, opieral swoje przypuszczenia na poprzednich loteriach. A ta jest zdecydowanie inna. poza tym wieszasz psy na facecie, a on juz ma wize i prowadzi ten blog pro bono. nic z tego nie ma. fakt, ze na poczatku dal duze nadzieje i mialem spokoj, ze dostane wize, dzis jestem na granicy, albo sie zalapie, albo nie i to moze o kilkadziesiat numerow. no ale czy moge miec o to do niego pretensje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie pretensje, czy ktos sie zalapie czy nie. facet wplywu nie ma zadnego.  o moje 25 tys jestem spokojny. ja do czlowieka nie mam pretensji tylko stwierdzam FAKT, jak balwochwalczo sie rzucil na 38k+ a zycie zweryfikowalo jego spostrzezenia o kilkadziesiat procent - a szedl w zaparte miesiacami, gdzie jak inni pisali innaczej odpisywal w stylu: "TO NAJBARDZIEJ IDIOTYCZNA wypowiedz jaka przeczytalem na swoim blogu" (jak jakis user pisal o 24-26 tys EU - wczesniej Simon wypisywal do ludzi zeby nie zawracali mu gitary pytaniami czy 33 - 35 jest safe, bo wg niego jest/bylo). I tak, jesli masz bloga, ktory uchodzi za opiniotworczy w tej dziedzienie i predestynujesz do znawcy tematu/eksperta to jest to kompromitacja. Jak jestem maklerem i twierdze, ze na koniec roku index dax 30 wzrosnie o 2,5 tys pkt i okazuje sie ze jednak nadchodzi najgorsza od lat bessa, to owszem wiarygodnosc owego ekesperta sie sypie. A, ze po drodze tlumaczenia typu wojna handlowa, czy zalamanie na obligacjach amerykanskich nic nie zmienia. Zawsze znajdzie sie wytlumaczenie dla blednej prognozy, trzeba sie przyznac, wziac na klate i przeprosic sie z osobami, ktore sie poniewieralo na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re : up - trochę optymizmu - skoro do 10 kwietnia wydano raptem 22100 wiz, a przyrosty miesięczne są znikome, to zakładać można, że do sierpnia KCC nie wyda wszystkich, przewidzianych w tej edycji wiz i być może we wrześniu pojawi się "current" :) i ... będzie klops :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maciopa napisał:

Re : up - trochę optymizmu - skoro do 10 kwietnia wydano raptem 22100 wiz, a przyrosty miesięczne są znikome, to zakładać można, że do sierpnia KCC nie wyda wszystkich, przewidzianych w tej edycji wiz i być może we wrześniu pojawi się "current" :) i ... będzie klops :) 

niby tak, ale oprocz tego musi byc jeszcze czas na obrobionie tylu ludzi. we wrzesniu nie przemiela w konsulatach kilkunastu tysiecy ludzi na calym swiecie. plus dla Europy wydaja wizy raczej zgodnie z planem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aktoto napisał:

niby tak, ale oprocz tego musi byc jeszcze czas na obrobionie tylu ludzi. we wrzesniu nie przemiela w konsulatach kilkunastu tysiecy ludzi na calym swiecie. plus dla Europy wydaja wizy raczej zgodnie z planem

Przemielą tylko tych, których zdążą... :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/11/2018 at 6:22 PM, mcpear said:

Tak na marginesie jak miałaś konto jako "nie-rezydent" to zapewne podpisywałaś wtedy formularz W-8BEN przy zakładaniu. Jednym z obowiązków Twoich jest poinformowanie, że Twój status się zmienił i że jesteś rezydentem - musisz im dostarczyć formularz W-9. Generalnie chodzi aby mogli raportować odestki jako Twój przychód. To tylko tak mi się przypomniało. Jeśli miałaś inne konta w instytucjach finansowych - jakiś rachunek maklerski albo coś podobnego to też musisz ich poinformować że jesteś od teraz rezydentem USA i że będziesz płaciła podatki w USA.

Mogę potwierdzić, że założenie konta o ile się jest fizycznie obecnym w USA (nawet na wizie turystycznej) nie wymaga SSN. Dwóch moich kumpli pozakładało ostatnio konta w Wells Fargo i Citi. Nikt się o SSN nie pytał.. Wszystko odbyło się na zasadzie: "Dlaczego nie verstehen? My wszystko verstehen.". W 15 minut założyli konta a karty debetowe im przysłali w ciągu 48 godzin. Oczywiście oboje są nie-rezydentami USA i podpisywali W-8BEN.

Nic nie musiałam podpisywać a dochodów żadnych nie mam bo oprocentowanie tego konta to 0% :)

ale faktem jest że W8BEN podpisany mam od dawna w związku z mikroskopijnymi akcjami mojej firmy które posiadam a od których co roku mam jakieś 50$ dywidendy wiec musiałam podpisać... wiec może dlatego.

a tak bardziej w temacie odcięcia na czerwiec - tez jestem ciekawa ile juz wiz poszło?? I ilu z oryginalnie wylosowanych (było ich chyba ponad 800?) faktycznie wizę dostanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...