Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

43 minutes ago, MeganMarkle said:

ale faktem jest że W8BEN podpisany mam od dawna w związku z mikroskopijnymi akcjami mojej firmy które posiadam a od których co roku mam jakieś 50$ dywidendy wiec musiałam podpisać... wiec może dlatego.

Nie wiem, gdzie masz te mikroskopijne akcje. Moja firma akcje pracownicze trzyma w Fidelity. Jak się przeniosłem do USA i napisałem do nich, że chce im podesłać W9 w miejsce W8BEN to okazało się, że to jest dla nich jakaś bardzo złożona procedura. Bo konta "International customers" trzymają zupełnie w innym systemie niż konta "domestic customers" i musieli mi stworzyć nowe konto i przetransferować do tego nowego konta wszystkie aktywa - jak to na innowacyjną firmę rynku kapitałowego w USA zajęło im to jedyne ... 4 miesiące i zapewne przepisywali wszystko ręcznie. Uprzedzam, że to może zabrać czas i że to nie jest po prostu wysłanie W9 (albo, że może być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mi tez w firmie powiedzieli ze mogą mi to na koniec (bo ja akurat z firmy odchodzę a nie przenoszę sie w jej ramach) albo sprzedać i przelać kasę na jakieś konto maklerskie w stanach które mi utworzą.. Nie pytałam ile to zajmie bo ta opcja mnie nie interesuje, chce sie tych akcji jak najszybciej pozbyc w pizdu, bo lecą w dół od dawna i nie spodziewam sie zmiany trendu długoterminowo. Niestety procedurę maja taką, że mogą mi to tylko w PLN wydac, tak wiec sprzedadzą te moja akcje za $ po czym zamienia je na PLN po czym ja znów zamienię sobie na dolary.... Kokosów to z tego nie będzie :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzymy na tempo VB a zapominamy o limicie wiz na Eu - 18.300.

Na dzien 10/04 było już wydanych 10.600 wiz + procesowanych jako READY  jest ponad 4k spraw z wydanych juz biuletynow na rozmowy do czerwca oraz w procedurze AP jest kolejny 1,5k(większośc dostanie). Pamietajac o ok 10-11% skali odmów można dojść do przykrych wniosków, że cała procedura idzie właśnie tak jak powinna, tempo co więcej może nawet zmaleć a finalny cutt of zrobi się na poziomie 22-24 tys EU co czyni moje 25 już raczej mrzonką. Oczywiście mogę się mylić, ale liczby tak wyglądają. Może XART się wypowie.

Tempo może zmaleć lub po prostu stanąc w miejscu na kolejne miesiące jak to było np w 2005 i 2000 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. ale to szkoda, bo myślę, że na tym forum jest wiele osób co obgryzają paznokcie, a taka informacja dla wielu mogłaby być pomocna w jakimkolwiek planowaniu najbliższych miesięcy.

Ja mam zaś zagwozdkę. KCC albo walnie cut offa w lipcu by doprocesowac wszystkie AP do konca dochodząc do quota 18300 albo wyjdą z założenia, że ciągną dalej i wszystkie AP na zasadzie kto pierwszy ten lepszy i wydadzą VB nawet na wrzesień. Nie wiem czy dobrze głowkuję ale np dla mnie jako osoby, która nie przeżywa tego losowania jako końca świata już sama ta informacja jest pomocna, nie mowię o tych co domy posprzedawali i roboty rzucili :D

jakie widgety dodałeś, dasz linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, srk said:

jakie widgety dodałeś, dasz linka?

Pierwszy to tabelka z podsumowaniem. Pozostale jeszcze je rzezbie. Jeden bedzie pozwalal policzyc Ile jest spraw/ludzi pomiedzy numerem A i B, bo juz mnie do szalu do prowadza  to pytanie. Drugi bedzie pokazywal histogram Ile dni spedzaja sprawy jako Ready albo AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy wizy mniej CN 139XX. Bez stresu. Krótka kolejka przed ambasadą. Dziewczynie z plecakiem kazali zostawic naprzeciwko a ludzie z dzieckiem wnieśli plecak.  Telefony i krople do nosa do depozytu. Metalowe rzeczy i dokumenty, kurtki do skrzynki i przez skaner. Potem odebrane i dalej przez bardzo ciężkie drzwi prosto, na dół i najpierw rejestracja paszportów i potwierdzen odbioru wizy z kodami kreskowymi. Potem prawo okienko 13. Sprawdzenie dokumentów przed numerkiem i wydanie numerka. Teraz opłacić do kasy na góre, która miała problem techniczny. Następnie wrócić i pobranie odcisków , czekanie na krzesełkach na swój numerek na ostateczną rozmowę. Po wywołaniu przysięga a następnie pytania o wykształcenie, gdzie sie zatrzymamy, dalsze plany i wycieczki do USA i Rosji. Miła atmosfera. Duuuużo Rosjan. Jest automat z napojami na monety i fontanna z wodą, kącik dla dzieci. Życze czekającym powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...