Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, dudek36 napisał:

I jeszcze kolejne pytanie (przepraszam za ich wysyp...) jezeli chodzi o badania.

Na stronie tego lekarza, do ktorego trzeba sie udac jest napisane ze trzeba miec ze soba badana RTG i krwi na kile ktore trzeba wykonac na Warynskiego w Warszawie. Zadzwonilem tam (2 razy) i 2 razy powiedzieli mi ze trzeba miec jeszcze badania krwi na rzerzaczke,gdzie wynike jest od 5-10 dni do odbioru w Ambasadzie (?!). Czyli mam czekac 10 dni od momentu zrobienia tych badan i wtedy isc do tego glownego lekarza na Wilanowie? 

 Wynik moczu jest do wglądu lekarza . Robisz rtg krew i mocz , odbierasz rtg i krew z tymi wynikami tego samego dnia mozesz umowic sie do lekarza na szczepienia i ogólne badanie lekarskie. Lekarz za te 5-10 dni sam sprawdzi sobie wynik i wszystkie badania sam dostarczy do ambasady . Oczywiście zrób wszystko odpowiednio wcześniej żeby  lekarz mógł dostarczyć wszystkie badania do ambasady przed Twoim terminem rozmowy . 

Tak jest w Warszawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 hours ago, UK2018 said:

 Wynik moczu jest do wglądu lekarza . Robisz rtg krew i mocz , odbierasz rtg i krew z tymi wynikami tego samego dnia mozesz umowic sie do lekarza na szczepienia i ogólne badanie lekarskie. Lekarz za te 5-10 dni sam sprawdzi sobie wynik i wszystkie badania sam dostarczy do ambasady . Oczywiście zrób wszystko odpowiednio wcześniej żeby  lekarz mógł dostarczyć wszystkie badania do ambasady przed Twoim terminem rozmowy . 

Tak jest w Warszawie. 

Ok, czaje. Dzieki wielkie za pomoc! Ogolnie to mieszkam za granica obecnie i planuje swoj przyjazd. Badania zamierzam zrobic okolo 15 dni przed interview. chyba to wystarczajaco czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dudek36 napisał:

Ok, czaje. Dzieki wielkie za pomoc! Ogolnie to mieszkam za granica obecnie i planuje swoj przyjazd. Badania zamierzam zrobic okolo 15 dni przed interview. chyba to wystarczajaco czasu?

Możesz zrobić takie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ! 

 

Na połowę września mam wyznaczone spotkanie w ambasadzie, 

W związku z tym proszę Was o pomoc. Mam dwa pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. 

 

1) DS uzupełniłem danymi z paszportu, który stracił ważność - obecnie mam nowy paszport. Czy muszę to gdzieś zgłaszać ? Czy wystarczy, że na rozmowę przyniosę oba? 

2) Mój status cywilny zmienił się, ożeniłem się. Czy muszę o tym informować ambasadę, tak by żona mogła być ze mną podczas rozmowy ?

Próbowałem dodzwonić się pod infolinię dot. zielonej karty, ale łączyło mnie tylko z automatyczną sekretarką. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipp napisał:

Cześć wszystkim ! 

 

Na połowę września mam wyznaczone spotkanie w ambasadzie, 

W związku z tym proszę Was o pomoc. Mam dwa pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. 

 

1) DS uzupełniłem danymi z paszportu, który stracił ważność - obecnie mam nowy paszport. Czy muszę to gdzieś zgłaszać ? Czy wystarczy, że na rozmowę przyniosę oba? 

2) Mój status cywilny zmienił się, ożeniłem się. Czy muszę o tym informować ambasadę, tak by żona mogła być ze mną podczas rozmowy ?

Próbowałem dodzwonić się pod infolinię dot. zielonej karty, ale łączyło mnie tylko z automatyczną sekretarką. 

 

 

Odp 2 zgłoś to do Konsulatu że żona będzie lecieć z Tobą,możesz napisać email do Ambasady. Pod jaki numer telefonu dzwonisz i w jakich godzinach?  Tam też Ci powiedzą o paszporcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipp napisał:

Cześć wszystkim ! 

 

Na połowę września mam wyznaczone spotkanie w ambasadzie, 

W związku z tym proszę Was o pomoc. Mam dwa pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. 

 

1) DS uzupełniłem danymi z paszportu, który stracił ważność - obecnie mam nowy paszport. Czy muszę to gdzieś zgłaszać ? Czy wystarczy, że na rozmowę przyniosę oba? 

2) Mój status cywilny zmienił się, ożeniłem się. Czy muszę o tym informować ambasadę, tak by żona mogła być ze mną podczas rozmowy ?

Próbowałem dodzwonić się pod infolinię dot. zielonej karty, ale łączyło mnie tylko z automatyczną sekretarką. 

 

 

Na stronie Ambasady jest napisane, że w dniu 26.07 nie obsługujemy interesantów. Zadzwoń tam dzisiaj na Dział Wiz Imigracyjnych w godzinach 14:00-16:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sly6 napisał:

Odp 2 zgłoś to do Konsulatu że żona będzie lecieć z Tobą,możesz napisać email do Ambasady. Pod jaki numer telefonu dzwonisz i w jakich godzinach?  Tam też Ci powiedzą o paszporcie. 

Dziękuję ! dzwoniłem pod 22 625 10 42 w godz. 14:00 - 16:00 

6 minut temu, newyork2 napisał:

Na stronie Ambasady jest napisane, że w dniu 26.07 nie obsługujemy interesantów. Zadzwoń tam dzisiaj na Dział Wiz Imigracyjnych w godzinach 14:00-16:00.

Dziękuję ! : ) Spróbuję dzisiaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, filipp said:

Dziękuję ! dzwoniłem pod 22 625 10 42 w godz. 14:00 - 16:00 

Dziękuję ! : ) Spróbuję dzisiaj 

Tam sie cieżko dodzwonić. Dzwon dokładnie o 14:00 i jesli będzie zajęte to sie rozłącz i znów zadzwoń i tak non stop aż sie uda. Tylko tą metoda udawało mi sie tam dodzwonić. Średnio po ok.15min, powodzenia!

co do paszportu - mój mąż miał te sama sytuacje i powiedzieli ze wystarczy ze będzie miał oba (stary i nowy) na rozmowie w ambasadzie i tak zrobiliśmy - zero problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, newyork2 said:

Hej,

Czy opłatę za rozpatrzenie wniosku, którą uiszczamy w Ambasadzie można zapłacić kartą ?

Z góry dziękuję za odp :)

Można ale skasują Cię po takim kursie, że będziesz gorzko żałował, że się nie pofatygowałes wczesniej po dolary do kantoru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...