Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.07.2018 o 09:49, Karolex napisał:

Rozmowa pozytywnie- wizy przyznane. Poza pytaniami, które pojawiały się na forum pytano nas o nasze małżeństwo, od kiedy się znamy i czy przed ślubem mieszkaliśmy razem. Niestety wszystko długo trwało, byliśmy tam Ok 8 a wyszliśmy o 11. 

Kiedy Wasza rozmowa?

Pozdrawiam. 

No to super. Gratki !

Nasza rozmowa odbyła się w poniedziałek. Wszystko skończyło się pozytywnie. Dwie wizy przyznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej,

Dzięki za wsparcie ! :)  Rozmowa odbyła się w poniedziałek. Dwie wizy przyznane !! :) JUHUUuu ! 

Wszystko trwało 3,5 h

Pytania:

Ile razy byłam w związku małżeńskim ?

Czy byłam kiedyś w USA?

Czy byłam kiedyś karana/ czy miałam problemy z prawem?

I ile lat jesteśmy parą/ jak długo się znamy ?

Rozmowa odbyła się trochę po polsku, trochę po angielsku - po prostu tak wyszło :) Właściwie okazuję się, że nie ma to większego znaczenia.

Pani konsul bardzo sympatyczna i miła kobieta. Zresztą wszyscy w Ambasadzie byli niezwykle pomocni i serdeczni.

 

W kasie płaciliśmy kartą 1$ = około 3,90 zł. Mieliśmy dużo nie potrzebnych papierów m.in. tłumaczenia świadectw niekaralności ... :) Paszporty już gotowe do obioru.

 

Powodzenia dla wszystkich przed którymi rozmowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, newyork2 napisał:

Hej,

Dzięki za wsparcie ! :)  Rozmowa odbyła się w poniedziałek. Dwie wizy przyznane !! :) JUHUUuu ! 

Wszystko trwało 3,5 h

Pytania:

Ile razy byłam w związku małżeńskim ?

Czy byłam kiedyś w USA?

Czy byłam kiedyś karana/ czy miałam problemy z prawem?

I ile lat jesteśmy parą/ jak długo się znamy ?

Rozmowa odbyła się trochę po polsku, trochę po angielsku - po prostu tak wyszło :) Właściwie okazuję się, że nie ma to większego znaczenia.

Pani konsul bardzo sympatyczna i miła kobieta. Zresztą wszyscy w Ambasadzie byli niezwykle pomocni i serdeczni.

 

W kasie płaciliśmy kartą 1$ = około 3,90 zł. Mieliśmy dużo nie potrzebnych papierów m.in. tłumaczenia świadectw niekaralności ... :) Paszporty już gotowe do obioru.

 

Powodzenia dla wszystkich przed którymi rozmowa !

Świadectw o niekaralności nie tłumaczy się na j.angiekski jeśli jest w j.polskim. Nie wiem gdzie to czytałaś lecz na forum piszemy co należy wrazie czego tłumaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2018 o 00:19, MeganMarkle napisał:

Gratulacje! 

Jakie plany? Gdzie jedziecie? :)

Dziękuje:)

W Chicago mamy rodzinę wiec tam planujemy swoje początki. Pierwszy raz przekroczymy granice z końcem roku, po czym wracamy Jeszcze do Polski pozamykać wszystkie sprawy. 

Jak Wasze początki w USA?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sly6 napisał:

Świadectw o niekaralności nie tłumaczy się na j.angiekski jeśli jest w j.polskim. Nie wiem gdzie to czytałaś lecz na forum piszemy co należy wrazie czego tłumaczyć. 

No właśnie gdzieś to wyczytałam i zrobiłam w razie czego.. Jednak najważniejsze, że niczego nie zapomniałam i to właśnie dzięki info i przypominajkach na forum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sly6 napisał:

Świadectw o niekaralności nie tłumaczy się na j.angiekski jeśli jest w j.polskim. Nie wiem gdzie to czytałaś lecz na forum piszemy co należy wrazie czego tłumaczyć. 

Sly6 poza tym nikomu nie zarzucam złego doradztwa na forum..  Fakt ze wzięłam dużo nie potrzebnych dokumentów świadczy o tym że zawsze wole mieć niż nie mieć. Ale jeżeli ktoś się boi że coś dodatkowego niż to co jest napisane w dokumentach wymaganych może się przydać to może odpuścić taszczenie dodatkowej teczki. ☺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, newyork2 napisał:

Hej,

Dzięki za wsparcie ! :)  Rozmowa odbyła się w poniedziałek. Dwie wizy przyznane !! :) JUHUUuu ! 

Wszystko trwało 3,5 h

Pytania:

Ile razy byłam w związku małżeńskim ?

Czy byłam kiedyś w USA?

Czy byłam kiedyś karana/ czy miałam problemy z prawem?

I ile lat jesteśmy parą/ jak długo się znamy ?

Rozmowa odbyła się trochę po polsku, trochę po angielsku - po prostu tak wyszło :) Właściwie okazuję się, że nie ma to większego znaczenia.

Pani konsul bardzo sympatyczna i miła kobieta. Zresztą wszyscy w Ambasadzie byli niezwykle pomocni i serdeczni.

 

W kasie płaciliśmy kartą 1$ = około 3,90 zł. Mieliśmy dużo nie potrzebnych papierów m.in. tłumaczenia świadectw niekaralności ... :) Paszporty już gotowe do obioru.

 

Powodzenia dla wszystkich przed którymi rozmowa !

 

 

Hej, a dlaczego to trwa tak dlugo ? Czy dlatego ze na miejscu sprawdzaja wszystkie dokumenty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Janusz666 napisał:

 

 

Hej, a dlaczego to trwa tak dlugo ? Czy dlatego ze na miejscu sprawdzaja wszystkie dokumenty ?

Sprawdzanie dokumentów to jedno, dostajesz numerek i wywołują Cię do okienka w celu wykonania kolejnego kroku. Chodzi o to że nie załatwiasz wszystkiego podczas jednej wizyty w okienku. U mnie wyglądało to mniej więcej tak : 1 numerek,  2 dokumenty, ewentualnie jakieś pytania, 3 oplata w kasie, 4 odciski palców, 5 rozmowa z konsulem.  Przed nami było dużo osób po wizy imigracyjne,  wiec większość tego czasu spędziliśmy na czekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...