Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 hours ago, Kriskross said:

Jakie są konsekwencje nie posiadania któregoś z wymaganych dokumentów podczas rozmowy?

To zależy - jesli nie masz bo z jakiegoś powodu zapomniałeś albo zaginął albo jest nie taki jak trzeba (np ja miałam zaświadczenie o niekaralności wydane elektronicznie a okazało sie że uznają tylko takie wydane q urzędzie z podpisem urzędnika) to dostajesz termin do którego musisz je dostarczyć/uzupełnić. Mi udało się zaświadczenie donieść w ciagu godziny, zależało mi bardzo żeby nasza „teczka” nie została odłożona na pózniej bo cholera wie kiedy sie za nią by znów wzięli... 

Ale jesli któregoś z wymaganych dokumentów nie masz bo nie masz (np nie masz matury wiec i dowodu na średnie wykształcenie nie przedstawisz) albo kłamales na wniosku... to zapomnij o wizie. Case closed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie ogarniania dokumentów potrzebnych na rozmowę. Proszę Was, żebyście pomogli mi rozwiać wątpliwości:

1) jak pisałem wcześniej, obecnie mam wyrobiony nowy paszport. Wszystkie dane jakie uzupełniałem w DS-260 po wylosowaniu pochodzą z paszportu, który stracił ważność. Czy teraz podczas drukowania potwierdzenia wypełnienia DS-260 powinienem zmienić dane we wniosku ? - to samo dotyczy statusu cywilnego. Wypełniając byłem singlem - teraz jestem żonaty. 

2) Czy podczas wypełniania danych dla TNT mam wpisać dane paszportu nowego czy starego, którego dane były podawane w DS-260 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, filipp said:

Jestem w trakcie ogarniania dokumentów potrzebnych na rozmowę. Proszę Was, żebyście pomogli mi rozwiać wątpliwości:

1) jak pisałem wcześniej, obecnie mam wyrobiony nowy paszport. Wszystkie dane jakie uzupełniałem w DS-260 po wylosowaniu pochodzą z paszportu, który stracił ważność. Czy teraz podczas drukowania potwierdzenia wypełnienia DS-260 powinienem zmienić dane we wniosku ? - to samo dotyczy statusu cywilnego. Wypełniając byłem singlem - teraz jestem żonaty. 

2) Czy podczas wypełniania danych dla TNT mam wpisać dane paszportu nowego czy starego, którego dane były podawane w DS-260 ? 

1) Wnioskow DS-260 w tej chwili juz sie nie da zmienic. Na probe odblokowania KCC zareaguje milym mailem i bedzie Ci zyczyc wszystkiego dobrego na dalszej drodze zycia.

2) Nowy

Ad.1. Udalo Ci sie dodzwonic do ambasady i powiedziec ze ubiegasz sie o wizy z Zona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xarthisius napisał:

1) Wnioskow DS-260 w tej chwili juz sie nie da zmienic. Na probe odblokowania KCC zareaguje milym mailem i bedzie Ci zyczyc wszystkiego dobrego na dalszej drodze zycia.

 

Dla jasności : ) - zostawiam wszystko tak jak było, tak ? stare dane paszportu i status "singiel" 

4 minuty temu, Xarthisius napisał:

Ad.1. Udalo Ci sie dodzwonic do ambasady i powiedziec ze ubiegasz sie o wizy z Zona?

Tak, po wielu próbach dodzwoniłem się do ambasady. Żona jest już dodana do mojej sprawy i uzupełniamy jej DS-260. Jednak zostałem też poinformowany o małej dostępności wiz i prawdopodobieństwie zabraknięcia dla niej :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, filipp said:

Dla jasności : ) - zostawiam wszystko tak jak było, tak ? stare dane paszportu i status "singiel" 

Tak, po wielu próbach dodzwoniłem się do ambasady. Żona jest już dodana do mojej sprawy i uzupełniamy jej DS-260. Jednak zostałem też poinformowany o małej dostępności wiz i prawdopodobieństwie zabraknięcia dla niej :/ 

Mozesz sprobowac odblokowac i zmieniac. Najwazniejsze, ze ambasada juz wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie apropo aktu malzenstwa. Otoz na stronie ambasady jest napisane, ze "Każdy małżonek powinien przedstawić jedną kopię odpisu aktu małżeństwa. Przyjmujemy wyłącznie odpisy zupełne polskich aktów małżeństwa." Chodzi mi o to "polskich". Wraz ze swoja malzonka wzielismy slub w USA. W zwiazku tym mamy amerykanski akt malzenstwa (ktory z reszta wyslalismy we wniosku DS260 jako dowod zeby mnie dodac, i zostal on przyjety).

1.Wiec logicznym wydaje sie, ze amerykanski akt malzenstwa bez tlumaczenia powinien wystarczyc, zgadza sie?

2. Jezeli chodzi o kopie to wystarczy zwykla kopia xero?

Dziekuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...