Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie do osób, które przekroczyły już granicę.

Po jakim czasie przyszedł Wam nr SSN i zielona karta?

W środę minie 3 tygodnie odkąd jesteśmy w usa i nadal nie otrzymałem ssn. Moja żona dostała go już tydzień temu. Nie wiem czy czekać jeszcze czy udać się do biura i wyjaśnić sprawę ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kyyyx napisał:

@bartek_p22

My dostaliśmy SSN po niecałych dwóch tygodniach.

Przy okazji do osób bardziej doświadczonych... ucieli mi ostatnią literę w drugim imieniu. Czy z taką pierdołą trzeba udać się do urzędu? A może ucieli, bo za duża liczba znaków?

 

Ja bym uderzal bo pozniej bedzie z tego gdzie tam problem - nie wiem jak dlugie masz imiona, ale ja mam obydwa dosc dlugie (9 i 8 liter) i zmiescily sie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, kyyyx said:

@bartek_p22

My dostaliśmy SSN po niecałych dwóch tygodniach.

Przy okazji do osób bardziej doświadczonych... ucieli mi ostatnią literę w drugim imieniu. Czy z taką pierdołą trzeba udać się do urzędu? A może ucieli, bo za duża liczba znaków?

 

Miałam tak samo na karcie SSN córki - ostatnia litera drugiego imienia ucięta. Pomyślałam tak jak ty ze to może być problem wiec póki miałam sporo czasu na bezrobociu dostałam swoje w kolejce w SSA i poszłam dopytać - okazało się ze nie trzeba się tym przejmować bo im po prostu kratek na litery nie starczyło - w systemie mieli dobrze tylko się nie wydrukowało (widać za długie imiona jak na amerykański standard). Pani powiedziała ze jak chce to poprawia i wysłali mi faktycznie po 2tyg nowa karte gdzie już wszystkie litery się zmieściły.

Niestety przy okazji tej wycieczki się okazało ze i ja i moja córka jesteśmy w systemie zapisane tak ze pierwsze i drugie imię widnieją razem jako pierwsze imię. Powiedzmy jak „Anna Maria” jako całość. A to już nie zgadza się z prawda, teoretycznie.. niestety w SSA tego poprawić nie mogli bo zaciągają dane z centralnego systemu USCIS i zmienić to można tylko tam. Notabene żeby to zmienić dla dziecka potrzebuje tam pójść z aktem urodzenia a mam tylko taki po polsku :/ tak wiec olałam sprawę na ten moment....

czy ktoś miał podobny przypadek? Czy to jest istotne? Na GC widnieje podwójne imię tak jak i w dowodzie, w paszporcie to samo. Wszędzie wiec podpisuje się dwoma i tyle. Czy to jest jakaś różnica na dłuższa metę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, bartek_p2 said:

Mam pytanie do osób, które przekroczyły już granicę.

Po jakim czasie przyszedł Wam nr SSN i zielona karta?

W środę minie 3 tygodnie odkąd jesteśmy w usa i nadal nie otrzymałem ssn. Moja żona dostała go już tydzień temu. Nie wiem czy czekać jeszcze czy udać się do biura i wyjaśnić sprawę ;/ 

Nam GC przyszły po 4-5 tygodniach. SSN szybciej. Myśle że nie zaszkodzi zadzwonić i zapytac o nie - tak na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, MeganMarkle said:

Miałam tak samo na karcie SSN córki - ostatnia litera drugiego imienia ucięta. Pomyślałam tak jak ty ze to może być problem wiec póki miałam sporo czasu na bezrobociu dostałam swoje w kolejce w SSA i poszłam dopytać - okazało się ze nie trzeba się tym przejmować bo im po prostu kratek na litery nie starczyło - w systemie mieli dobrze tylko się nie wydrukowało (widać za długie imiona jak na amerykański standard). Pani powiedziała ze jak chce to poprawia i wysłali mi faktycznie po 2tyg nowa karte gdzie już wszystkie litery się zmieściły.

Niestety przy okazji tej wycieczki się okazało ze i ja i moja córka jesteśmy w systemie zapisane tak ze pierwsze i drugie imię widnieją razem jako pierwsze imię. Powiedzmy jak „Anna Maria” jako całość. A to już nie zgadza się z prawda, teoretycznie.. niestety w SSA tego poprawić nie mogli bo zaciągają dane z centralnego systemu USCIS i zmienić to można tylko tam. Notabene żeby to zmienić dla dziecka potrzebuje tam pójść z aktem urodzenia a mam tylko taki po polsku :/ tak wiec olałam sprawę na ten moment....

czy ktoś miał podobny przypadek? Czy to jest istotne? Na GC widnieje podwójne imię tak jak i w dowodzie, w paszporcie to samo. Wszędzie wiec podpisuje się dwoma i tyle. Czy to jest jakaś różnica na dłuższa metę?

 

Też tak mam. Tak miałem na wizie L1, tak mi przyszlo na SSN, tak mi przyszło na GC. Olałem to już kilka lat. Używam tak czy tak jednego. Z mojego "śledztwa" wynika, że w Polskim paszporcie (obecny wzorzec) rubryka Given name(s) obecenie posiada oba imiona. Kiedyś były druki paszportów, które miały osobno pierwsze imię i osobno drugie. I jak kto kiedyś wyrobił SSN / GC wg tego starego paszportu to powinien mieć OK. Obeceni jest to razem i oni interpretują, że jest to jedno dwuczłonowe "pierwsze imię". Ponoć można to wyjaśnić w USCIS - nie chce mi się tak na serio mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...