Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dionzisoek napisał:

witam,

a zatem dzisiaj loteria tegoroczna się kończy a z nią nasze marzenia i plany;/ nasz numer okazał się za wysoki żeby został zaproszony na rozmowę :(- mówi się trudno. Smakuje jak polizanie lodów przez szybę :(  chciałem podziękować za ten rok na forum, którego stałem się częstym bywalcem, za wszystkie odpowiedzi i porady oraz pogratulować tym, którym się udało i otrzymali zielona karty :) brawo Wy :)

pozdrawiam

Dziękuję Ci za ten post bo ludzie myślą że jak są wylosowani to wiza jest. Startuj w najbliższej loterii i powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat
  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...
On 10/8/2018 at 10:05 PM, nikifox said:

Cześć,

Czy możecie polecić sprawdzoną sieć komórkowa, jaki najlepiej wybrać bank oraz jak zabrać ze sobą pieniądze na wyjazd ?

Pozdrawiam

Co do sieci - to zależy gdzie będziesz mieszkał i od własnych preferencji... czytaj forum, sporo było dyskusji na ten temat. Ja osobiście mam Sprinta, bo była dobra proma. Nie narzekam ;)

Banki wszystkie są beznadziejne niestety.... Ale coś wybrać trzeba. Ja polecam BoA bo mnie jeszcze nie zawiódł. Ponoć Chase tez ma dobre opinie, natomiast Wels Fargo i Citi lepiej omijać.. ale to tylko subiektywna opinia.

Jak zabrac pieniądze? Tu mi się aż przypomniała scena z „Wilk z Wall Street” z dziewczyną oblepiona pieniędzmi ;) 

a tak serio - gotowce nie bierz za dużo bo stres, że Cię okradną. Z reszty zrób jeden duży przelew do nowego banku i tyle. Możesz to zrobić elektronicznie już będąc na miejscu. Zapłacisz jednak spora prowizje (opłatę za przelew), jest niezależna od kwoty wiec opłaca się jeden duży przelew. Możesz tez założyć konto w polskim CitiBanku, przelać tam kasę a potem przelać do amerykańskiego CitiBanku - wtedy bez prowizji. Ale ta opcja tylko dla klientów „gold” czy jakichtam co maja odpowiednio dużo kasy. To niestety jedyne do czego ten podły bank się nadaje...

pomoglam? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, MeganMarkle said:

Banki wszystkie są beznadziejne niestety.... Ale coś wybrać trzeba. Ja polecam BoA bo mnie jeszcze nie zawiódł. Ponoć Chase tez ma dobre opinie, natomiast Wels Fargo i Citi lepiej omijać.. ale to tylko subiektywna opinia.

JA z kolei mam WF - jako jedyni chcieli udzielić mi mortgage bez patrzenia na credit score a patrzeli na historie kredytową z Polski (musiałem wyciągi kart kredytowych 24 miesięczne dostarczyć, historię konta 24 miesięczną i inny kredyt z historią 24 miesięczną) i trwało to chyba z 20 dni ale uznali, że jestem gościem, który w Polsce miałby credit score 800+ i wg tego kryterium przyznali mi mortgage. Tak więc jak zawsze odpowiedź "it depends" jest najlepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mcpear said:

JA z kolei mam WF - jako jedyni chcieli udzielić mi mortgage bez patrzenia na credit score a patrzeli na historie kredytową z Polski (musiałem wyciągi kart kredytowych 24 miesięczne dostarczyć, historię konta 24 miesięczną i inny kredyt z historią 24 miesięczną) i trwało to chyba z 20 dni ale uznali, że jestem gościem, który w Polsce miałby credit score 800+ i wg tego kryterium przyznali mi mortgage. Tak więc jak zawsze odpowiedź "it depends" jest najlepsza :)

Wow, to ciekawa historia :) może rozważę ich jak będę chciała kiedyś kredyt :p

zgadzam się że „it depends” to najbardziej obiektywna odpowiedz, ale tez mało przydatna ... dlatego wyraziłam swoje osobiste wrażenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 23.04.2018 o 08:34, michalmall napisał:

 

2) Zrobisz wszystko w jeden dzień w Warszawie, najpierw przychodnia i RTG klatki + krew + mocz. Wyniki są gotowe za około 2h, następnie z tymi wynikami do lekarza. U lekarza w gabinecie dostaniesz brakujące szczepienia. Lekarz może sam dostarczyć wyniki do ambasady lub przekazać je Tobie - zapyta Cię co wolisz.

 

Na stronie centrum medycznego jest napisane, że ze względu na badanie moczu, które jest obowiązkowe od 2016 roku, dostarczenie dokumentów do ambasady może potrwać do 10 dni roboczych. Jak to wygląda w praktyce jeśli popularną praktyką aplikantów jest robienie badań rano, a po południu jest wizyta lekarska? Mam na myśli to, czy dostaje się wynik w kopercie od razu czy się czeka te 10 dni na wynik moczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Ciekawe czy jeszcze ktoś odwiedza to forum.  Dziś narzeczona mnie budzi o 6 rano i mówi musisz lecieć do Stanów co pół roku. Teraz od początku. Zostałem wylosowany w loterii wizowej 2018,  w Warszawie wszystko dobrze, konsul powiedział tak i poleciałem do Stanów. Przekroczyłem granicę Amerykańską 18 czerwca 2018 roku. Dostałem SSN 23 lipca 2018, Zielona Kartę jakoś podobnie. Pozwiedzałem trochę  Stany, nie zakładałem konta bankowego ani nie robiłem prawo jazdy. Nie zgłosiłem się również do Wojska. Ale mam 25 lat, to myślę, że teraz jak bd jechał to się stawię. Wróciłem ze Stanów 24 września 2018 r. do Polski.  Zamierzam wrócić do Stanów gdzieś w okolicy 26 kwietnia 2019 r. Z dokumentów, które dostałem mam informację, że mogę przebywać nie dłużej niż rok poza granicami USA. A teraz moje pytanie, jak to jest muszę wracać co pół roku  do Stanów? I drugie pytanie okres poza granicami liczy się od daty wyjazdu z USA? Bo nie podawałem nigdzie kiedy wyjeżdżałem (inwigilacja swoją drogą :P ) Czy jak polecę w kwietniu tego roku nie bd miał problemów?

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kamil Seternus napisał:

Witam Wszystkich,

Ciekawe czy jeszcze ktoś odwiedza to forum.  Dziś narzeczona mnie budzi o 6 rano i mówi musisz lecieć do Stanów co pół roku. Teraz od początku. Zostałem wylosowany w loterii wizowej 2018,  w Warszawie wszystko dobrze, konsul powiedział tak i poleciałem do Stanów. Przekroczyłem granicę Amerykańską 18 czerwca 2018 roku. Dostałem SSN 23 lipca 2018, Zielona Kartę jakoś podobnie. Pozwiedzałem trochę  Stany, nie zakładałem konta bankowego ani nie robiłem prawo jazdy. Nie zgłosiłem się również do Wojska. Ale mam 25 lat, to myślę, że teraz jak bd jechał to się stawię. Wróciłem ze Stanów 24 września 2018 r. do Polski.  Zamierzam wrócić do Stanów gdzieś w okolicy 26 kwietnia 2019 r. Z dokumentów, które dostałem mam informację, że mogę przebywać nie dłużej niż rok poza granicami USA. A teraz moje pytanie, jak to jest muszę wracać co pół roku  do Stanów? I drugie pytanie okres poza granicami liczy się od daty wyjazdu z USA? Bo nie podawałem nigdzie kiedy wyjeżdżałem (inwigilacja swoją drogą :P ) Czy jak polecę w kwietniu tego roku nie bd miał problemów?

Pozdrawiam

Kamil

nie mozesz wyjechac na dluzej niz 12m. W przypadku pierwszego wyjazdu nikt sie o to nie czepia, na forum byla osoba ktora wracala po 11m i bylo ok na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...