Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, FORST napisał:

Witam wszystkich użytkowników

Udało mi się wylosować wizę w tym roku,

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa
Program for the fiscal year 2018 (October 1, 2017 to September 30, 2018). Selection
does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected
is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you
carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The
instructions are located on the Department of State website at
http://www.dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260
Immigrant Visa and Alien Registration Application. Paper forms will not be accepted.
Please print out this letter and take it with you to your visa interview. Your case will not
be scheduled for an interview appointment until a visa number is available. If you are
scheduled for an interview, you will receive a notification message at the e-mail address
you provided when you submitted your initial application.
If you need to contact the Kentucky Consular Center (KCC) about your case, you may
write to KCCDV@state.gov. When writing to KCC, you must always include your
name and case number as they appear below. You must also include your complete
date of birth as stated on your original entry. You may call the Kentucky Consular
Center at (+1) 606-526-7500 between 7:30am and 4:00pm EST.

 

Moje pytanie się rodzi, czy link do formularza DS-260 jest już dostępny?

Jeśli tak to gdzie mogę go szukać??

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Tutaj https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx i jedzies z tym koksem :) jaki masz cn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 godzin temu, karol0219 napisał:

Co Wy tak się usadziliście na tę wizę O? O wiele łatwiej jest wyjechać na H-2B. Wystarczy, że wykonujecie zawód, na który jest zapotrzebowanie w USA (przy czym jest tam niedobór pracowników) i hasta la vista! ;) Takim zawodem w najbliższym czasie stanie się kierowca trucka, o ile już jest ogromny niedobór kierowców za oceanem. Kolega z pracy w ubiegłym roku właśnie w ten sposób wyemigrował do USA, by właśnie w tym zawodzie móc się realizować. Nie znam dokładnych procedur, co z czym i jak, ale najwidoczniej wykonując nawet tak pozornie popularny zawód, można w pełni legalnie spełniać swój "American dream".

Moj kolega jakies 10 lat temu przyjechal do pracy jako CDL Driver, dostal wize na pol roku a prawo jazdy na 8 lat, jezdzi do dzisiaj jako nielegalny ale pare miesiecy udalo mu sie znalezc chetna do zeniaczki obywatelke USA wiec wyglada na to ze sie zalegalizuje w koncu. Gdy mu sie konczyla waznosc prawka ktos mu ukradl, czy tez zgubil wszystkie dokumenty. Urzedniczka w DMV gdy tam poszedl powiedziala: "widze ze konczy Ci sie waznosc CDL to ja od razu dam ci na kolejne 8 lat". I tak psim swedem, przez zaniedbanie babki, bez sprawdzania statusu mu sie udalo a juz wygladalo na to ze bedzie wracal do Polski.

Prosze tego nie traktowac jako zachete, jego zycie "bez papierow" bylo okropne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FORST napisał:

2018EU000331xx

 

jest jakaś szansa?

wniosek chciałbym wypełnić w przeciągu tygodnia, potrzebuje tam jakieś specjalne dokumenty czy to tylko aktualizacja danych?

 

Sam składasz wniosek, czy z żoną/dziecmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FORST napisał:

2018EU000331xx

 

jest jakaś szansa?

wniosek chciałbym wypełnić w przeciągu tygodnia, potrzebuje tam jakieś specjalne dokumenty czy to tylko aktualizacja danych?

 

paszport.szkoły,praca takie dane potrzebujesz.

 

jest szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomego wylosowali ☺ i jest problem. Dobre kilka lat temu służył w wojsku za granicą. Przez niedopełnienie formalności dostał wyrok za dezercje z tegoż Wojska. Widnieje to w KRK. Z resztą z KRK się o tym dowiedział bo nikt nie raczył poinformować go o tym wcześniej czy zaprosić na rozprawę. No i pytanie jest takie: czy w ogóle ma szansę na zielona kartę?czy lepiej żeby w ogóle nie składał dalej papierów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, izaaa napisał:

Znajomego wylosowali ☺ i jest problem. Dobre kilka lat temu służył w wojsku za granicą. Przez niedopełnienie formalności dostał wyrok za dezercje z tegoż Wojska. Widnieje to w KRK. Z resztą z KRK się o tym dowiedział bo nikt nie raczył poinformować go o tym wcześniej czy zaprosić na rozprawę. No i pytanie jest takie: czy w ogóle ma szansę na zielona kartę?czy lepiej żeby w ogóle nie składał dalej papierów? 

Konsul podejmuje decyzje i czy dana osoba ma coś jeszcze. Trzeba będzie przetłumaczyć wyrok na j.angielski u tłumacza przysięgłego. I co ważne jest to jego postawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W DS-260 pytanie: Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? 

- mam rozumieć że chodzi o to czy podczas wizyty w konsulacie będę miał wszystkie wymagane szczepionki?
Jak klikam w tej chwili że nie to prosi o wytłumaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelo1988 napisał:

Mysle ze UK to dobry pomysl jako przystanek. Jakby nie patrzec o wiele latwiej bedzie potem emigrowac do USA z UK niz Polski. Jezyk ten sam, obycie w anglosaskim kraju. Do tego masa firm amerykanskich w UK, co jest zawsze jakas szansa do przeniesienia sie do USA. Czesto jestem w USA i tez mysle ze finansowo chyba UK wypada lepiej. 

Ale.. jest pewnie masa ludzi jak ja na tym forum, ktorzy w UK mieszkaja 10+ lat i nie chca raczej spedzic tu reszty swojego zycia, a z drugiej strony nie chca wracac tez do Polski.

W moim wypadku mialem okazje mieszkac zsumowujac 10 lat w UK oraz troche czasu w Kanadzie i Australii. Ale jednak, poludnie USA podoba mi sie najbardziej. Sloneczko cieplo, latynoskie klimaty (mam swira na punkcie ameryki pld) i "first world economy" to dla mnie ideal :D Do NYC, Chicago itd. raczej bym nie przeniosl sie z UK, ale na taka Floryde i Kalifornie to nawet jutro ;) Dlatego tez co roku wysylam aplikacje!

Jest tez opcja wizy pracowniczej, mialem nawet przez linkedin dwie oferty pracy z USA. Ale po pierwsze to nie wiza emigracyjna (jak ktos juz tu raczyl wspomiec) a po drugie, nie podoba mi sie idea tak duzego przywiazania do jednego pracodawcy. W UK jest na tyle komfortowo, ze nie zdecydowalbym sie na taki krok.

No nic, trzeba czekac na kolejna loterie.

Ciekawi mnie jednak czy w ogole sie odbedzie? Trump cos nie za pozytywnie sie o niej wypowiada. H1B tez moze byc zmieniony, skoro 80% wiz dostaja Hindusi...

Mam jakas iskierke nadziei ze jako przyszywany brytyjczyk :D bedzie okazja na jakies post-brexitowskie ulatwienia w wizach miedzy krajami. Pamietam jak bylem w Australii, to dla Australijczykow bylo bardzo latwo podjac prace w USA. Mieli jakas specjalna kategorie wiz do USA. 

Pozdrawiam, gratuluje wylosowanym!

skad to znam, mieszkalem troche w kolumbii, zone mam z peru, poznalem ja w londynie i tak tu zyjemy, ona chce do stanow bo blizej do jej rodziny by bylo dlatego aplikujemy. Parcia duzego nie mam na stany bo juz sie zadomowilem w anglii, pewnie na emeryture do ameryki pld pojedziemy ale to jeszcze odlegla droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelo1988 napisał:

Mysle ze UK to dobry pomysl jako przystanek. Jakby nie patrzec o wiele latwiej bedzie potem emigrowac do USA z UK niz Polski. Jezyk ten sam, obycie w anglosaskim kraju. Do tego masa firm amerykanskich w UK, co jest zawsze jakas szansa do przeniesienia sie do USA. Czesto jestem w USA i tez mysle ze finansowo chyba UK wypada lepiej. 

Ale.. jest pewnie masa ludzi jak ja na tym forum, ktorzy w UK mieszkaja 10+ lat i nie chca raczej spedzic tu reszty swojego zycia, a z drugiej strony nie chca wracac tez do Polski.

W moim wypadku mialem okazje mieszkac zsumowujac 10 lat w UK oraz troche czasu w Kanadzie i Australii. Ale jednak, poludnie USA podoba mi sie najbardziej. Sloneczko cieplo, latynoskie klimaty (mam swira na punkcie ameryki pld) i "first world economy" to dla mnie ideal :D Do NYC, Chicago itd. raczej bym nie przeniosl sie z UK, ale na taka Floryde i Kalifornie to nawet jutro ;) Dlatego tez co roku wysylam aplikacje!

Jest tez opcja wizy pracowniczej, mialem nawet przez linkedin dwie oferty pracy z USA. Ale po pierwsze to nie wiza emigracyjna (jak ktos juz tu raczyl wspomiec) a po drugie, nie podoba mi sie idea tak duzego przywiazania do jednego pracodawcy. W UK jest na tyle komfortowo, ze nie zdecydowalbym sie na taki krok.

No nic, trzeba czekac na kolejna loterie.

Ciekawi mnie jednak czy w ogole sie odbedzie? Trump cos nie za pozytywnie sie o niej wypowiada. H1B tez moze byc zmieniony, skoro 80% wiz dostaja Hindusi...

Mam jakas iskierke nadziei ze jako przyszywany brytyjczyk :D bedzie okazja na jakies post-brexitowskie ulatwienia w wizach miedzy krajami. Pamietam jak bylem w Australii, to dla Australijczykow bylo bardzo latwo podjac prace w USA. Mieli jakas specjalna kategorie wiz do USA. 

Pozdrawiam, gratuluje wylosowanym!

Z mężem mieszkaliśmy w UK, on pracował dla amerykańskiej firmy, po roku przenieśli go na L1 do Californii, po 2 latach dostaliśmy GC. Jakbyśmy czekali na wylosowanie, to nadal byśmy siedzieli w paskudnym Londynie, bo i w tej loterii nam się nie poszczęściło, a tydzień temu przyszły nam do skrzynki GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...