Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

8 minut temu, Marek Topór napisał:

Właśnie nie wiem, a nie pytałem pani w okienku, czy się może pomyliła. Ale myśle ze to było tak: Dr Nastałek wpisał datę rtg taką samą jak badanie, czyli w moim przypadku 26 październik, a nie 18 lipca. Przez to pani w okienku powiedziała 25 kwietnia a nie 17 stycznia jaką ostateczną datę wyjazdu. Ale to moje gdybanie. Ciężko powiedzieć. 

dziękuje za odpowiedz i gratuluje :) 

Edytowane przez dionzisoek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

55 minut temu, newborn napisał:

Cześć, tak ciekawości czy zdarzyło się ze komuś na spotkaniu odmowiono GC i z jakiego powódu? 
z

Zatajenie informacji o byłym małżonku, brak udowodnionego 2letniego doswiadczenia w pracy (to akurat jest trudne, najlepiej przynieść swiadectwo maturalne albo dyplom ze studiow). Jak chcesz szczegóły to poszukaj na tym forum, bo to są z niego przypadki. O ile dobrze pamiętam to Ambasada w Warszawie ma tylko 5% odmów GC, 15% idzie w AP a 80% przyznana za od razu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nielegalna praca na terenie USA. Negatywne wyniki badań. Ban/zakaz wjazdu do USA. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha , to akurat jest naturalne miałem ma myśli bardziej jakieś pierdoly w ds 260 błędy związane z datami np ile się mieszkało pod jakim adresem i inne takie :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, newborn napisał:

Aha , to akurat jest naturalne miałem ma myśli bardziej jakieś pierdoly w ds 260 błędy związane z datami np ile się mieszkało pod jakim adresem i inne takie :) 

To zalezy od konsula, drobne błędy ponoc nie sa problemem. Drobny błąd to np zły miesiąc w jakiejś dacie, a duży to brak drugiego imienia. Chodzi o to ze w ponoć ludzie wysyłają po kilka zgłoszeń do loterii np jan kazimierz Nowak, Kazimierz Nowak, Jan Nowak i liczą ze tak zwiększa swoje szanse

Edytowane przez Dread

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za informacje.

Prośba jeszcze o konkretną informacje

Ponieważ dzwoniłem do imed w Krk. I cena za testy (rtg,kila,rzezaczka)to około 500 zl od osoby natomiast w wawie powiedzieli mi ze około 200 zł za te same badania czy ktoś może to potwierdzić ?? Thx Za info

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Godzinę temu, newborn napisał:

Dzięki za informacje.

Prośba jeszcze o konkretną informacje

Ponieważ dzwoniłem do imed w Krk. I cena za testy (rtg,kila,rzezaczka)to około 500 zl od osoby natomiast w wawie powiedzieli mi ze około 200 zł za te same badania czy ktoś może to potwierdzić ?? Thx Za info

My w Krakowie za te badania zapłaciliśmy 578zl od osoby. Jak to wygląda w Warszawie nie mam pojęcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minutes ago, newborn said:

Dokładnie jest ktoś kto robił te badania w wawie ? :)

Ja robiam wczoraj badania w Warszawie, koszt to 190zl za osobe - w tym rtg, krew i mocz (czyli calosc). 

Strasznie cos drogo w tym krk :o chyba, ze w tej cenie juz uwzgledniono badanie lekarskie? W Wawie za badanie 300zl/os, wiec w sumie razem za calosc wychodzi 490...

Edytowane przez MeganMarkle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

56 minut temu, MeganMarkle napisał:

Ja robiam wczoraj badania w Warszawie, koszt to 190zl za osobe - w tym rtg, krew i mocz (czyli calosc). 

Strasznie cos drogo w tym krk :o chyba, ze w tej cenie juz uwzgledniono badanie lekarskie? W Wawie za badanie 300zl/os, wiec w sumie razem za calosc wychodzi 490...

No właśnie jeśli chodzi o badanie lekarskie w Krk to osobno trzeba doliczyć po 300zl. Straszna różnica. Jakbym wiedziała wcześniej to zrobilibyśmy sobie wycieczkę do Warszawy i jeszcze kasa by została w kieszeni :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Oki, czyli sprawa jasna :) jadę do wawy podpowiedz mi jeszcze o której trzeba tam być bo widziałem ze laboratorium do 18:00 ale krew to pewnie wcześniej trzeba odać ?

Edytowane przez newborn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A można zrobić badania w Warszawie a wizytę umówić w Krakowie ? Pozostanie kwestia odbioru badań. Ale kwoty ogromnie się różnią, przy kilku osobach robi się duza oszczędność 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Tylko, ze 300 zł to koszt samej wizyty i badania ogólnego wraz z wywiadem tak to nazwę. Dodatkowo płatne są szczepienia. Ja miałem z żona po 2 i syn jedna(tylko na grypę) i koszt u samego dr na wilanowie wyniósł 1800 na 3 osoby :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 hours ago, newborn said:

Oki, czyli sprawa jasna :) jadę do wawy podpowiedz mi jeszcze o której trzeba tam być bo widziałem ze laboratorium do 18:00 ale krew to pewnie wcześniej trzeba odać ?

W Wawie to jest tak, że da się załatwić wszystko jednego dnia - na Warynskiego można być juz o 7am, od razu robią rtg, potem pobranie krwi i moczu i tyle. Zajmuje to max 20min. Wyniki krwi i rtg można po 3h od badań, także na 11:00 byliśmy umówieni do lekarza i spokojnie sie wyrobiliśmy.  Tu możesz sprawdzić dokładne godziny urzędowania przychodni:

https://www.rentgen.pl/kontakt.html

Wyniki badania moczu są dostępne pare dni pózniej, ale nie trzeba ich odbierać, bo lekarz ma ich podglad online. 

Można tez zrobić badania w innym dniu niż wizyta tylko wtedy trzeba pamietać by zabrać na nie paszport i zdjęcie wizowe (ja zapomniałam :/)

Co do cen szczepień w Warszawie:

- MMR 100zl

- grypa 40zl

Ja akurat MMR odmówiłam, ale mąż dostał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, MeganMarkle napisał:

W Wawie to jest tak, że da się załatwić wszystko jednego dnia - na Warynskiego można być juz o 7am, od razu robią rtg, potem pobranie krwi i moczu i tyle. Zajmuje to max 20min. Wyniki krwi i rtg można po 3h od badań, także na 11:00 byliśmy umówieni do lekarza i spokojnie sie wyrobiliśmy.  Tu możesz sprawdzić dokładne godziny urzędowania przychodni:

Wyniki badania moczu są dostępne pare dni pózniej, ale nie trzeba ich odbierać, bo lekarz ma ich podglad online. 

Można tez zrobić badania w innym dniu niż wizyta tylko wtedy trzeba pamietać by zabrać na nie paszport i zdjęcie wizowe (ja zapomniałam :/)

- MMR 100zl

- grypa 40zl

Czyli nie dostajesz dokumentów od lekarza? Tylko lekarz przesyła je sam do ambasady?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, MeganMarkle napisał:

- MMR 100zl

- grypa 40zl

Na jakiej podstawie można odmówić ?

mmr - Świnka ,Odra ,Rozyczka.Świnka przechorowana,szczepionka na rozyczkę była ,czy to jest wystarczający powód do odmowy ?Chyba lepiej  (taniej)konieczne szczepionki wykonać wcześniej.Tylko że różnie lekarze wymagają 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 hours ago, Dread said:

Czyli nie dostajesz dokumentów od lekarza? Tylko lekarz przesyła je sam do ambasady?

Dokladnie tak, lekarz co trzeba sam prześle do ambasady. Jedyne co sie od niego dostaje to kopie zaświadczenia o posiadaniu potrzebnych szczepień plus płytę z rtg - to trzeba mieć przy sobie przy pierwszym przekraczaniu granicy bo mogą o to zapytać..

22 hours ago, krokus said:

Na jakiej podstawie można odmówić ?

mmr - Świnka ,Odra ,Rozyczka.Świnka przechorowana,szczepionka na rozyczkę była ,czy to jest wystarczający powód do odmowy ?Chyba lepiej  (taniej)konieczne szczepionki wykonać wcześniej.Tylko że różnie lekarze wymagają 

Z tym szczepieniem to jest tak, że lekarz mnie zapytał czy nie jestem w ciąży i czy nie planuje w niej być przez następne 3miesiace - dlatego, że jest to groźne dla płodu. A ja sie zaczęłam wahać bo w sumie w ciąży nie jestem ale cholera wie czy przez kolejne 3m coś nie wyjdzie bo akurat jesteśmy z mężem na etapie planowania drugiego potomka i jakby sie trafił to fajnie. Lekarz powiedział wtedy, że nie ma problemu bo może wpisać w papierach "trying to get pregnant" i to jest uzasadnienie by szczepienie odroczyć. Prędzej czy pózniej ktoś będzie go ode mnie w stanach wymagać ale na razie nie musze.

I owszem, warto zrobić wczesniej szczepienia, jesli ma sie możliwość zrobienia ich taniej, bo zostaną uznane. Ja z tego powodu zaszczepiłam wczesniej dziecko na ospę..

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.