Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

45 minutes ago, Xarthisius said:

Wczesniej pisalas ze zaznaczylas w DS-260 ze chcesz nowa karte. W teorii uruchomi to procedure jak tylko przekroczysz granice. Wysla na ten sam adres co GC, no i beda mieli Twoje nowe dane. Z ta procedura to jednak roznie bywa, jak juz sie np. @stars & stripes przekonal. 

Chyba sie nie ma co tak stresowac. Zaraz prosto z lotniska do pracy przeciez nie pojdziesz. Po przylocie, zalatwienie nowej karty w SSA to max 2 tygodnie.

Ok, czyli rozumiem że proces wydawania mi nowej karty z tym samym numerem zostanie uruchomiony z automatu jak tylko przekroczę granice, to git. Co do adresu gdzie ma to wszystko przyjść to podałam wszędzie adres moich przyjaciół, bo na razie nie wiem nawet do końca w którym stanie wyląduje. Możliwe jednak jest bardzo ze wyladuje na wschodnim wybrzeżu a oni mieszkają na zachodzie. Czy będzie to rozsądne żeby wysłali mi GC poczta ? Czy to zbyt niebezpieczne? Bo tez lecieć przez całe stany w dwie stront tylko po kawałek plastiku ... trochę drogo :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6 minutes ago, MeganMarkle said:

Czy będzie to rozsądne żeby wysłali mi GC poczta ? Czy to zbyt niebezpieczne?

A jaka bezpieczna droga GC trafi od urzedu do Twoich przyjaciol? :)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Xarthisius napisał:

A jaka bezpieczna droga GC trafi od urzedu do Twoich przyjaciol? :)

Mnie zawsze dziwilo, ze niby taki ważny dokument a oni normalna poczta wysyłają i trzeba miec nadzieje, ze dojdzie pod odpowiedni adres. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

16 minut temu, pelasia napisał:

Mnie zawsze dziwilo, ze niby taki ważny dokument a oni normalna poczta wysyłają i trzeba miec nadzieje, ze dojdzie pod odpowiedni adres. 

I te przesyłki docierają! To już chyba ostatnia dobra strona US Mail. Reszta to burdel.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, andyopole napisał:

I te przesyłki docierają! To już chyba ostatnia dobra strona US Mail. Reszta to burdel.

Mojej lokalnej poczty nie znasz. Naszą piękną panią Post Master ludzie na rożne sposoby starają sie pozbyc, a ta sie trzyma jak rzep psiego ogona. Burdel jakich mało. A listy to do niektórych wyrywkowo dochodzi, choc ja narzekac nie mogę, odpukać w niemalowane....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo pracownika poczty trudno zwolnić. Nie po to pozbyli się jej z Post Office żeby teraz uciekła z rejonu...:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, czyli rozumiem że wysłalibyście bez żalu te kartę drugi raz pocztą? :) 

@Xarthisius ja wiem że do nich dojdzie pocztą, ale wysyłanie jej potem kolejny raz jednak zwiększa ryzyko dwukrotnie :P 

btw to samo pytanie dotyczy karty SSN bo ona tez przyjdzie do moich przyjaciół w innym stanie... :o

Edytowane przez MeganMarkle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można jakimś FedExem czy innym UPSem. Pewniejsze. Tak mi wysłał paszport Konsulat RP z LAX.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 hours ago, andyopole said:

Można jakimś FedExem czy innym UPSem. Pewniejsze. Tak mi wysłał paszport Konsulat RP z LAX.

O właśnie, to jest pomysł. Dzięki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4 minutes ago, RobertEL said:

Dziś nie powinni podać odcięcia na marzec?

Powinni, ale jest swieto federalne I nie ma komu kliknac "publikuj".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam. tak jak pisalem w innym wątku w 2012 wylosowalem karte do "further processing" i bylo tam napisane ze to nie oznacza dostania wizy bo wiz jest mniej niz aplikacji. co to oznaczalo i co dale nalezalo robic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, xtremesystems napisał:

witam. tak jak pisalem w innym wątku w 2012 wylosowalem karte do "further processing" i bylo tam napisane ze to nie oznacza dostania wizy bo wiz jest mniej niz aplikacji. co to oznaczalo i co dale nalezalo robic

Cos mi tu brzydko pachnie. Ile zaplaciles za złożenie aplikacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

15 minutes ago, xtremesystems said:

To jest standardowa formulka. Zawsze losuja wiecej osob niz jest wiz, np. w tym roku ~115k osob zostalo wybranych, a wiz jest jak zawsze 50k.

Co nalezalo zrobic masz tu: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dobra

It is important to remember that selection does not guarantee you will receive a visa. In order to receive a DV to immigrate to the United States, selectees must still meet all eligibility requirements under U.S. law.

wiec pytanie czy ta standardowa formułka oznacza ze dostanie sie wize jesli sie spelni wszystkie procedury czy nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, andyopole napisał:

Cos mi tu brzydko pachnie. Ile zaplaciles za złożenie aplikacji?

nic nie placiłem sam skladalem , umiem biegle angielski wiec dla mnie nie było to problemem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, xtremesystems napisał:

nic nie placiłem sam skladalem , umiem biegle angielski wiec dla mnie nie było to problemem

No,  juz myslalem ze kolejna ofiara oszustow podszywajacych sie pod loterie....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
36 minutes ago, xtremesystems said:

wiec pytanie czy ta standardowa formułka oznacza ze dostanie sie wize jesli sie spelni wszystkie procedury czy nie?

Przyznam, ze nie rozumiem juz o co pytasz. Zacytowany przez Ciebie fragment w pelni odpowiada na to pytanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz