Jump to content

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

228 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

2 minutes ago, andyopole said:

Nie przeszkadzaj MeganMarkle w oblewaniu otrzymanych wiz...:D

Haha, oblewać na razie nie mam czasu, bo pracy dużo... plus nie dotarło do mnie na razie, że to się dzieje naprawdę bo wyjazd najwcześniej w kwietniu planujemy. Choć najchętniej to byśmy wyjechali choćby jutro ;p

• Upvote 1

• Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dokładnie tak! Ten sam obraz zarysował mi się po przeczytaniu kilku jej postów. Jak można mieć w sobie tyle jadu. Akurat ty wielmożna Pani rezydent będziesz decydowała kogo potrzeba w USA, a ko

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2018 (October 1, 2017 to September 30, 2018). Selection does not guarantee that you w

Posted Images

1 minutę temu, MeganMarkle napisał:

Haha, oblewać na razie nie mam czasu, bo pracy dużo... plus nie dotarło do mnie na razie, że to się dzieje naprawdę bo wyjazd najwcześniej w kwietniu planujemy. Choć najchętniej to byśmy wyjechali choćby jutro ;p

To moje gratulacje :) Ja przez kilka dni patrzyłem w paszport na wizę i nie mogłem uwierzyć że tam jest  ;)

• Upvote 1
Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

wyjazd najwcześniej w kwietniu planujemy. Choć najchętniej to byśmy wyjechali choćby jutro ;p

E, Swieta sa przyjemniejsze w Polsce, a w kwietniu/maju pogoda lepsza na taka przygode. 

Hej, nurtuje mnie jedna myśl. Czy istnieje możliwość ze mail z zaproszeniem zaginie gdzieś po drodze i nie dotrze do odbiorcy? kilkanaście postów wstecz pisał chłopak, ze sprawdzał codziennie maila i później okazało się że rozmowę przeoczył. Ja już chyba z 5 razy sprawdzałem czy w DS-260 wpisałem poprawnie adres mailowy. Wiem, że trzeba też sprawdzać spam, bo tam może wylądować wiadomość. Czy gdzieś można sprawdzić ewentualną datę rozmowy? wiedząc, że w najbliższym czasie będzie rozpatrywany mój nr? co prawda dość wysoki mam 24XXX ale ja już codziennie sprawdzam maila i śledzę forum oraz stronę Brata Simona ;)

4 minuty temu, RobertEL napisał:

Hej, nurtuje mnie jedna myśl. Czy istnieje możliwość ze mail z zaproszeniem zaginie gdzieś po drodze i nie dotrze do odbiorcy? kilkanaście postów wstecz pisał chłopak, ze sprawdzał codziennie maila i później okazało się że rozmowę przeoczył. Ja już chyba z 5 razy sprawdzałem czy w DS-260 wpisałem poprawnie adres mailowy. Wiem, że trzeba też sprawdzać spam, bo tam może wylądować wiadomość. Czy gdzieś można sprawdzić ewentualną datę rozmowy? wiedząc, że w najbliższym czasie będzie rozpatrywany mój nr? co prawda dość wysoki mam 24XXX ale ja już codziennie sprawdzam maila i śledzę forum oraz stronę Brata Simona ;)

https://www.dvlottery.state.gov/ESC

teraz masz 1st notification letter, jak KCC ustawi ci termin do ambasady to zobaczysz tam 2nd notification letter. W skrocie to textu który obecnie sie tam znaduje zostanie dodana data i godzina wizyty w ambasadzie

20 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Poszło dobrze. Kolejne 3 wizy mniej!! :)

W końcu mam wolną chwilę, to się z wami podzielę relacją z mojej dzisiejszej rozmowy w ambasadzie... Otóż spotkanie mieliśmy mieć o 8:00, w ambasadzie, pod okienkiem konsula byliśmy juz 7:40, ale niestety do rozmowy doszło dopiero o 10:20 co delikatnie mówiąc mocno nas zirytowało, bo urwalismy się z pracy dosłownie na chwilę, sadząc że sprawnie pójdzie :/ ludzi przed nami było niewielu, ale konsula po prostu nie było - przyjął o 8:00 parę Białorusinów po czym zniknął na 2h bez śladu... W końcu doszło do rozmowy, ale się okazało, że nasze zaświadczenia o niekaralności poświadczone profilem zaufanym nie będą akceptowane - koniecznie bowiem muszą to być wystawione w KRK odręcznie podpisane dokumenty - to była niemiła niespodzianka, bo nigdzie w internecie nie pisali o tym (chyba że przeoczyłam). Poza tym pani konsul nie miała zastrzeżeń i poszło sprawnie. Brakujące dokumenty mieliśmy dosłać do ambasady TNT, ale powiedzieliśmy pani konsul że wolimy załatwić to od razu i przynieść jej osobiście do ambasady w ciagu godziny i tak tez zrobiliśmy. Uff.... :)

Gratulacje :)

• Like 1

8 hours ago, Janusz666 said:

Gratulacje MeganMarkle !!

Pytanie:

Czy ktoś wie jak wygląda kwestia szczepień i badań lekarskich dla osoby nie będącej z Polski ? Czy dokładnie tak samo jak dla Polaków czy jednak lepiej zapytać w ambasadzie ?

Wg mnie wygląda tak samo - US ma przecież te same wymagania od każdego amerykanina jak i Ciebie. Sprawdź sobie w internecie czego wymagają i porównaj z tym na co byłeś szczepiony i będziesz wiedział :)

A jak juz chcesz pytać do zadzwoń do lekarza gdzie będziesz miał medical exam, bo w ambasadzie pewnie nie powiedzą.

Edited by MeganMarkle
  • sly6 unpinned this topic