Jump to content
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

228 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

3 godziny temu, bartek_p2 napisał:

tak z ciekwawośco gdzie tą informację można znaleźć ? Na https://travel.state.gov widzę tylko biuletyn na luty ?
Mam nr 12xxx więc też spodziewam się zaproszenia w najbliższym czasie.

Czy ma ktoś jakąś gotową ściągę w jakiej kolejności najlepiej załatwiać wszystkie procedury od momentu  otrzymania zaproszenia :) ?

Na 90 stronie tego tematu opisane jest, albo linki podane co robić, jak się przygotować do rozmowy itd.

• Upvote 2

42 minutes ago, wujekWONT said:

Moj case number jest 137xx , czyli gdzies w koncowce stycznia moge spodziewac sie zaproszenia ? chyba koncowka marca bedzie :)

Co do zaproszenia to tak, co do terminu rozmowy: na tym etapie numer juz nie ma znaczenia. Ktos z numerem EU13799 moze miec rozmowe pierwszego marca, a ktos EU10701 31 marca.

Dobry wieczór,

Jak sądzicie czy zaświadczenie o niekaralności będzie honorowane z września 2017? Od tego czasu nic nie przeskrobałam ;) Czy jednak udać się do sądu po nowe przed samą rozmową w konsulacie? Jak dobrze pójdzie to rozmowa w marcu.

4 minutes ago, kyyyx said:

Dobry wieczór,

Jak sądzicie czy zaświadczenie o niekaralności będzie honorowane z września 2017? Od tego czasu nic nie przeskrobałam ;) Czy jednak udać się do sądu po nowe przed samą rozmową w konsulacie? Jak dobrze pójdzie to rozmowa w marcu.

Z jednej strony chca: Zaświadczenie o niekaralności/karalności  z kraju obecnego zamieszkania powinno zostać wydane na krótko przed rozmową w konsulacie. Z drugiej strony: Dokument zachowuje ważność w ciągu 12 miesięcy od chwili wydania. [1] 

Your call...

[1] https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/zaswiadczenia-o-niekaralnosci/

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Z jednej strony chca: Zaświadczenie o niekaralności/karalności  z kraju obecnego zamieszkania powinno zostać wydane na krótko przed rozmową w konsulacie. Z drugiej strony: Dokument zachowuje ważność w ciągu 12 miesięcy od chwili wydania. [1] 

Your call...

[1] https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/zaswiadczenia-o-niekaralnosci/

Dzięki @Xarthisius, jak zawsze szybka i precyzyjna odpowiedź :)

No nic, najwyżej odwiedzę sąd jeszcze raz :D 30 zł w porównaniu z tymi wszystkimi badaniami to nie majątek ;)

@sly6 @Roelka Tak po prostu czytałam w necie gdziekolwiek coś mi wyskoczyło ale to tylko po łebkach, nie umiem na ten temat nic konkretnego znaleźć. Dużo jest informacji o np. farmaceutach lub higienistkach stomatologicznych ale o tych zawodach nie za bardzo (świetne sobie zrobiłam :P) 

Dostałem dzisiaj maila z KCC z treścią:

You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://www.dvlottery.state.gov/ESC . Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

Jednak po zalogowaniu się nadal widzę jedynie informację z maja o konieczności złożenia DS-260, nie nic na temat interview, nie ma żadnych nowych wiadomości. Tak powinno być? Jest jakiś rozjazd pomiędzy mailami a statusem na stronie? Dopytuję bo trochę mnie to stresuje :)