Jump to content
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

228 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

Dnia 14.09.2018 o 13:52, sly6 napisał:

Poprosić o rozmowę z kimś wyżej. 

Dziś ponownie byłem w social security, pech chciał ze trafiłem na tego samego urzędnika :( oczywiście nic nie załatwiłem bo on dalej idzie w uparte ze weź ważnej wizy DV1 nie może sprawdzić co dzieje się z ssn i aby czekać na gc albo jechać do  Imigration. 

Czy ktoś się orientuje czy jest sens do nich jechać czy w ogóle tam można coś załatwić czy lepiej czekać na GC ?

16 minut temu, bartek_p2 napisał:

Dziś ponownie byłem w social security, pech chciał ze trafiłem na tego samego urzędnika :( oczywiście nic nie załatwiłem bo on dalej idzie w uparte ze weź ważnej wizy DV1 nie może sprawdzić co dzieje się z ssn i aby czekać na gc albo jechać do  Imigration. 

Czy ktoś się orientuje czy jest sens do nich jechać czy w ogóle tam można coś załatwić czy lepiej czekać na GC ?

W sytuacji gdy jestes pewien ze urzednik sie myli kazesz mu wezwac jego szefa. Czasami bywa ze szef (supervisor)  jest bardziej kumaty.    :D

Chciałem to zrobić, jednak kolega z zza południowej granicy stwierdził ze nie widzi potrzeby abym z kimś innym rozmawiał a prawdopodnie ktoś pomylił się w ambasadzie i ze ludzie zazwyczaj przyjeżdzają do stanów kilka dni po otrzymaniu wizy a nie tak jak ja, kilka dni przed jej wygaśnięciem ;| 

Edited by bartek_p2

14 minutes ago, bartek_p2 said:

Chciałem to zrobić, jednak kolega z zza południowej granicy stwierdził ze nie widzi potrzeby abym z kimś innym rozmawiał a prawdopodnie ktoś pomylił się w ambasadzie i ze ludzie zazwyczaj przyjeżdzają do stanów kilka dni po otrzymaniu wizy a nie tak jak ja, kilka dni przed jej wygaśnięciem ;| 

Pokaz mu palcem na wlepce w paszporcie napis: "“UPON ENDORSEMENT SERVES AS TEMPORARY I-551 EVIDENCING PERMANENT RESIDENCE FOR 1 YEAR." Potem pokaz mu palcem stempelek od CBP i powiedz, ze to jest endorsement. Jezeli to malo, to tak jak @andyopole pisze: zazadaj rozmawy z kierownikiem. Inaczej Pan w SSA sie nie nauczy. A tak dzieki Twojemu poswieceniu, nastepny immigrant bedzie mial latwiej :)

Mialem tak kiedys w DMV w IL. Pani w okienku sie uparla ze musze jej pokazac formularz DS-2019 z lokalnego uniwerku (mialem ale z Teksasu) i I-20 mimo tego, ze mialem wize J2. Nie dala sobie wytlumaczyc, ze prosi mnie o zle dokumenty. Przyszla Kierowniczka i wytlumaczyla Pani, ze ma chciec ode mnie EAD, ktore jej grzecznie wreczylem do lapki. Jeszcze potem mnie 5 minut przepraszala. 

11 godzin temu, Natalia Niculae napisał:

My wyjeżdżamy na początku listopada do NY :) 

Cześć, napisz do mnie meila na nikifox135@gmail.com :)

I nam sie udalo :) Wszystko bylo praktycznie tak samo jak mowili poprzednicy. Nasza sprawa moglaby sie wydawac troszke bardziej zagmatwana, gdyz  wraz ze swoja malzonka poznalismy sie 2 lata temu w USA w szkole (tez Polka) i od tamtego czasu zaczelismy ze soba rankowac, mieszkalismy w usa ja od 3, zona od 2 lat (oczywiscie legalnie). slub wzielismy pol roku temu, cywilny tez w USA. Rozmowa przyjemna, czas spedzony w ambasadzie ok.2.5h. Sama rozmowa trwala moze 3 minuty. Dzieki wszystkim za pomoc! 

22 minuty temu, dudek36 napisał:

I nam sie udalo :) Wszystko bylo praktycznie tak samo jak mowili poprzednicy. Nasza sprawa moglaby sie wydawac troszke bardziej zagmatwana, gdyz  wraz ze swoja malzonka poznalismy sie 2 lata temu w USA w szkole (tez Polka) i od tamtego czasu zaczelismy ze soba rankowac, mieszkalismy w usa ja od 3, zona od 2 lat (oczywiscie legalnie). slub wzielismy pol roku temu, cywilny tez w USA. Rozmowa przyjemna, czas spedzony w ambasadzie ok.2.5h. Sama rozmowa trwala moze 3 minuty. Dzieki wszystkim za pomoc! 

Jaka sympatyczna historia...

• Upvote 1

Witam,

Otrzymałem parę tygodni temu GC i SNN - z czego się bardo cieszę. Teraz mam małe zakłopotanie, posiadając te dokumenty muszę jeszcze coś robić zgłaszać się do jakiegoś departamentu czy do wojska? Że jestem zdolny do walki czy coś w tym rodzaju? Oraz jak wygląda teraz sprawa nabycia praw aby otrzymać obywatelstwo, jaki okres muszę spędzić w USA.

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję wszystkim, którym też się udało.