Jump to content
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

228 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

Guest
12 minut temu, Kamil Seternus napisał:

Witam,

Otrzymałem parę tygodni temu GC i SNN - z czego się bardo cieszę. Teraz mam małe zakłopotanie, posiadając te dokumenty muszę jeszcze coś robić zgłaszać się do jakiegoś departamentu czy do wojska? Że jestem zdolny do walki czy coś w tym rodzaju? Oraz jak wygląda teraz sprawa nabycia praw aby otrzymać obywatelstwo, jaki okres muszę spędzić w USA.

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję wszystkim, którym też się udało.

Zalezy ile masz lat. Jesli masz 18 - 25 lat to musisz zarejestrowac sie w selective service (czyli wojsko).

Kazda zmiane adresu musisz zglaszac do USCIS.

Starac sie o obywatelstwo mozesz 5 lat od uzyskania zielonej karty. Zakaldajac, ze spelnisz warunki. 5 sekund w google daloby ci odpowiedz... https://www.uscis.gov/citizenship/educators/naturalization-information#eligibility_reqmts

14 minutes ago, Roelka said:

Zalezy ile masz lat. Jesli masz 18 - 25 lat to musisz zarejestrowac sie w selective service (czyli wojsko).

Kazda zmiane adresu musisz zglaszac do USCIS.

Starac sie o obywatelstwo mozesz 5 lat od uzyskania zielonej karty. Zakaldajac, ze spelnisz warunki. 5 sekund w google daloby ci odpowiedz... https://www.uscis.gov/citizenship/educators/naturalization-information#eligibility_reqmts

To jeszcze do kompletu, rejestrowac sie mozesz tu: https://www.sss.gov/Home/Registration

10 godzin temu, Kamil Seternus napisał:

Witam,

Otrzymałem parę tygodni temu GC i SNN - z czego się bardo cieszę. Teraz mam małe zakłopotanie, posiadając te dokumenty muszę jeszcze coś robić zgłaszać się do jakiegoś departamentu czy do wojska? Że jestem zdolny do walki czy coś w tym rodzaju? Oraz jak wygląda teraz sprawa nabycia praw aby otrzymać obywatelstwo, jaki okres muszę spędzić w USA.

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję wszystkim, którym też się udało.

Możesz czas oczekiwania na obywatelstwo skrócić przez wojsko lub też być po ślubie z obywatelem lecz tutaj musisz być przez 3 lata w związku małżeńskim by później starać się o obywatelstwo. 

1. Czy jest możliwość zweryfikowania czy nr ssn jest poprawny?  

Zlozylem wniosek o wydanie nr i ma przyjść poczta do dwóch tygodni, jednak w urzędzie kolejnego dnia po złożeniu wniosku podano mi już mój nr. Mam jednak obawy ze jest jakiś błąd, bo początek nr jest „dziwny”

2. Podałem ten nr u pracodawcy, jeśli okaże się ze jest w nim błąd, można to będzie „odkręcić” ?

19 minut temu, bartek_p2 napisał:

1. Czy jest możliwość zweryfikowania czy nr ssn jest poprawny?  

Zlozylem wniosek o wydanie nr i ma przyjść poczta do dwóch tygodni, jednak w urzędzie kolejnego dnia po złożeniu wniosku podano mi już mój nr. Mam jednak obawy ze jest jakiś błąd, bo początek nr jest „dziwny”

2. Podałem ten nr u pracodawcy, jeśli okaże się ze jest w nim błąd, można to będzie „odkręcić” ?

Znaczy sie ten poczatek nie jest cyfra czy jak ? Co to znaczy dziwny ? Numery od dawna sa "randomized" (kiedys mialy wspolny poczatek dla danego stanu ale to juz dawno nieprawda) i jezeli Ci urzad taki numer podal, to jest dobry. Zweryfikowac mozna w urzedzie.

17 minut temu, kzielu napisał:

Znaczy sie ten poczatek nie jest cyfra czy jak ? Co to znaczy dziwny ? Numery od dawna sa "randomized" (kiedys mialy wspolny poczatek dla danego stanu ale to juz dawno nieprawda) i jezeli Ci urzad taki numer podal, to jest dobry. Zweryfikowac mozna w urzedzie.

Chodziło mi właśnie o początek, jeśli generowany jest random to to chciałem usłyszeć, dzięki 

Witajcie, przeprowadzilem sie juz do Chicago. GC mam oplacona, po jakims czasie dostane SSN i GC? Przysla mi sami na podany adres? Czy musze to jeszcze gdzies zgłosić?

36 minut temu, RobertEL napisał:

Witajcie, przeprowadzilem sie juz do Chicago. GC mam oplacona, po jakims czasie dostane SSN i GC? Przysla mi sami na podany adres? Czy musze to jeszcze gdzies zgłosić?

Pisaliśmy już o tym tutaj. 

Numer SSN dostaniesz do dwóch tygodni na podany adres. Gc ponad miesiąc a na to mają 120 dni. Jeśli numer nie dojdzie do tych dwóch tygodni idź do urzędu. Po 120 dniach skontaktuj się z urzędem imigracji. 

Edited by sly6

witam,

a zatem dzisiaj loteria tegoroczna się kończy a z nią nasze marzenia i plany;/ nasz numer okazał się za wysoki żeby został zaproszony na rozmowę :(- mówi się trudno. Smakuje jak polizanie lodów przez szybę :(  chciałem podziękować za ten rok na forum, którego stałem się częstym bywalcem, za wszystkie odpowiedzi i porady oraz pogratulować tym, którym się udało i otrzymali zielona karty :) brawo Wy :)

pozdrawiam

Edited by dionzisoek
  • Thanks 1