Jump to content
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

228 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

To, że "Londyn paskudny", to moja własna opinia i nie chodziło o to, że mieszkałam źle czy o jakieś inne braki, bo finansowo nie było źle. Mój mąż bardzo lubi Londyn i woli tamte klimaty od klimatu San Jose. Po prostu mi brytyjska służba zdrowia nie do końca odpowiadała i mam z Londynu złe wspomnienia.

2 minuty temu, Tifo napisał:

A co ma służba zdrowia i złe wspomnienia wspólnego z tym czy miasto jest paskudne?

napisałam "paskudny Londyn" a nie paskudne miasto, jako miasto jest ładne, jako miejsce dla mnie - nie.

1 godzinę temu, Tifo napisał:

Nie dogadała się, bo w USA angielski jest uproszczony względem brytyjskiego. Ludzie w USA mówią wyraźniej. Anglik w USA dogada się bez żadnego problemu. Gorzej w drugą stronę jak Amerykanin przyjedzie do Szkocji, Liverpoolu albo Newcastle.

Osobiście szlag mnie czasami trafia w UK, bo ludzie angole potrafią mieć tak fatalny akcent połączony z jakimś dialektem nie wiadomo skąd, że na prawdę ciężko się dogadać.

Pracowałem kiedyś z rodowitym angolem, który zawsze mówił "You was" zamiast "You were" i do dziś się zastanawiam czy to jakiś wieśniacki slang, regionalna "inność" czy po prostu głupota. W liceum pamiętam jak dostałem "1" z marszu jak powiedziałem "You was" na lekcji, a potem przyjeżdzam do UK i wielu anglików tak mówi "wtf"?

No widzisz. Po pięciu latach w UK osiadłem w USA i do dziś gdy słucham wiadomości BBC lub oglądam jakiś angielski film to miód dla moich uszu.  A tubylców bywa że  proszę o powtorzenie...

4x NIE zarówno ja i narzeczona jak i siostra z chłopakiem. 3 podejście nasze, a po cichu liczyłem że to TEN trzeci raz :D

10 godzin temu, Tifo napisał:

Pracowałem kiedyś z rodowitym angolem, który zawsze mówił "You was" zamiast "You were" i do dziś się zastanawiam czy to jakiś wieśniacki slang, regionalna "inność" czy po prostu głupota. W liceum pamiętam jak dostałem "1" z marszu jak powiedziałem "You was" na lekcji, a potem przyjeżdzam do UK i wielu anglików tak mówi "wtf"?

Haha w USA masz to samo, tylko że na murzynowie. Murzyni rasowi mówią właśnie You/They was, tak samo fajnie ucinają zdanie w połowie albo latają samymi slangami. Try to communicate with nigga!

• Upvote 1

1 godzinę temu, Labs92 napisał:

Haha w USA masz to samo, tylko że na murzynowie. Murzyni rasowi mówią właśnie You/They was, tak samo fajnie ucinają zdanie w połowie albo latają samymi slangami. Try to communicate with nigga!

Zapraszam do GA/AL ;) jak pojechaliśmy kupic trailera to sprzedawca wypytał mnie o pochodzenie (wyłapał obcy akcent) i kazał nauczyć sie dwóch zwrotów jesli chce tu mieszkać: y'all & ain't. Jak przyjechaliśmy podpisać umowę to mnie przepytał :P był biały wiec nie zalezy to od rasy, tzw south talk/accent. Polecam taki filmik, uśmiałam sie swego czasu bo tam gdzie emigruje serio sie tak mówi i ja juz nawet rozumiem o co chodzi choc na poczatku sie zastanawiałam w jakim języku oni gadają: 

polecam cały kanał tego gościa, jest bezbłędny :D

• Upvote 1

Patipitts

8 minut temu, Patipitts napisał:

Zapraszam do GA/AL ;) jak pojechaliśmy kupic trailera to sprzedawca wypytał mnie o pochodzenie (wyłapał obcy akcent) i kazał nauczyć sie dwóch zwrotów jesli chce tu mieszkać: y'all & ain't. Jak przyjechaliśmy podpisać umowę to mnie przepytał :P był biały wiec nie zalezy to od rasy, tzw south talk/accent. Polecam taki filmik, uśmiałam sie swego czasu bo tam gdzie emigruje serio sie tak mówi i ja juz nawet rozumiem o co chodzi choc na poczatku sie zastanawiałam w jakim języku oni gadają: 

polecam cały kanał tego gościa, jest bezbłędny :D

Genialne, ogolnie tak dokladnie jest jak masz kontakt z jakims lokalsem z innej parafii, sam wisialem na tel z takimi przypadkami i musialem powiedziec pass po przelaczeniu rozmowy do rodowitego tubylca ten pytal ziomka 3x co on chce... i tez sie nie mogl dogadac. Odleglosc Dublin Cork czyli nie za daleko.