Skocz do zawartości

WYLOSOWAŁEM - Jestem w usa mniej niż 180 dni


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dla wizy na pobyt stały do 180 dni jest ok. Powyżej ma się zakaz

 

i jesli jest problem to z ta praca i rozliczaniem się. Byl kiedys przypadek lecz ta osoba parę lat spędziła w Polsce mimo rozliczania się i dostała wizę na pobyt stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joanna30 napisał:

Nie bierz tego do siebie, ale Ty nie dość że przesiedziałeś wizę, to jeszcze nielegalnie pracujesz. Niech może wypowiedzą się lepsi ode mnie, czy to przypadkiem Cię nie dyskwalifikuje.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dla tego muszę z adwokatem się skonsultować. 

Teraz już mi to trochę obojętne bo zaczynam myśleć o tej GC jak o kolejnej życiowej ironii :D Czasem przeznaczeniu trzeba pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby AOS, dni nielegalnego pobytu i pracy liczy sie oddzielnie i dodaje do siebie - i dopiero ta suma jest liczona czy przekroczone jest 180 dni (INA 245(k)) Natomiast ban na wjazd do stanow liczony jest tylko na podstawie "unlawfull presence", i jesli nikt cie za reke nie zlapal na tej pracy to teoretycznie na potrzeby bana bedzie liczony tylko czas od kiedy skonczyl ci sie autoryzowany pobyt.

Czyli pytanie jest czy moga wstecznie naliczac unlawfull presence na podstawie tego ze sie przyznasz do nielegalnej pracy. Ciekawy temat, daj znac co ci prawnik powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...