Skocz do zawartości

Opłata za zielona kartę,zmiana adresu itd


Rekomendowane odpowiedzi

46 minutes ago, mvgda said:

czy jest jakiś konkretny czas w którym trzeba zapłacić za GC?

Nie, to dziala po prostu tak, ze dopoki nie zaplacisz to Ci nie wysla plastikowej karty.

Quote

moja wiza wydana była w styczniu 2020, scancelowana i wystawiona nowa we wrześniu 2020, z tym ze i na wizie ze stycznia i września widnieje ten sam A number i DOS Case ID i teraz jak próbuje zapłacić immigrant fee to pokazuje ze nie może znaleźć takich danych które wprowadziłam, miał ktoś podobny problem?

Na koncu DOS Case ID powinno byc w Twoim wypadku 01, nie wpisuj tych dwoch ostanich cyfr i zobacz czy wtedy dziala.

  • Your A-Number is identified as the Registration Number on your visa stamp. If your A-Number is fewer than 9 digits, insert a zero after the “A” and before the first digit to create a 9-digit number. For example, “A12345678” would become “A012345678.”
  • Your DOS Case ID is identified as the IV Case Number on your visa stamp. However, please note the IV Case Number has two additional numbers at the end, such as 01 or 02. When entering the IV Case Number as the DOS Case ID, do not include the last two numbers. For example, if your IV Case Number is “ABC1234567801,” you would enter your DOS Case ID as “ABC12345678” (do not include the “01”).
Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie, to dziala po prostu tak, ze dopoki nie zaplacisz to Ci nie wysla plastikowej karty.

Na koncu DOS Case ID powinno byc w Twoim wypadku 01, nie wpisuj tych dwoch ostanich cyfr i zobacz czy wtedy dziala.

  • Your A-Number is identified as the Registration Number on your visa stamp. If your A-Number is fewer than 9 digits, insert a zero after the “A” and before the first digit to create a 9-digit number. For example, “A12345678” would become “A012345678.”
  • Your DOS Case ID is identified as the IV Case Number on your visa stamp. However, please note the IV Case Number has two additional numbers at the end, such as 01 or 02. When entering the IV Case Number as the DOS Case ID, do not include the last two numbers. For example, if your IV Case Number is “ABC1234567801,” you would enter your DOS Case ID as “ABC12345678” (do not include the “01”).

dziekuje! zadziałało, próbowałam się dodzwonić do service center ale to graniczyło z cudem, sam automat i nie łączy z agentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś dokładnie po 2 tygodniach przyszedł SSN, na GC podobno będę czekać 90 dni. Teraz lot do polski, pozałatwiać sprawy i na poznia wiosnę można będzie emigrować na stałe. No chyba ze zostanie do tego czasu podpisane kolejne 68392058 executive orders i sytuacja ekonomiczna się pogorszy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
10 minutes ago, pawelo1988 said:

Czesc, 

Czy ktos moze potwierdzic czy SSN wysylany jest automatycznie jak sie wjezdza z loterii? Pamietam ze w DS260 bylo pytanie czy chce SSN zeby wyslali, wyralem ze "Tak". 

Wszyscy jednak tu mi radza ze mam zaaplikowac online, ze to nie dziala automatycznie.

pozdrawiam

Troche wybiorczo to dziala. Czasem przychodzi, ale w wiekszosci przypadkow nie. Jak po 2-3 tygodniach nie bedzie to zadzwon/idz do SSA.

Przy okazji co do banku: bedzie ciezko bez jakiegokolwiek adresu. Z SSN tak samo. Gdzies Ci go musza wyslac... 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelo1988 napisał:

Czesc, 

Czy ktos moze potwierdzic czy SSN wysylany jest automatycznie jak sie wjezdza z loterii? Pamietam ze w DS260 bylo pytanie czy chce SSN zeby wyslali, wyralem ze "Tak". 

Wszyscy jednak tu mi radza ze mam zaaplikowac online, ze to nie dziala automatycznie.

 

pozdrawiam

ja byłam w styczniu w US i dostałam równo po 2 tygodniach (w ds260 zaznaczyłam ze chce żeby mi przysłali)

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/5/2021 at 2:22 AM, mvgda said:

ja byłam w styczniu w US i dostałam równo po 2 tygodniach (w ds260 zaznaczyłam ze chce żeby mi przysłali)

Moj przyszedl dzis, 10 dni od wjazdu. Mieszkanie dalem rade wynajac tez (z agencji), tylko ze musialem zaplacic za kilka miesiecy z gory bo nie mam historii kredytowej itd. Tak wiec, narazie wszystko ok. Pozdrawiam. 

Edytowane przez pawelo1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
W dniu 17.06.2017 o 00:40, raczko napisał:

jeśli chodzi o opłaty za karty to ja się zgapiłam. w grudniu 2016 zmienili opłaty i zamiast od osoby zapłacić po $165 to już w styczniu płaciłam po $220, pamiętam moje wkurzenie:) , polecam sprawdzic kiedy te oplaty sie zmieniaja zeby nie przeplacic

a jeśli chodzi o zmianę adresu to może niedługo to opiszę na blogu jak dla mojej 4 osobowej rodzinki przyszły tylko 3 karty pod mój adres. a czwartą kartę dla mojego syna przekierowano na inny adres , była próba kradzieży

a po jakim czasie przyszły karty ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...