Skocz do zawartości

aby dostać J-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

To jest mój pierwszy post na forum.

Od października idę na studia i planuję wyjechać z programu work & travel w maju-czerwcu.

Niestety idę na studia prywatne, na państwowe żeby się załapać niestety się spóźniłem ( zmieniły mi sie plany ostatnio)

Pani która pracuje w biurze(W&T) powiedziała mi ze powinienem iśc do szkołu która ma już jakaś renomę i że powinienem mieć przyzwoite oceny w indeksie.

Sytuacja przedstawia się tak ze zastanawiam się nad WSP i WSEZ ...na których można studiować pedagogike. ( w Łodzi)

Jeszcze zastanawiałem sie nad tym żeby iść na Stosunki międzynarodowe (specjalność - japonistyka) .. zapewne każdy mi doradzi żeby iśc właśnie tam. Jednak ta szkoła jest bardzo droga, a studia są bardzo ciężkie.

Bardziej by mi zależało żeby iśc na pedagogike. Chciałem się w związku z tym poradzić jaką szkołe mam wybrać żeby dostać tą wizę...

za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi...

mimo wszystko wciąż się trochę stresuje :/

Wiem że można stracić trochę grosza jak konsul odmówi tej wizy...

Czesto się słyszy że na prywatne szkoły kręca nosem... tak więc podpowiadają mi inni żeby wybrać te stosunki międzynarodowe (japinistyka) ale nie dość że jest tam cholernie drogo to wątpie że będe tam miał dobre oceny..patrząc na przedmioty jakie tam mają :|...

naprawdę nie a znaczenia co się studiuje?? znacie jakieś trudne przypadki w których osoby starające się o wize miały naprawdę ciezko z przekonaniem konsula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia co studiujesz. Tak jak pisze Chomik. Ja studiowalam na prywatnej uczelni - SWPS w Wawie i w Stanach bylam 3 razy dwa razy work-travel plus Internship. A indeks i wpisy z przedmiotow normalne, przecietne.

Kierunek psych. kliniczna (psychopatologia generalnie) :) . Wize dostalam.

Mysle, ze to co ma wieksze znaczenie w staraniu sie o wize to znajomosc angielskiego a nie kierunek studiow :wink:

pozdrawiam

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rozumiem, dziękuję wszystkim za pomoc :-) Powiedzcie mi jeszcze tylko czy :

Jeśli teraz od października zacznę studia... i po zakończeniu pierwszego semestru będę się starał żeby wyjechać w maju, to czy mam szanse na wize tak samo wtedy jakbym się starał po skończonym roku?

Pytam gdyż, szkoła do której się być może wybiorę, w tym roku sesje miała 17 lipca... i dla mnie to jest trochę za późno. Z kolei kobieta z biura W&T mówi mi że własnie najlepiej jakbym wyjechał po skończonym roku ...

Co o tym myślicie ?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...