Jump to content
Sign in to follow this  
aga491

Letnie praktyki studenckie

Recommended Posts

Witam,

W te wakacje muszę zrobić praktyki. Generalnie sprawa wygląda tak, że mam już załatwione miejsce w jednym ze szpitali zwierzęcych w Teksasie ( studiuję fizjoterapię zwierzęcą) od lipca do września. Myślałam, że moja uczelnia wspomoże mnie finansowo ( taką informację dostałam od koordynatorki), jednak się okazało że nie dotyczy to USA. Tutaj moje pytanie, orientujecie się może czy są jakieś programy dla studentów, z których mogłabym skorzystać? Wiem o programie Fulbright, jednak się nie kwalifikuję do niego, bo jest bezpośredni kontakt z pacjentem.

Przy okazji, orientujecie się czy mogę skorzystać z programu stażu po zakończeniu studiów ze względu na moją profesję? Też kiedyś wyczytałam, że nie obejmuje to kierunków weterynaryjnych, rehabilitacyjnych itp., ale może jest jakiś program na który bym się kwalifikowała.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

     

Może fundacja Kościuszkowska?

https://www.thekf.org/kf/chapters/kosciuszko-foundation-poland/o-fundacji/

Nie wiem, jak takie staże się załatwia jak Twój, bo jeśli to masz pod uczelnią amerykańską to może podobnie jak mój J1 na research - ja jestem jako kategoria non-degree student (tylko PhD level, ale nie wiem czy to ma znaczenie), i trzeba odpowiednią pulę pieniędzy na utrzymanie się, opłaty itp. i 50% z tej puli MUSI pochodzić ze źródeł zewnętrznych - np. stypendium, grant itp. inaczej nikt DS-2019 nie wystawi. U mnie na uczelni na taki staż 3 miesięczny w sumie z 8000 $ trzebaby wykazać, więc ok 16000 zł trzeba mieć z jakiegoś zewnętrznego źródła a drugie tyle np. na koncie udokumentowane. A jeśli to jest poprzez firmę czy organizację pośredniczącą to też pewnie jakieś opłaty spore są, ale nie wiem czy wymagają jakiegoś finansowego poświadczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...