Skocz do zawartości

"Laptop ban" rozszerzony na loty z Europy do USA


rzecze1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, andyopole napisał:

Już wiem! To amerykański wywiad wykombinował, te sztuczkie. Wiadomo przecież że w laptopach ludzie trzymają różne rzeczy, od intymnych zdjęć i korespondencji po wiele interesujących informacji zawodowych z wielu dziedzin. Oni wszystkie łapki zbiorą pod pokladem a tam agenci CIA, FBI czy NSA będą mieli min. kilka godzin na przejrzenie tego wszystkiego.

Wydawa mnie siem że to jest słuszna koncepcja!

To przed wylotem wymontuj twardy dysk i zabierz w podręcznym :) . Bo zabezpieczony niewiadomo jak skomplikowanym hasłem włączony laptop można "przejrzeć" choćby za pomocą linuxa na dowolnym nośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, andyopole napisał:

Od dawna nie woze laptopa, za ciężki, tablet mi w zupełności wystarcza chociaż zdecydowanie wolę pisać na tradycyjnej klawiaturze.

Ja nawet nie posiadam takowego - jak woze to tylko sluzbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego laptopa kupiłem ponad dwa lata temu żeby za jego pośrednictwem oglądać YouTube czy TV Polonia na telewizorze. Teraz mam już smart TV, scancellowalem TV Polonia, której teraz nie da się oglądać i laptop poszedł w odstawke. Odpalam go sporadycznie bo coś tam czasem potrzebuje co na nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
2 hours ago, Micart said:

to i tak dotyczyłoby tylko laptopa w bagażu podręcznym, nadal można byłoby spakować go po prostu w bagaż "główny" prawda? czy się mylę?

Nie balbys sie ze w glownym laptop zostanie zniszczony?

Nie wyobrazam sobie ze spokojnym sumieniem zapakowac mojego laptopa do glownego... Po pierwsze rzucanie walizka by go polamalo, po drugie kradzieze, a mam wiele osobistych danych na dysku, po trzecie to znaczy ze pomniejsza mi sie dozwolona ilosc rzeczy w walizce... To nie do pomyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 9.08.2017 o 04:01, BBerry napisał:

Nie balbys sie ze w glownym laptop zostanie zniszczony?

Nie wyobrazam sobie ze spokojnym sumieniem zapakowac mojego laptopa do glownego... Po pierwsze rzucanie walizka by go polamalo, po drugie kradzieze, a mam wiele osobistych danych na dysku, po trzecie to znaczy ze pomniejsza mi sie dozwolona ilosc rzeczy w walizce... To nie do pomyslenia.

Też bym wolał laptop wziąć na pokład! Ostatnim razem tak zrobiłem, w kwietniu. Tym razem planuję wrzucić stacjonarny komputer do bagażu głównego, zajmie prawie całą jedną walizkę :V Trochę się boję że go uszkodzą. Muszę go dobrze zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...