Skocz do zawartości

Ślub z obywatelką USA


Sammy2000

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, wojtekn napisał:

Powiadasz ze przylot na turystycznej z zamiarem wiecia slubu jest czyms legalnym ? Hahaha naprawde dobre

Cytat z ABC jak powiadasz:

 

You may be accused of visa fraud if you apply for a green card if you entered the U.S. as a tourist

Gosciu po slubie wraca do Polski. Marny to bylby "fraud"....

Moze trzeba bedzie dluzej sie tlumaczyc przy nastepnych wjazdach, ale generalnie sytuacja jest jasna, plan na przyszlosc maja i jesli bedzie mowic prawde to bedzie ok.

P.S. Widze, ze juz sam sobie odpowiedziales - nothing wrong with it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minute ago, rzecze1 said:

Gosciu po slubie wraca do Polski. Marny to bylby "fraud"....

Moze trzeba bedzie dluzej sie tlumaczyc przy nastepnych wjazdach, ale generalnie sytuacja jest jasna, plan na przyszlosc maja i jesli bedzie mowic prawde to bedzie ok.

P.S. Widze, ze juz sam sobie odpowiedziales - nothing wrong with it.

Widze ze zupelnie nie rozumiesz co jest napisane :)

"Moze trzeba bedzie dluzej sie tlumaczyc" hahaha wiesz napewno czy gdybasz? A moze oficer nie bedzie chcial sluchac tlumaczen czy tez wiesz lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, kzielu said:

Oczywiscie ze jest. 2 posty i w kazdym bledne informacje. Marny start. 

Uwazasz ze udzielasz samych dobrych porad? Marny start? Dlaczego jestes taki sfrustrowany i atakujesz ludzi? Rozumiem ze dokladnie znasz taka sytuacje jaka przedstawil autor postu z zycia codzienniego. Ja na miejscu autora odzalowalbym te 100-150 usd  i poszedl na rozmowe z adwokatem imigracyjnym tym bardziej ze slub za tydzien i wszystko byloby jasne.

Czy autor postu napisal ile znaja sie z narzeczona? Dlaczego adwokaci doradzaja zeby spedzic ze soba min 2 miesiace (nie na odleglosc) zanim wezmie sie slub  zeby inaczej to bylo widziane w urzedzie imigracyjnym? Jest wiele okolicznosci o ktorych nie masz pojecia ale trzeba tak po polsku zaatakowac kogos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojtekn napisał:

Uwazasz ze udzielasz samych dobrych porad? Marny start? Dlaczego jestes taki sfrustrowany i atakujesz ludzi?

Bo opowiadasz bzdury po czym - po zwroceniu uwagi - wrzucasz troche napredce wygooglowanych cytatow.

Absolutnie nie jestem sfrustrowany, mam tylko zawodowa alergie na ludzi ktorzy nie maja pojecia o czym mowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, kzielu said:

Bo opowiadasz bzdury po czym - po zwroceniu uwagi - wrzucasz troche napredce wygooglowanych cytatow.

Absolutnie nie jestem sfrustrowany, mam tylko zawodowa alergie na ludzi ktorzy nie maja pojecia o czym mowia.

Coraz bardziej mnie rozsmieszasz. Nie interesuje mnie co masz, a czego nie masz ale przestan atakowac innych. Na podstawie 3 zdan oceniasz ze wszystko jest legalne i juz bo tak piszesz. Dobre, naprawde dobre

Poza tym ja tutaj pisze a nie mowie ... ot taka subtelna a jednak roznica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rzecze1 said:

Gosciu po slubie wraca do Polski. Marny to bylby "fraud"....

Moze trzeba bedzie dluzej sie tlumaczyc przy nastepnych wjazdach, ale generalnie sytuacja jest jasna, plan na przyszlosc maja i jesli bedzie mowic prawde to bedzie ok.

P.S. Widze, ze juz sam sobie odpowiedziales - nothing wrong with it.

Wziecie slubu na turystycznej jest legalne, przylot na turystycznej z ZAMIAREM wziecia slubu ... dyskusyjne. Aplikowanie o turystyczna odbylo sie na podstawie konkretnej sytuacji osobistej. Po slubie sytuacja ta sie zmienia (chyba ze zaprzeczysz, ze to nie ma znaczenia). Przylatujac do US na wizie nieimigracyjnej urzednik moze ( nie musi) zinterpretowac to jak probe imigracji na stale (na wizie turystycznej) co moze spowodowac zatrzymanie wizy turystycznej i jak to jest napisane " note your visa violation in your immigration record".

I nie musi tak ze cos sobie potlumaczy i bedzie ok jak to ujmujesz. Wiec nie pisz ze to ja pisze bzdury bo nie masz do konca pojecia o czym piszesz. Zreszta autor nie pyta o wziecie slubu a ty spinasz sie nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, tak patrząc z boku, na siłę bronisz przegranej sprawy. Można brać ślub na turystycznej (czy nawet innej) i wyjechać. Sam znam takie przypadki. Prawnik do niczego nie jest potrzebny. Niektorzy moi znajomi latali do USA co dwa miesiące odwiedzić żonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum byly przypadki ze tak latali ludzie do zon czy mężów. Prawnik sobie a później urzędnik sobie i tak to czasami widać jest w życiu. Można iść po poradę lecz należy mieć na uwadze ze to urzędnik wpuszcza.

aby mieć dokładną poradę należy wydać więcej kasy i powiedzieć więcej. A nie jak czasami na forum ludzie piszą co chcą i później bywają różne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojtekn napisał:

Powiadasz ze przylot na turystycznej z zamiarem wiecia slubu jest czyms legalnym ? Hahaha naprawde dobre

 

Jest to absolutnie legalne. Nielegalny jest przylot z zamiarem brania ślubu i pozostania na miejscu w celu aos.  Ludzie sobie mogą latać brać ślub w Vegas na przykład i jest to legalne. Oczywiście muszą przedstawić związki z krajem (jak w przypadku każdej wizyty turystycznej) i jeśli te są niewystarczające to wizy czy wstepu do usa nie dostaną. Ale ślub sam w sobie nie jest definitywnym powodem do odmowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojtekn napisał:

Tak racja 90 dni. Nigdy nie potrzebowalem tego typu wizy wiec dokladnie nie sprawdzilem. W kazdym razie przylot na wizie turystycznej z zamiarem wziecia slubu z obywatelem/obywatelka nie jest zgodny z prawem imigracyjnym :) ale to juz inna para kaloszy. Krotko mowiac tak mozesz miec problemy z powrotem tutaj na turystycznej. Tak to juz jest ze niektorzy daliby sie pokroic za GC a inni wola turystyczna i klopoty z tego tytulu wynikajace ale jest wolnosc wyboru.

 

Ps haneczka019 patrz,na calosc problemu a nie na pomylki. Kazdemu wolno sie pomylic.

Oczywiście, że każdemu wolno się pomylić. Ja też popełniam błędy, ale nie o to tu chodzi. Jeśli będę miała ochotę mogę lecieć do USA na mojej wizie turystycznej i wziąć ślub :). Nikt mi tego nie zabroni, bo to nie jest łamanie prawa. Ważne jest z kim ten ślub i najważniejsze, co dalej robię po ślubie. Mój przykład: ja Polka, on Polak, lecimy sobie turystycznie do Stanów, bierzemy ślub, wracamy po wakacjach do Polski. Koniec bajki. Czy jest w tym coś nielegalnego? Może być też on obywatel amerykański, ona innej narodowości. Mogą zrobić to samo i wrócić do kraju w którym żyją (lub jedno z nich wróci do kraju). Też nie ma w tym nic nielegalnego ;). Kwestia jest w tym co zrobią po ślubie. 

I nie chodziło mi o wytykanie Ci błędu, tylko forum czytają różne osoby i potem powtarzają takie nieprawdziwe informacje, bo "gdzieś to, kiedyś przeczytały" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...