Skocz do zawartości

Zielona karta - problem


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pelasia napisał:

Roelka miala na mysli, ze mozesz ubiegac sie o wize turystyczna w czasie procesu o zielona karte...

Lol dokładnie. Tak to jest jak pisze się na forum jednocześnie próbując ze  skupieniem oglądać film. 

Tak. Przy aplikowaniu o wizę turystyczną musisz wykazać co trzyma cię w Polsce i dlaczego nie zostaniesz w USA na stałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 minut temu, 1q2w3e4r5t6y napisał:

Odświeżam, https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/zatrudnienie/powracajacy-stali-rezydenci/?_ga=2.78706068.1693349163.1496428391-1613204557.1496428391 , może się ktoś wypowiedzieć o SB-1 albo zna kogoś kto używał tego? 

 

Żeby ubiegać się o status powracającego rezydenta musisz udowodnić że istniały przyczyny uniemożliwiające ci powrót do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jackie to wiem, ale czy jednym z przykładów może być szkoła, matura, egzamin zawodowy? Miałem wtedy 11 lat, latać samemu co pół roku albo rok nie było możliwe ze względu na koszty oraz nikt nie interesował się brakiem odcisku palca. Teraz ja zacząłem o tym wszystkim myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 1q2w3e4r5t6y napisał:

@Jackie to wiem, ale czy jednym z przykładów może być szkoła, matura, egzamin zawodowy? Miałem wtedy 11 lat, latać samemu co pół roku albo rok nie było możliwe ze względu na koszty oraz nikt nie interesował się brakiem odcisku palca. Teraz ja zacząłem o tym wszystkim myśleć.

 

Teoretycznie powinieneś się był starać o tzw. biały paszport, a tego nie zrobiłeś. Sprawę komplikuje fakt że byłeś nieletni. Gdzie byli/są rodzice? Postaraj się pogadać z Kariną na ten temat, może cos się da zrobić, ale potrzebujesz kogoś kto umie wyczyniać sztuczki z prawem. Samo złożenie papierów o SB-1 wraz z tłumaczeniem które podałeś wyżej na 100% skończy się odmową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...