Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Google maps. Podadzą Ci jak dojechać komunikacja miejską włącznie z trasą dojścia do przystanku i informacją o której odjeżdża autobus/metro. Ja jeszcze, żeby nie liczyć przystanków, jak jadę gdzieś po raz pierwszy, lubię śledzić na żywo, gdzie w danym momencie znajduje się autobus (z metrem jest łatwiej, bo widzisz nazwę stacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim,

dostałam wczoraj wizę b2 na 10 lat, za pierwszym (zero pytań w ambasadzie w wawie, wszyscy mili, super luz- tak dla update w tym temacie mogę Wam powiedzieć i dali wszystkim, którzy wchodzili przede mną - ok. 10 osób). oczywiście śledzę wątki first trip i będę na bieżąco uzupełniać wiedzę - wyjazd w październiku

rozumiem, że promesa w paszporcie, deklaracja celna, bilet powrotny, gotówka w portfelu, info ile mam na karcie ( mam zamiar używać polskiej Mastercard w sklepach da się?) w kolejce i jasne pytania na odpowiedzi, tego się nie boję i nie rozkminiam, bo jadę tylko na 8 dni do nowego jorku, lista zakazanych towarów do wwożenia do u.s.

ale jeśli mogę:

-we wniosku wizowym wpisałam adres hotelu w ny, tam się zatrzymamy, ale jeśli coś by się zmieniło i wybierzemy inny hotel, to na lotnisku będą się pluć? to jest jakiś problem, że zmieniamy miejsce planowanego pobytu (np. będzie taniej, będzie do czegoś bliżej, tam gdzie planowaliśmy nie będzie miejsca etc.) bo jedziemy w 3 do n.y. nie do żadnych znajomych, więc we wniosku wpisałam nazwę hotelu, który sprawdziliśmy

- linie lot są ok? jedyna zaleta to lot bezpośredni, a wiecie wyobraźnia działa pierwsza podróż za ocean i cały czas czytam to i inne fora, więc podróż w jednym miejscu dla mnie i walizki byłaby ok. latam od wielu lat lufthansą i zawsze bardzo spoko wszystko, pełne zaufania z mojej strony. po forach czytam, że lot ma niewiele zalet i bezpośrednie połączenia do usa udają się albo nie. słaby posiłek przetrwam, stosunek jakości do ceny w klasie ekonomicznej też, ale czy tam naprawdę jest tak ciasno, że po dreamlinerze wychodzi się z obolałymi nogami i ostatecznie płaci się tyle  ile za zagraniczne linie? ryzykować lotem czy lepiej miła przesiadka w monachium i lufa? coś się w locie zmienia na lepsze tutaj?

- czy na ubezpieczenie przygotować się standardowo - np. alianz ilość dni, kierunek i wybieram pakiet, czy też na coś specjalnie w usa się przygotować, zwrócić uwagę wykupić w jakimś konkretnym TU ubezpieczenie coś dokupić na miejscu?

- prepaidy do telefonu to konieczność- tak najlepiej, kupić na miejscu?

- coś o ładowarkach i wtyczkach do gniazdka słyszałam, że inne napięcie. na malcie też jest inne, za depozyt dawali w hotelu trzyigłowe ładowarki z innym napięciem, zwrot przy wyjeździe, może pytać o to w hotelu ( wstępnie mieszkamy w soho) czy to niemożliwe i szukać po jakichś sklepach tam?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki teraz są już na napięcie 110-240V. Sprawdź na wszelki wypadek. Gniazdka są inne, polskiej wtyczki nie wciśniesz, kupisz przejsciowke za parę grosze w każdym sklepie z elektroniką. LOTem leciałem ostatnio w 1988 roku więc nie wiem jak teraz jest. Tematu ubezpieczeń nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOT zazwyczaj jest droższy niż reszta. Jeżeli nie uda Ci się upolować biletów na LOT w jakiejś promocji, to uważam, że nie warto. Jest wiele fajnych, sporo tańszych (szczególnie w terminie po sezonie) połączeń. Lepiej te pieniądze wydać na miejscu ;).

Ubezpieczenie - zwróć uwagę, żeby kwota była porządna. Ja sprawdzam w porównywarkach ubezpieczeniowych i kupuje przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...