Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odp. Tak po za tym to po co im to wszystko. Nie sprawdzą i tak nikomu karty? Więc nie rozumiem tego przedstawiania pieniędzy. Jeden pokaże 1000$ i ściemni że ma załóżmy 6000 na karcie. Oni i tak się nie dowiedzą. Nie rozumiem akurat tego wymogu u nich. Jak oni to przeliczają na pobyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z was leciał BA z Anglii do USA, ktoś kto na stałe mieszka na wyspach, a nie ma rezydentury. British Airways chcą abym po przez ich stronę wypełnił swoje dane na Advance Passenger Information i tam mam takie okienko do wypełnienia typu: Country of residence

I teraz nie wiem czy mam podać odpowiedz Anglia czy Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mieszkasz, pracujesz i placisz podatki w UK ponad 183 dni to juz jestes rezydentem. Formalna rezydentura nigdy do niczego nie byla potrzebna, nabrala znaczenia dopiero w obliczu Brexitu. Wczesniej ta niebieska ksiazeczka byla za darmo i wyrabiali ja tylko ci, ktorzy chcieli sie czyms popisac przed kumplami na dzielni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04/09/2017 o 12:50, Frankee napisał:

Cześć. Mam pytanie co do pieniedzy. Mamy zamiar zabrać w gotowce 2000$, na nas dwoje. (...) Czy nie będą mieli problemu na granicy ze tylko tyle gotówki mamy przy sobie?

Nie. Jedyny raz gdy mnie o to zapytano mialem w gotowce $60, zadnych problemow nie bylo.

Dnia 04/09/2017 o 15:45, Frankee napisał:

Dzięki za odp. Tak po za tym to po co im to wszystko. Nie sprawdzą i tak nikomu karty? Więc nie rozumiem tego przedstawiania pieniędzy. Jeden pokaże 1000$ i ściemni że ma załóżmy 6000 na karcie. Oni i tak się nie dowiedzą. Nie rozumiem akurat tego wymogu u nich. Jak oni to przeliczają na pobyt?

Czesto zapominamy, ze jest tu tez druga strona medalu, drugi powód tego typu pytan - nie mozna bez zgloszenia przewozic przez granice wiecej niz $10,000. W czasach gdy obrot bezgotowkowy jest powszechny nikogo juz nie dziwia tylko drobne w kieszeni.

I jak ktos pisal, celnicy tez sie nudza, zatem pytania sa rozne, i o pieniadze nie zawsze pytaja.

8 godzin temu, Frankee napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z was leciał BA z Anglii do USA, ktoś kto na stałe mieszka na wyspach, a nie ma rezydentury. British Airways chcą abym po przez ich stronę wypełnił swoje dane na Advance Passenger Information i tam mam takie okienko do wypełnienia typu: Country of residence

I teraz nie wiem czy mam podać odpowiedz Anglia czy Polska?

Tak jak Andy juz napisal - UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to jak o tym teraz mysle, to przewozenie duzej ilości gotówki moze zwiekszyc szanse na secondary. Gdybys na przyklad powiedzial ze masz 8000, to mysle, ze celnik mialby juz podstawy do wyslania Cie na dodatkowa inspekcje, bo moze jednak zanizasz, i masz wiecej niz 10, a wtedy moga zabrać wszystko.

Z tego co pamietam to DZIENNIE zabieraja ludziom blisko $300,000, zatem jest o co pytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz wizy turystyczno-biznesowej lecę niedługo do Stanów ponieważ jestem zaproszony jako członek konkursu dla artystów.
Za pierwszym razem było dużo załatwiania papierowych spraw i teraz jakoś dziwnie mi się leci bez tego zamieszania z dokumentami.
Wystarczy mi teraz naprawdę tylko paszport + wiza oraz rozmowa na lotnisku LAX? Mam wrażenie że o czymś zapomniałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Micart napisał:

Jako posiadacz wizy turystyczno-biznesowej lecę niedługo do Stanów ponieważ jestem zaproszony jako członek konkursu dla artystów.
Za pierwszym razem było dużo załatwiania papierowych spraw i teraz jakoś dziwnie mi się leci bez tego zamieszania z dokumentami.
Wystarczy mi teraz naprawdę tylko paszport + wiza oraz rozmowa na lotnisku LAX? Mam wrażenie że o czymś zapomniałem :/

Weź parę groszy. LAX to drugie miasto jest!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 30.05.2017 o 16:20, RobertNYc napisał:

Ano jest 

 jakiś odpowiednik "dla turystów" - prepaid dla niezarejestrowanych.

Wczoraj przechodząc obok salonu T-Mobile, natknąłem sie na taką ofertę:

AnEXPzW.jpg

mam taką kartę nową jak coś bo kupiliśmy dwie a jedna nam została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...