Skocz do zawartości

Wiza turystyczna na 4 miesiące


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, pisałem wcześniej o moich wątpliwościach dot. otrzymania wizy. Na szczęście się udało, otrzymałem ją na 4 miesiące. Czy jest to dziwne? Ponieważ nie spotkałem się jeszcze, aby ktokolwiek dostał wizę turystyczną na tak krótki czas. Oczywiście mi to nie przeszkadza, ponieważ planuje mój wyjazd jedynie na przełomie sierpnia/września. Cel wizyty jest jak najbardziej turystyczny, ale utrzymywałem że jadę tam sam, poza tym jestem młody (mam 20 lat), ale w praktyce będę podróżował (2tygodnie) z moją dziewczyną która jest na programie Au Pair. Czy jest możliwe że będą sprawdzali mi telefon, facebooka? Co zrobić aby nie wzbudzić podejrzeń i nie narazić się na cofnięcie na granicy? Czy jeżeli dostałem już wizę, będę miał pieniądze przy sobie i bilet powrotny, to nie będę miał problemów z wjazdem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą tez na granicy się spytać ile czasu chcesz byc i tez mogą sprawdzić czy np bilet masz na podobny czas..

jak wzbudzisz podejrzenia to Ci telefon sprawdza,portale społecznościowe. Już byl taki przypadek opisywany na forum ze dziewczynie sprawdzali telefon a wtedy każde NIE działa na Twoją niekorzyść . Należy współpracować bo przecież nic nie masz do ukrycia.

kiedyś dawali wizy podobnie. Byli tacy ze na krócej mieli.

masz odpowiadać na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi jedynie o to, że mam do ukrycia to iż będę podróżował z dziewczyną. Nie zamierzam tam zostawać, jedynie "ciągnie się" za mną ta sprawa, ale musze trzymać się już wersji, którą ustaliłem przy DS-160. Nie mam zamiaru nic przekombinować, ale skoro zostałem "oznaczony" tą wizą na 4 miesiące, to jednak mogą stwierdzić że nie jestem taki wiarygodny. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 miesiace to dlugo na "podrozowanie," wiec nie dziw sie jezeli wypytaja o twoje plany -- gdzie jedziesz, jak tam dojedziesz, gdzie sie zatrzymasz, co zobaczysz itp. Im wiecej masz informacji, pieniedzy, konkretnych odpowiedzi, tym bardziej bedziesz wiarygodny. Nie mow nic o dziewczynie, ale jezeli zapytaja z kim bedziesz podrozowal, to raczej badz szczery. Klamiac mozesz sobie naprawde skomplikowac zycie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia - on dostał promese na 4 miesiące, nie wize na lotnisku ( w stanach chce być 10-14 dni) więc raczej nie powinien mieć problemów na lotnisku jeżeli bilet, rezerwacje będą się zgadzały. 

Ja mam tutaj trochę inne zdanie od poprzedników , jakoś ciężko mi byłoby uwierzyć że młoda osoba jedzie sama zwiedzać, chodź i takie się zdarzają. Ale to nie europa - w większości hoteli musisz mieć 21 lat to samo z wypożyczeniem samochodu ( nie wiem czemu zakładam że ona jest starsza ;) )  - ale podróżowanie ze swoją dziewczyną to nie przestępstwo, więc ewentualnie nazwij ją swoją koleżanką i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/3/2017 o 09:55, Fremek napisał:

Czy jest możliwe że będą sprawdzali mi telefon, facebooka? 

Mojej kolezance przy ostatnim wlocie sprawdzali telefon. Zdjecia, wiadomosci, facebooka. Wiec jak cos tam masz do ukrycia to lepiej porob porzadki ;P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3 czerwca 2017 o 15:55, Fremek napisał:

Czy jest możliwe że będą sprawdzali mi telefon, facebooka?

Jak będą mieć podejrzenia, to każą Ci ściągnąć gacie i się wypiąć. Żeby sprawdzić czy czasem nie masz dotychczasowego życia w du.ie. I planów startu od zera. A tak na serio, to wszystko się może zdarzyć i Ilon dobrze Ci radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...