Skocz do zawartości

Zniesienie wiz


Finch

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Czołg napisał:

Tu nie mam zbyt wielkiego wyboru. Rodzinę mam w PA :) 

Nawet 5200 :) Bez cudowania w wyszukiwarkach, bo tam nieco drożej. Na stronie Lufthansy. Lot z przesiadką we Frankfurcie.

z tym biletami jest tak. Możesz trafić i za 1,5 tys zl bilet lecz w takich terminach i takimi zasadami ze płacisz malo lecz stosujesz się do zasad lini lotniczych które nie sa ok dla Ciebie,coś za coś. NP lecisz tylko z jakiegoś portu np Unii to trafisz za mniej niż 1 tys zl. Sa tzw tanie linie które tam latają. Sa strony gdzie pisze ze dany dzień.godzina ma znaczenie na cenę biletu jak i oczekiwane na kolejny samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, Czołg napisał:

Nie zapieram się, że nie :) Ogromny kraj, sporo do zobaczenia. Niestety jeśli polecimy to w styczniu. Córka chodzi do szkoły, więc w grę wchodzą albo wakacje, albo ferie zimowe. W wakacje nie polecimy, bo ceny biletów dość zaporowe. Sam może i bym się zdecydował, ale żona nie chce przepuścić dodatkowych 5.000 :) Woli meble :) Może nam się poszczęści i jakiejś mega zimy nie będzie. Mam nadzieję, że uda się nam coś niecoś zwiedzić. A swoją drogą spytam tak przy okazji. Czy 5200 za 3 bilety w te i nazad to dobra cena?

Poteoretyzuję teraz :) Tak jak piszesz, tego, że wrócę na czas nikt nie jest w stanie w 100% zweryfikować. Więc czemu nie w ambasadzie? To jest trochę tak, że o podróżach do USA nie wiele się mówi do czasu, aż kogoś nie wpuszczą. Jaki jest procent cofniętych podróżnych w stosunku do całkowitej liczby odwiedzających Stany? Pewnie nikły. Na chłopski rozum...trzeba mieć za uszami by nie wpuścili. Nie sądzę, by od tak sobie nie zezwalali na wjazd bo gość urzędnik ma gorszy dzień.

Nawet jak bardzo będą chcieli? No to poteoretyzuję dalej:

Nie wiem jak jest, ale wystarczy by na wizie turystycznej była możliwość kupna biletów tylko w obie strony. Amen.

Akt urodzenia mogą dosłać z PL bez problemu.

To wszystko takie teoretyczne gadki z mojej strony. Skoro takie kontrole są, to mają jakiś cel. Ja się z tym mogę zgadzać, albo nie. Jeśli się zgadzam, to uszy po sobie i wlatuję do stanów, jeśli nie to siedzę w domu i rozkoszuję się polskim klimatem :)

 

Wracając do sedna tematu zniesienia wiz. Nieco ułatwić pewne sprawy, wybudować zadaszenie pod ambasadą :) i wizy mogą sobie być dalej jak dla mnie :)

to dobrze ze się nie zapierasz polecisz zobaczysz. Ocenisz jak jest. Z tego co piszesz to będziesz miec tam jak w tzw Raju bo rodzina jest Rodzina.

od marca 2008 można latać do Kanady bez wklejki w paszporcie i nadal sa zawrócenia,tak mały procent jest tego. Nadal są pytania o pracę na takim pobycie. I teraz urzędnik ma parę chwil na weryfikację i czasami ma nosa a czasami jak człowiek mówi ze ma ale i różnie jest później. Poczytasz różne historie i sam ocenisz ze bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Czołg napisał:

A swoją drogą spytam tak przy okazji. Czy 5200 za 3 bilety w te i nazad to dobra cena?

Zalezy dokad w USA i skad w EU

Kumpel we wrzesniu leci do mnie i dal 340 euro w obie strony. Osobiscie uwazam, dobra cena to ponizej 1000-1200zl w obie strony na east coast oraz ponizej 1400-1500zl na west coast. Ponizej 2000zl uwazam za akceptowalna jesli konkretne terminy musza byc i bez cudowania. Jesli termin mniej wiecej +/- 4 dni to powinienes wycisnac ponizej 1500zl w obie.

Najtaniej co kiedykolwiek znalazlem to Bruksela-JFK za $78 z oplatami w jedna strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...