Skocz do zawartości

mam wize,ale jestem karany, wyjazd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawa jest taka ,ze jakies 5-6 lat temu otrzymalem wize do stanow na 10 lat. Problem jest taki, ze rok temu zostalem skazany na wyrok w zawieszeniu. Zostal oddany mi paszport po sprawie , gdyz byl zatzymany do rozprawy. Czy teraz majac paszport oraz majac wize, przy wjezdze do USA celnicy sa w stanie sprawdzic, ze jestem karany. Czy poelcacie na przyklad skorzystac z lotniska w Dublinie gdzie przejde odprawe wczesniej, zeby zaoszczedzic sobie stresu na miejsce i powrotu w razie nieudanego wjazdu? Chcialbym sie wybrac niedlugo z dziewczyna doslownie na 2 tygodnie na wakacje.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelasia, zostalem skazany w Polsce na kare w zawieszeniu a wize zrobilem duzo wczesniej przed tym wydarzeniem. Wiem, ze bede mial potem problemy jak ta wiza mi sie skonczy, bo bede musial powiedziec u konsula, ze bylem karany, ale nie wiem jak ta sytuacja sie przedstawia teraz jak mam wize turystyczna i chcialbym wjechac do stanow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak piszą to kontakt z Ambasadą

 

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/736/~/admission-to-the-u.s.-with-either-a-misdemeanor-or-criminal-record

jak widzisz tutaj nie rozróżnia się na wjazd wizowy i nie wizowy. Jest wjazd.

a co zrobisz to Twoja sprawa bo znam życie i wiem ze różnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale interesuje mnie kwestia tego czy urzednik amerykanski na lotnisku w stanach posiada taka informacje, ze ja bylem w ogole karany w Polsce ? To co wyslales to tyczy sie chyba przestepstw popelnionych na terytorium USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Apostol napisał:

No tak, ale interesuje mnie kwestia tego czy urzednik amerykanski na lotnisku w stanach posiada taka informacje, ze ja bylem w ogole karany w Polsce ? To co wyslales to tyczy sie chyba przestepstw popelnionych na terytorium USA.

Nie ma sie czym przejmowac, nikt tego na granicy nie sprawdza. A poza tym to nie sklamales, bo gdy wypelniales wniosek karany nie byles.

Wyjazd moze Ci nawet pomoc w przyszlosci. Gdy bedziesz aplikowac o nowa wize to zobacza, ze w miedzy czasie "pokarali" Cie w Polsce, ale potem w USA byles, wróciłeś, i bylo ok. Na Twoim miejscu wrecz postaralbym sie "nabic" sobie bezproblemowych wyjazdów zanim wiza sie skonczy, zeby zobaczyli ze jestes ok.

Oczywiscie pozostaje kwestia tego za co dostales wyrok, bo to bedzie mialo glowne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Apostol napisał:

No tak, ale interesuje mnie kwestia tego czy urzednik amerykanski na lotnisku w stanach posiada taka informacje, ze ja bylem w ogole karany w Polsce ? To co wyslales to tyczy sie chyba przestepstw popelnionych na terytorium USA.

tam sa w ogóle o przestępstwach czy w USA czy po za USA. ZroBisz jak uważasz jesteś dorosla osoba lecz nim polecisz pogrzeb w necie by później nie bylo ze mogles coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...