Skocz do zawartości

Transfer pieniedzy


Labs92

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, karusek napisał:

@vlade powiedz w jakiej wysokosci jest ten podatek od sprzedanej nieruchomosci?

Sprzedaz domu bedzie opodatkowana wg stawek dla long term capital gains (chyba ze posiadales ten dom krocej niz rok), to jest od 0 do 20% w zaleznosci od wysokosci lacznej kwoty, i to jest liczone razem  z innymi finansowymi zyskami, sprzedaz akcji, dywidendy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 minuty temu, vlade napisał:

Sprzedaz domu bedzie opodatkowana wg stawek dla long term capital gains (chyba ze posiadales ten dom krocej niz rok), to jest od 0 do 20% w zaleznosci od wysokosci lacznej kwoty, i to jest liczone razem  z innymi finansowymi zyskami, sprzedaz akcji, dywidendy itd.

dziekuje. Ale od sprzeday ziemi jakiej wysokosci podatek od 100 000 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, angelew napisał:

Jeszcze jedno pytanie, jak ja przeleje sobie taką "dużą" sumę (ok $200.000)  na konto w USA to czy ktoś będzie mnie o coś pytał, skąd to wzięłam itp? 

Tak IRS bedzie sie tym interesowal, a po za tym, to jesli posiadasz po za granicami USA aktywa w kwotcie 10 000 $ lub wyzsza (akcje srodki pieniezne obligacje itp) to musisz wykazac to w zeznaniu podatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karusek napisał:

dziekuje. Ale od sprzeday ziemi jakiej wysokosci podatek od 100 000 PLN?

Dla singla do okolo 38k USD jest 0%, takze jak to by byl twoj jedyny dochod finansowy to nic nie zaplacisz.

4 minuty temu, angelew napisał:

Jeszcze jedno pytanie, jak ja przeleje sobie taką "dużą" sumę (ok $200.000)  na konto w USA to czy ktoś będzie mnie o coś pytał, skąd to wzięłam itp? 

Nie, nie bedzie. Ale przy skladaniu zeznania podatkowego w stanach trzeba wskazac konta zagraniczne na ktorych w ciagu roku bylo  wiecej niz 10k USD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karusek napisał:

Tak IRS bedzie sie tym interesowal, a po za tym, to jesli posiadasz po za granicami USA aktywa w kwotcie 10 000 $ lub wyzsza (akcje srodki pieniezne obligacje itp) to musisz wykazac to w zeznaniu podatkowym.

Lol, w tym samym czasie. Tzn IRS bedzie wiedzial o tym przelewie (kazdy przelew powyzej 10k jest zglaszany do IRS automatycznie przez bank), ale nie beda sie czepiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vlade napisał:

Dla singla do okolo 38k USD jest 0%, takze jak to by byl twoj jedyny dochod finansowy to nic nie zaplacisz.

Nie, nie bedzie. Ale przy skladaniu zeznania podatkowego w stanach trzeba wskazac konta zagraniczne na ktorych w ciagu roku bylo  wiecej niz 10k USD. 

dziekuje @vlade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, vlade said:

Jak masz zielona karte w momencie sprzedazy nieruchomosci w Polsce, musisz zaplacic w stanach podatek od dochodu, roznicy miedzy cena zakupu i sprzedazy. No i przyznawac sie w zeznaniach rocznych do konta w Polsce na ktorym jest ponad 10 tys USD.

Zaraz zaraz.... jak to mam płacić w stanach podatek od dochodu ze sprzedaży mieszkania w PL? Ja właśnie sprzedałam moje mieszkanie w PL, ale mieszkałam w nim prawie 10 lat wiec dlaczego mam placic jakiś podatek? Cena po której sprzedałam była zreszta zbliżona do tej po której kupiłam plus koszty wykończenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, MeganMarkle said:

Zaraz zaraz.... jak to mam płacić w stanach podatek od dochodu ze sprzedaży mieszkania w PL? Ja właśnie sprzedałam moje mieszkanie w PL, ale mieszkałam w nim prawie 10 lat wiec dlaczego mam placic jakiś podatek? Cena po której sprzedałam była zreszta zbliżona do tej po której kupiłam plus koszty wykończenia...

Nevermind, juz sobie wygooglowałam... uff. Ciekawe ile jeszcze jest rożnych obowiązków rezydenta o których nie wiem :o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie do osób mieszkających juz w USA dot kont bankowych.

Jak wyglądają kwestie opłat za prowadzenie konta, czy rachunki są w jakikolwiek sposób oprocentowane?
Czy popularne są formy oszczędzania na lokatach itp ?
Może ktoś ma jakiś ranking kont (banków) z opłatami i oprocentowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartek_p2 napisał:

Mam pytanie do osób mieszkających juz w USA dot kont bankowych.

Jak wyglądają kwestie opłat za prowadzenie konta, czy rachunki są w jakikolwiek sposób oprocentowane?
Czy popularne są formy oszczędzania na lokatach itp ?
Może ktoś ma jakiś ranking kont (banków) z opłatami i oprocentowaniem ?

Warunki są różne w każdym banku.

Podam dla przykładu moje obecne konto w Citibanku.

1. Za otwarcie konta dostałem $500 premii. Oferta ważna tylko od końca marca:

https://banking.citibank.com/cbol/18/Q1/checking/combo/500-offer/default.htm?Promo_ID=CZZP&BTPS_TGT=https%3A%2F%2Fbanking.citibank.com%2Fcbol%2F18%2FQ1%2Fchecking%2Fcombo%2F500-offer%2Fdefault.htm%3FPromo_ID%3DCZZP&BTPS_BU=CBOL&BTPS_PUB=GOO&BTPS_DOM=DCM.Com&BTPS_KPROFID=50001&BTPS_MTYPE=b&BTPS_AD=245928716522&BTPS_GRP=New|G&BTPS_CMP=GGL|RLSA|Checking|G|Visitors|Broad|&BTPS_KWD=new+bank+account+bonus&cmp=KNC~02~180105~BANKACQS~Google&ProspectID=6610A7FB01954AC78737E72FB738D94A

2.Opłat za prowadzenie konta nie ma, gdyż posiadam dość dużą sumę na rachunku.

3. Moje konto jest oprocentowane obecnie w wysokości 1% rocznie. Wiec niedużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...