Skocz do zawartości

Transfer pieniedzy


Labs92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 minut temu, ilon napisał:

Za wszystkie inne rachunki, tzn internet, telefon, ubezpieczenie samochodu, loan sciagaja mi z kredytowej.

Taka drobna rada - stałe rachunki ustaw tak zeby ściągali z konta w banku, a nie z kredytowej. Raz ze karta ma termin ważności i jak sie kończy to trzeba na nowo wklepywać u wszystkich dostawców, dwa - patrz powyżej na dyskusje na temat zabezpieczeń, prędzej czy później będziesz ja miała zablokowana i znowu wklepywanie nowego numeru. No i trzy - credit score do góry pójdzie jak będziesz miała mniejsza utylizacje kredytu - łatwiej bedzie dostać lepsza kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vlade napisał:

Taka drobna rada - stałe rachunki ustaw tak zeby ściągali z konta w banku, a nie z kredytowej. Raz ze karta ma termin ważności i jak sie kończy to trzeba na nowo wklepywać u wszystkich dostawców, dwa - patrz powyżej na dyskusje na temat zabezpieczeń, prędzej czy później będziesz ja miała zablokowana i znowu wklepywanie nowego numeru. No i trzy - credit score do góry pójdzie jak będziesz miała mniejsza utylizacje kredytu - łatwiej bedzie dostać lepsza kartę.

Chcialam tak zrobic, ale latwiej jest mi zarzadzac moimi finansami jak koszty stale czyli wszystkie moje rachunki ida z jednego zrodla, a jedzenie + pozostale ida z innego. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vlade napisał:

Taka drobna rada - stałe rachunki ustaw tak zeby ściągali z konta w banku, a nie z kredytowej. Raz ze karta ma termin ważności i jak sie kończy to trzeba na nowo wklepywać u wszystkich dostawców, dwa - patrz powyżej na dyskusje na temat zabezpieczeń, prędzej czy później będziesz ja miała zablokowana i znowu wklepywanie nowego numeru. No i trzy - credit score do góry pójdzie jak będziesz miała mniejsza utylizacje kredytu - łatwiej bedzie dostać lepsza kartę.

Chcialam tak zrobic, ale latwiej jest mi zarzadzac moimi finansami jak koszty stale czyli wszystkie moje rachunki ida z kredytowej, a jedzenie + pozostale ida z konta. Wiem, moze brzmi glupio, ale dopiero od wrzesnia mam na swoje nazwisko jakiekolwiek oplaty, wiec musialam jakos ogarnac, zeby przypadkiem nie wydawac za duzo, niz powinnam. Poki co dziala ok, moze za jakis czas pozmieniam, jak zaaplikuje o nowa karte ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, karusek said:

Dla tych ktorzy wczesniej pytali o transfer pieniedy do USA, natknalem sie na informacje w jednym z Kantorow Internetowych ze mozna wplacic z kantoru na konto w USA za symboliczna oplata.

No no, tyle tylko że bank amerykański za otrzymanie przelewu skasuje nas juz odpowiednio :) Aczkolwiek opcja warta sprawdzenia, który to kantor? Cinkciarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/26/2018 at 5:46 PM, vlade said:

Taka drobna rada - stałe rachunki ustaw tak zeby ściągali z konta w banku, a nie z kredytowej. Raz ze karta ma termin ważności i jak sie kończy to trzeba na nowo wklepywać u wszystkich dostawców, dwa - patrz powyżej na dyskusje na temat zabezpieczeń, prędzej czy później będziesz ja miała zablokowana i znowu wklepywanie nowego numeru. No i trzy - credit score do góry pójdzie jak będziesz miała mniejsza utylizacje kredytu - łatwiej bedzie dostać lepsza kartę.

W takim razie mam pytanie o budowanie dobrego credit score - ważne by mieć kartę kredytową ale mało jej używać ? Spłacając oczywiście w terminie? Myślałam że właśnie im więcej jej używam tym większy credit score zbuduje, spłacając regularnie na czas. Ktoś mi podpowie jaka jest logika całego tego credit score i jak to jest liczone i przez kogo?

plus czy dobrze rozumiem że moja aktywność na polskiej karcie kredytowej lub debetowej w USD jest wyłączona z tych wyliczeń i mogę tam robić co chce, hulaj dusza piekła nie ma? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MeganMarkle napisał:

W takim razie mam pytanie o budowanie dobrego credit score - ważne by mieć kartę kredytową ale mało jej używać ? Spłacając oczywiście w terminie? Myślałam że właśnie im więcej jej używam tym większy credit score zbuduje, spłacając regularnie na czas. Ktoś mi podpowie jaka jest logika całego tego credit score i jak to jest liczone i przez kogo?

plus czy dobrze rozumiem że moja aktywność na polskiej karcie kredytowej lub debetowej w USD jest wyłączona z tych wyliczeń i mogę tam robić co chce, hulaj dusza piekła nie ma? :) 

Polska karta do nieczego Ci sie tam nie przyda. Ja mialem dobra karte z dobrego banku i przydala mi sie przy otwieraniu konta tylko jako drugi dokument identyfikacyjny w banku, bo bylo na niej moje zdjecie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...